Transseksualai sulaukė išskirtinio popiežiaus Pranciškaus dėmesio
Popiežius Pranciškus lapkritį paskelbė, kad translyčiai žmonės gali būti pakrikštyti ir tapti krikšto tėvais ar santuokos liudininkais, jei tik tai nekelia viešo skandalo ar dezorientacijos pavojaus. O dabar kai kurie įsitikinę, jog jis žengė dar vieną akivaizdų žingsnį priimant LGBTQ bendruomenę į katalikų gretas. Pasirodo, pontifikas pietavo su transseksualių žmonių grupe, mielai rodydamas jiems išskirtinį dėmesį bei priimdamas juos atsisėsti prie bendro stalo.
Į pietus su pontifiku buvo pakviesti apie 1200 vargšų bei benamių, mat Katalikų bažnyčia minėjo Pasaulinę vargstančiųjų dieną. Tačiau be skurdžiausiai gyvenančių asmenų į šią puotą buvo pakviestos net 44 transseksualės, kurios atvyko atskiru autobusu.
Šiems asmenims buvo parodytas ypatingas dėmesys, mat jie buvo pasodinti šalia pontifiko ir galėjo asmeniškai su juo pabendrauti. Tiesą, transseksualūs asmenys valgė tą patį, ką ir kiti svečiai: špinatais ir rikota įdarytus cannelloni makaronus, mėsos kukulius pomidorų-bazilikų padaže su žiedinių kopūstų tyre ir didelę porciją tiramisu[1].
Tarp popiežiaus Pranciškaus svečių – buvusios translytės prostitutės
Viena iš popiežiaus Pranciškaus viešnių buvo lyties keitimo operaciją pasidariusi transseksualė Claudia Victoria Salas. Argentinietė labai nustebo, kai buvo pasodinta prie pagrindinio stalo priešais pontifiką, kuris taipogi kilęs iš Argentinos. Juk C. V. Salas, kaip ir dauguma pakviestų transseksualių asmenų, anksčiau užsidirbdavo pardavinėdama savo kūną. O dabar ji sėkmingai sėdėjo prie bendro stalo su Katalikų bažnyčios vadovu.
Tiesa, pati C. V. Salas tvirtina, jog tapo prostitute dėl kilnaus tikslo – gimtojoje Argentinoje norėdama išleisti savo tris krikštadukras ir vieną krikštasūnį į mokyklą. Žurnalistams ji guodėsi:
„Būti krikštamote yra išties didžiulė atsakomybė, kartais tau netgi tenka atstoti tėvus, todėl tai nėra žaidimas.“
Tarp svečių buvo ir kita su žurnalistais mielai kalbėjusi translytė prostitutė – Carla Segovia. Ji su džiaugsmu aiškino[2]:
„Čia Italijoje, mes, transseksualai, jaučiamės šiek tiek labiau žmonėmis, nes popiežius Pranciškus mus priartina prie Bažnyčios ir tai yra gražus dalykas. Nes mums reikia šiek tiek meilės“
Žengdama į pietums paruoštą auditoriją, laisvo elgesio mergina taip pat sakė:
„Tai yra fantastiška galimybė mums visiems transseksualams. Siunčiu popiežiui didelį bučinį.“
Popiežiaus ryšys su vietine transbendruomene kilo dar COVID-19 pandemijos įkarštyje, kai prostitutės kreipėsi į Torvaianicos miesto kunigą Andrea Conocchia dėl maisto itin sudėtingu laikotarpiu. Užklupus pandemijai, prostitutės nebegalėjo dirbti, todėl buvo pasmerktos badui ir skurdui. Kunigas paskatino transseksuales parašyti popiežiui Pranciškui ir taip prasidėjo jau kelerius metus besitęsianti draugystė.
Sekso paslaugas teikiančios transseksualės ne tik gavo paramą būtiniausiais dalykais, bet ir pasiskiepijo nuo COVID-19. Primename, jog popiežius Pranciškus ragino skiepytis nuo COVID-19 visus tikinčiuosius, o transseksualės gavo išskirtinai greitą priėjimą prie skiepų. O dabar, padedant kunigui A. Conocchia, joms pavyko gyvai susitikti su popiežiumi[3]. Skelbiama, kad transseksualės prostitutės ir toliau gauna paramą medicininėmis priemonėmis, pinigais bei šampūnu ir turi teisę kartą per mėnesį susitikti su popiežiumi[4].
Popiežius Pranciškus tampa vis didesniu LGBTQ bendruomenės draugu
Panašu, jog Katalikų bažnyčios vadeles perėmus popiežiui Pranciškui, ši tampa vis labiau atviresnė LGBTQ bendruomenei. Pontifikas bando priimti LGBTQ bendruomenę į krikščionių gretas, drauge parodydamas, jog esą nekeičia Bažnyčios mokymų. Pavyzdžiui, dar sausį popiežius savo pasekėjams priminė, jog „homoseksualumas nėra nusikaltimas“, o šalys, kurios kriminalizuoja tos pačios lyties santykius, esą yra „neteisingos“.
Spalio mėnesį popiežius pareiškė, jog palaiminimą gali gauti ir tos pačios lyties poros. Didelė dalis Katalikų bažnyčios tikinčiųjų į tokius teiginius sureagavo neigiamai, tačiau LGBTQ bendruomenė su dideliu džiaugsmu citavo popiežiaus žodžius.
Be to, nuo šiol translytės moterys kiekvieną mėnesį gali dalyvauti popiečiaus audiencijoje ir sulaukti išskirtinio jo dėmesio. Po tokių pokyčių viena translytė, pasivadinusi Consuelo, sakė:
„Anksčiau bažnyčia mums buvo neprieinama, į mus žiūrėjo ne kaip į normalius žmones, o kaip į patį velnią. Tada atsirado popiežius Pranciškus ir mums atsivėrė bažnyčios durys.“
Taigi, panašu, jog su popiežiaus Pranciškaus pagalba LGBTQ bendruomenei bus plačiai atvertos krikščionybės durys. Konservatyvesnių pažiūrų tikintieji kritikuoja pontifiką dėl dabartinio elgesio, kaltindami jį, jog siunčia painius, tarytum su krikščionybe visai nesuderinamus signalus apie seksualinę moralę ir priimtiną tikinčiųjų elgesį. Tačiau pontifikas ir toliau laikosi dabartinio savo kelio, kartodamas, jog krikščionybė priima visus.