Kokios yra didėjančios pseudokorepetitorių rinkos pasekmės švietimui?
Didžioji dalis papildomo ugdymo įstaigų (korepetitorių įmonės) skelbimų naudoja tokius raktažodžius kaip kokybiškos, šaunios, profesionalų vedamos pamokos. Atidžiau perskaičius šiuos skelbimus maždaug 8 iš 10 kartų surandame informaciją, jog pamokas veda 2-3 kurso studentai, o kartais ir dar jaunesni korepetitoriai, pvz. 10 klasės moksleivai.
Panagrinėję keleto korepetitorių įmonių skelbimus galime surasti informaciją, jog pamokas vedantys studentai nėra patys surinkę 100 balų įvertinimo iš dėstomos disciplinos, atrankos kriterijai nuleidžiami iki 75 gautų balų iš VBE.
Kyla klausimas, ar kiekvienas discipliną dėstantis asmuo gali ir turėtų būti įvardijimas kaip mokytojas su visais profesionalo ir kitais epitetais?
Kitose šalyse mokytojo kvalifikacijai įgyti reikalingi specialūs kursai, mokslinis laipsnis ir šimtai valandų praktikos dirbant su mokiniais.
Dėl šios priežasties kiekvieno korepetitoriaus įvardijimas kaip mokytojo arba profesionalo gali būti suprantamas kaip klaidinanti reklama. Ypač, kai 12 klasę baigęs abiturientas siūlo mokyti 5 disciplinų nuo 0 iki 12 klasės.
Todėl siūlau tėveliams ir mokiniams išlikti kritiškiems: domėkitės mokytojo(ų) išsilavinimu, sukaupta patirtimi, metodų įvairove, prašykite buvusių mokinių atsiliepimų, vedamų pamokų ir pateikiamos medžiagos pavyzdžių.
Pastarosiomis savaitėmis stebiu itin išaugusį skaičių įvairias korepetitorių paslaugas teikiančių grupių, kurie išnaudoja savo pavadinime terminus: eruditas, licėjus, akademikas ir kt, sukuriant tam tikrą iliuziją apie ugdymo kokybę. Vertinkite ne pavadinimą, vertinkite ten dirbančius mokytojus, jų sukauptą patirtį.
Ne kiekvienas 100 balų gavęs abiturientas savaime yra geras lektorius ir ne kiekvienas studentas šiandien yra įsigilinęs į atnaujintas ugdymo programas.
Švietimo reformos nenukarūnavo egzaminų, bet supjaustė karūną ir uždėjo ją tokią (40 proc. iš tarpinio patikrinimo, 60 proc. iš VBE) moksleiviui ant galvos
Įsitvirtina dar nuožmesnė mokymosi dėl egzaminų ir tarpinių patikrinimų kultūra. Dar negavau užklausos išmokyti biologijos ir suteikti kompetencijų. Gavau užklausą parengti tarpiniam patikrinimui.
Kaip tokių užklausų gali mažėti, jei norint įstoti į mediciną, reikės išlaikyti 10-12 egzaminų ir pusegzaminių 11-12 klasėse?
Mokiniai ir jų tėvai reaguoja į švietimo reformas – nėra parengtų vienuoliktos klasės vadovėlių, ugdymo turinys atsinaujino, atsiranda dvi egzamino dalys.
Kaip gali būti patenkintas švietimo sistema, kai tavo vaikas dirba 20-30 mokinių klasėje, kurioje mokytojai neturi padėjėjų, kurioje atsiranda vaikų su spec. poreikiais ir kurioje labai skiriasi pačių mokinių gebėjimai ir tikslai. Kai tų gėbėjimų ir tikslų neina pasiekti mokykloje, tėvai ieško pagalbos.