Pirmasis kosminis viešbutis bus atidarytas 2027 m.: kaipgi jis atrodys?

Įdomybės, TechnologijosMiglė Tumaitė
Suprasti akimirksniu
Viešbutis
Pirmasis kosminis viešbutis bus atidarytas 2027 m.: kaipgi jis atrodys? Youtube stop kadras

Prabangūs apartamentai plūduriuos tarp „žemės ir dangaus“

Ar kada nors svajojote atostogauti tarp žvaigždžių, peržengdami tipiškų vaizdingų paplūdimių ar snieguotų kalnų ribas? Jūsų dangiški žygiai gali tapti realybe dėl netrukus dienos šviesą išvysiančių kosminių viešbučių.

Žmonės, vis labiau besidomėdami gyvenimo skirtingose planetose alternatyvomis, ropščiasi į aukščiausius kalnus, eina piligrimų takais bei domisi Marso užkulisiais. Dabar, kai technologijos skina pergales, besivaržydamos dirbtinį intelektą atstovaujančiose srityse, aiškėja, jog būsimas kosminis viešbutis, kurį sumanė bendrovė „Above Space“ (buvusi „Orbital Assembly“), plūduriuos virš Žemės atmosferos ir, kaip tikslinama, bus skirtas paprastiems žmonėms (tiesa, su pilnomis kišenėmis), norintiems išbraukti trumpą vizitą kosmose iš savo tikslų sąrašo[1].

Ši unikali apgyvendinimo įstaiga, siūlanti visiškai naują patirtį, greičiausiai bus pastatyta taip, kad joje galės ilgesniam laikui apsistoti 28 žmonės. Tuo tarpu kitaip nei dabartinėse kosminėse stotyse astronautams, viešbutyje „Above Space“ bus imituojama gravitacija, o esant skirtingiems nustatymams, svečiai galės pasirinkti, kiek gravitacijos jie norės patirti viešnagės metu. Vis dėlto neatskleidžiama, kiek konkrečiai kainuos paslauga, tačiau atsižvelgiant į kosminių skrydžių kompanijas, tokias kaip „Virgin Galactic“ (kur skrydžio kaina siekia 450 tūkst. JAV dolerių) ir „SpaceX“ (55 mln. JAV dolerių), galime spėti, kad pigu nebus.

Šiaip ar taip, arsenale turima ir dar ambicingesnių planų.

Netolimoje ateityje ne tik planuojama pastatyti nedidelį viešbutį, bet ir diskutuojama apie antrosios daug didesnės kosminės stoties, pavadintos „Voyager“ vardu, įkūrimo planus. Tiesą sakant, užsibrėžta, kad ji bus pakankamai didelė, jog joje galėtų apsistoti iki 400 svečių. O apartamentus bus galima ne tik užsisakyti vienkartinei viešnagei, bet ir nusipirkti bei juose nuolatos gyventi.

„Numatoma, kad mūsų prabangios vilos bus iki 500 m2 ploto“, – tvirtino bendrovė.

Prabangūs apartamentai taipogi bus suprojektuoti taip, jog galėtų patogiai plūduriuoti tarp „žemės ir dangaus“. Skamba ypatingai, tačiau nors tai labai įdomus planas, yra dar daug neatsakytų klausimų.

Į gyvenimo atostogas atvyksite vienoje iš penkių stotelių

Nors jau 2027 m. bus atidarytas pirmasis pasaulyje kosminis viešbutis su nulinės gravitacijos erdve ir vaizdu į Žemę, be kainos, dar nežinoma, kaip atrodys kelionė iš Žemės ir ar svečiai turės praeiti ilgus mokymus prieš išskrisdami į orbitą[2]. Įdomu tai, jog visai neseniai viešbutis ir stotis „Starlab“ netgi įsigijo naują inžinerijos bendrovę, dar aktyviau stumiančią šį projektą į priekį.

Hibridinės kosminės stotys savo ruožtu bus skirtos ne tik laisvalaikiui, bet ir prekybai bei moksliniams tyrimams, atliekant ir išbandant įvairius mokslinius atradimus.

