Suprasti akimirksniu
  • Sausio 14 d. – išskirtinė šventė naujai vaikų „partijai“, apdovanotai 9 mln. peržiūrų
  • Vaizdo įrašą užplūdo kvestionuojančių žiūrovų komentarai
  • Visuomenė keičiasi, o kartu – ir šiuolaikinių santykių dinamika
Šaltiniai
Šeimyna
Penkios moterys pastojo nuo vieno vyro tuo pačiu metu: laukia bendrų „sutiktuvių“. Stop kadras

Sausio 14 d. – išskirtinė šventė naujai vaikų „partijai“, apdovanotai 9 mln. peržiūrų

Pasaulis yra matęs visko, tačiau vienas vyras šįsyk pasiryžęs dar kai kam daugiau: nieko nelaukęs, donžuanas (su kitų partnerių leidimu?) apvaisino penkias skirtingas moteris, kurios pastojo maždaug vienu metu. Būsimas kūdikių tėvas nesikuklina: sausio 14 dieną surengė bendrą kūdikių laukimo vakarėlį – dėl pompastikos ir ekonominių aspektų[1].

Įvykis į dienos šviesą išlindo iš karto po to, kai 29 metų muzikantė iš Bruklino Lizzy Ashliegh savo tiktoko paskyroje paskelbė šokiruojančią žinią, pasidalindama filmuota medžiaga iš kūdikio pasitikimo vakarėlio, kurį, kaip paaiškėjo, surengė kartu su panašaus amžiaus nėščiomis moterimis, pastojusiomis nuo to paties 22 metų vyro.

Zeddy Willsas, kuris taip pat yra minėtos muzikantės partneris, dabar vienu metu laukia penkių vaikų nuo penkių skirtingų motinų, todėl jam buvo pravartu surengti didelį vakarėlį, kuriame būtų galima švęsti „šviežių“ sielų atėjimą į didelę šeimą, – įprasta ar nelabai, tačiau bent jau preciziškai apskaičiuota.

Sakysite: „Bet juk konkurencija ir „po lygiai“ skirstomas dėmesys turi savo kainą“. Vis dėlto būsimos motinos neprieštarauja, priešingai – noriai leidžiasi į šią, švelniai tariant, nutrūktgalvišką kelionę. Apsisprendimo gyventi tokį gyvenimą tvirtumą galima regėti ir L. Ashliegh pasidalytame turinyje, matant, kaip moterys išdidžiai pozuoja su savo pilvais ir bendru vaikų tėvu. Remiantis įrašu, vakarėlis praėjo tikrai sklandžiai, nepaisant sunerimusių komentatorių.

Tiesa, vienas iš jų rašė: „Prašau, pasakykite, kad tai nėra tikra.“ Kitas pridūrė: „Kaip visiems šio absurdiško šou dalyviams nėra gėda?“ O trečias tiesiog pasakė: „Jūs manęs niekada nepastatytumėte į tokią situaciją.“

Sausio 14 d. –  išskirtinė šventė naujai vaikų „partijai“, apdovanotai 9 mln. peržiūrų. Stop kadras
Sausio 14 d. – išskirtinė šventė naujai vaikų „partijai“, apdovanotai 9 mln. peržiūrų. Stop kadras

Vaizdo įrašą užplūdo kvestionuojančių žiūrovų komentarai

Viena iš gimdyvių komentatoriams replikavo, neva joms visoms viskas yra gerai, o aplinkiniams tereikia susitaikyti su tokia padėtimi, kadangi jie negali pakeisti šios situacijos. Moteris įsitikinusi: visa tai vyksta dėl tam tikros priežasties… Džiaugsmu trykštanti L. Ashliegh teigia esanti laiminga ir mano, jog visos jos „kolegės“ myli savo vaikų tėvą, didžiuodamosi, kad vaikai gims didelėje vieni kitus palaikančioje šeimoje[2].

Tiesa ta, jog L. Ashliegh jau kiek anksčiau buvo „apsireiškusi“ laikraščių antraštėse, kai vienoje iš Niujorko gatvių įsivėlė į konfliktą su advokatu: ji koncertavo ant šaligatvio, kai pro šalį ėjęs teisininkas Anthony Orlichas nuplėšė jai nuo galvos žalią peruką. Moteris pasipiktinusi apie šį incidentą parašė tviteryje, ir tai sukėlė tokį atgarsį, kad A. Orlichas buvo atleistas iš advokatų kontoros, kurioje tuo metu dirbo. Vis dėlto žinia apie masinį kūdikių vakarėlį pasiekė dar didesnį – veik rekordinį peržiūrų skaičių.

Stebėtis, ko gero, nereikėtų: šėlsmas internete kilo vos pamačius švytintį būsimą tėtį, apsuptą penkių išdidžių nėščių moterų su užrašu: „Sveikas atvykęs mažasis Zeddy Willsas nuo 1 iki 5“. Be to, L. Ashliegh apėjo kambarį, jog parodytų ir kitas moteris – iš arčiau. Po plataus atgarsio pastaroji dar kartą pasirodė platformoje ir pasidalijo keliomis nuotraukomis, kuriose visos moterys pozuoja kartu. L. Ashliegh tęsė:
„Mes negalime pakeisti fakto, jog jis yra mūsų kūdikių tėtis“. Atskleisdama dar daugiau detalių apie šią situaciją, ji paaiškino: „Mes mylime savo vaikų tėtį. Ir tikrai nesugadinsime savo vaikų gyvenimo – mūsų šeimos su šiuo faktu jau susitaikė ir mus palaiko.“

Visuomenė keičiasi, o kartu – ir šiuolaikinių santykių dinamika

Kita vertus, pasauliečių nuomonės – nors ir didele negatyvių komentarų persvara – yra skirtingos. Palaikantieji savo ruožtu teigia, jog svarbiausia tai, ar vyras sugebės pasirūpinti visais šeimos nariais. Vėlgi, netrūksta ir kitų pastebėjimą: esą tai puikus rinkodaros triukas garsinant savo veiklą. Besilaikantys šios nuomonės tvirtina, kad tai nes kas kita, o fiktyvi istorija, didinanti L. Ashliegh muzikinio albumo populiarumą. 

Galbūt atrodytų, kad skatinti tokį elgesį tolygu beprotybei. Tačiau poligamijos šalininkai laikosi „kuo daugiau, tuo linksmiau“ tiesos.

„Spėju, kad dabar esame „Sister Wives“, – parašė L. Ashliegh prie vaizdo įrašo, turėdama omenyje populiarią laidą, kurioje stebimas poligaminės šeimos portretas. Jos nuomone, visuomenė pasikeitė, o kartu pakito ir šiuolaikinių santykių dinamika: šiandieniniame pasaulyje neva esmė slypi asmeniniame santykių permąstyme, atsiribojant nuo universalaus požiūrio bei visuomenės spaudimo prisitaikyti[3].