Paryžiaus olimpinių žaidynių uždarymo ceremonija neišvengė incidentų
Paryžiaus olimpinės žaidynės baigėsi įspūdinga ceremonija, o Lietuvos sportininkai gali didžiuotis savo pasiekimais – iškovoti keturi medaliai ir užimta 70-oji vieta pasaulinėje įskaitoje. Tačiau žaidynės nepraėjo be netikėtumų: vos kelioms valandoms likus iki uždarymo ceremonijos, Eifelio bokštą sukrėtė neplanuotas incidentas, kuris pareikalavo ypatingo dėmesio iš Paryžiaus policijos pajėgų.
Vyras, be marškinėlių, pradėjo lipti į šį 330 metrų aukščio paminklą, sukeldamas didelį sąmyšį ir priverčiant pareigūnus evakuoti lankytojus. Nors incidentas buvo greitai suvaldytas – vyras buvo sulaikytas, o lankytojams leista sugrįžti po maždaug pusvalandžio – jis sukėlė papildomą įtampą, kai saugumo tarnybos jau ir taip buvo susikoncentravusios į uždarymo ceremonijos saugumą.
Lietuvos sportininkų pergalės: sidabro ir bronzos medaliai Paryžiuje
Lietuvos delegacija Paryžiuje sugebėjo pelnyti keturis svarbius medalius, kurie atnešė džiaugsmą visai šaliai. Sidabrą Lietuvai iškovojo talentingas disko metikas Mykolas Alekna ir breiko šokėja Dominika Banevič, žinoma kaip B-Girl Nicka. Šių sportininkų pasiekimai ne tik įrašė jų vardus į Lietuvos sporto istoriją, bet ir įkvėpė ateities kartas siekti aukštų rezultatų. Bronzą iškovojo irkluotoja Viktorija Senkutė bei Lietuvos trijulių krepšinio rinktinė, kurių komandinė dvasia ir ryžtas taip pat pelnė pripažinimą. Šie pasiekimai leido Lietuvai aplenkti tokias šalis kaip Indija, Moldova ir kaimyninės Baltijos valstybės.
Paryžiaus olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos metu Lietuvos vėliava nešė breiko šokėja
Nepaisant netikėtų įvykių Eifelio bokšte, Paryžiaus olimpinės žaidynės baigėsi įspūdinga uždarymo ceremonija „Stade de France“ stadione. Lietuvos delegaciją šioje ceremonijoje reprezentavo breiko šokėja Dominika Banevič – B-Girl Nicka, kuri su didžiuoju šokiu pelnė Lietuvai sidabro medalį. Tai buvo ypatinga akimirka, kuri simbolizavo ne tik jos asmeninę pergalę, bet ir visos Lietuvos pasiekimus. Ceremonija taip pat pasižymėjo daugybe muzikinių ir akrobatinių pasirodymų, kurių metu olimpinių žaidynių vėliava buvo simboliškai perduota Los Andželo miestui, kitų žaidynių šeimininkui.
Per tradicinę uždarymo ceremoniją Paryžiaus merė Anne Hidalgo iškilmingai perdavė olimpinę vėliavą Los Andželo merei Karen Bass, simbolizuodama, kad būtent Los Andželas taps 2028 metų vasaros olimpinių žaidynių šeimininku. Šis simbolinis gestas žymi olimpinio judėjimo tęstinumą ir pasirengimą būsimoms žaidynėms, kurios po ketverių metų sugrįš į Jungtines Amerikos Valstijas.