Pavyzdžiui, planuojama, kad stotyje „Pioneer“ bus įvairių gravitacijos nustatymų derinys, todėl vienur kojomis stovėsite ant Žemės, o kitur plūduriuosite nulinės gravitacijos sąlygomis. Beveik kaip skrendant į Turkiją, tik visiškai kitaip: rezervuosite vietą pirmajame pasaulyje prabangiame kosminiame viešbutyje su „viskas įskaičiuota“, tačiau mėgausitės ne smėlio paplūdimiais ir vaiskiais debesimis, bet neįtikėtinais kosmoso vaizdais patogiai įsitaisę savo viešbučio kambaryje.

Iš tikrųjų nesvarbu, ar pasauliečiai ieškos dalinės gravitacijos, jog galėtų imituoti Mėnulio ar Marso aplinką, ar nesvarumo aplinkos su nuliniu slėgiu – orbitinės laboratorijos bus pritaikytos taip, jog palengvintų mokslinių tyrimų projektą gyvybės bei fizinių mokslų srityse, įtraukiant ir rekreaciją.
Kosmosas
Į gyvenimo atostogas atvyksite vienoje iš penkių stotelių. Youtube stop kadras

„Hilton“ viešbučių tinklas padės kurti kosminės stoties viešbučio interjerą

Kosminė stotis „Voyager“ bus sukurta taip, kad būtų patogi, saugi bei patikima, įrengiant centrinį švartavimosi mazgą, skirtą laivams gabenti į Žemę ir iš jos[3]. (Iš mazgo bus persikeliama į prabangius liftus, kuriais pateksite į stoties gyvenamuosius ir veiklos modulius; ant prieigos vamzdžių esančiuose vaizdo monitoriuose, kuriais keliausite iš vienos vietos į kitą, bus nuolat rodomi tiesioginiai Žemės ir kosmoso vaizdai.)

Keliaudami po 125 000 kvadratinių pėdų erdvę, žmonės susidurs ne tik su daugybe moderniausių patogumų, bet ir su panoraminiu Žemės vaizdu, grakščiai vingiuojančiu kosmoso tamsos fone, su kuriuo negali varžytis joks žemiškasis kurortas, skriejant erdve maždaug 17 000 km/h greičiu.

Nepaisant to, kad kad kol kas nenumatoma, kiek vienam turistui kainuos kelionė ir viešnagė, grupės saugumą užtikrins 44 avarinio grįžimo automobiliai bei automatinis skrydžio valdymas „autonominiam nusileidimui“.

Vykstant kosmoso verslų komercializacijai ir siekiant pakelti kelionių patirtį į nežemišką lygį, „Voyager Station“ bus įrengtas prabangus 280 svečių ir 112 įgulos narių aptarnaujantis kurortas, kuriame, skriejant aplink mūsų gimtąją planetą, bus siūlomi neprilygstami patogumai, tokie kaip restoranai, barai, koncertų salė, sporto salė bei kino teatrai[4].

Timas Alatorre, „Voyager“ architektūros autorius, įsivaizduoja ateitį, kuomet pasakojimai apie draugus, išsiruošusius į dangaus keliones, taps įprastu dalyku, sąvokai „astronautas“ tapus kasdienio praeivio, vaikščiojančio po žmonijos svajones žvaigždžių šviesoje, patirtimi.

Idėja keliauti po kosmoso platybes iš tiesų žmoniją žavi jau daugybę amžių. Dabar „Voyager“ pamatinė struktūra dangaus ramybės apsuptyje kvies mėgautis kerinčia aplinka, patiriant sumažėjusias fizines kliūtis ir atliekant, atrodytų, antgamtiškus sportinius žygdarbius. Nors šiuo metu pernelyg didelė kelionių į kosmosą kaina tebėra išskirtinai turtingų žmonių nuosavybė, siekiama, kad atostogos kosmose taptų finansiškai prieinamos kaip kruizas – nes transcendentinė futuristinė realybė privalo būti ranka pasiekiama paslauga.