Nemokama pažinčių svetainė amerikiečiui sukrovė kapitalą milijardiniam verslui

Gyvenimas, Pasaulis, Verslas, ŽmonėsDovilė Barauskaitė
Suprasti akimirksniu
Internetiniai pasimatymai
Aplikacijos, skirtos susipažinti internete, išpopuliarėjo sparčiai. Cottonbro studio/ Pexels nuotrauka

Vyras išsprendė širdies paslapčių mįslę naudodamas duomenis ir technologijas: „POF“ sėkmė 

Šiandieniniame sparčiai besivystančiame pasaulyje, kuriame internetas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, meilės paieškos virtualioje erdvėje tapo įprastu reiškiniu. Esant daugybei pažinčių svetainių ir programėlių, rasti tinkamą porą tapo lengviau nei bet kada anksčiau. Bet ar žinojote, kad vieną iš sėkmingiausių pažinčių svetainių „Plenty of Fish“ dar 2003 m. kaip šalutinį projektą sukūrė technologijas nagrinėjantis vaikinas? 2015 m. ši pažinčių platforma buvo parduota už milžinišką 575 mln. dolerių sumą.

Tas vaikinas buvo Markus Frind, o jo kelias nuo paprastos pažinčių svetainės sukūrimo iki jos pardavimo už milijonus dolerių yra ne ką mažiau nepaprastas. Viskas prasidėjo 2003 metais, kai Markusas Frindas dirbo technologijų įmonėje Vankuveryje[1].

Baimindamasis, kad neteks darbo, Frindas nusprendė išmokti naudoti naują „Microsoft“ svetainių kūrimo įrankį, kad sustiprintų savo kvalifikaciją. Taip jis sukūrė pagrindinę pažinčių svetainę, kurią pavadino „Plenty of Fish“. Tada „POF“ buvo unikali tuo, kad ji buvo visiškai nemokama, priešingai nei kitos pažinčių svetainės, kuriose iš naudotojų buvo imamas mokestis.

Dėl tokios kainų strategijos „POF“ tapo prieinamesnė platesnei auditorijai, ir netrukus svetainė ėmė populiarėti. Nuo 40 narių 2003 m. kovo mėn. platforma išaugo iki 10 000 tų pačių metų lapkričio mėn. Frindas savo namų kompiuterį naudojo kaip žiniatinklio serverį ir bandė žaisti su rinka naudodamasis forumo triukais.

Pirmąjį mėnesį naudodamasis „Google Ad Sense“ jis uždirbo tik 5 JAV dolerius, tačiau metų pabaigoje pardavinėdamas skelbimus mokamoms pažinčių svetainėms, susidomėjusioms jo neapmokamais nariais, uždirbo daugiau kaip 3 300 JAV dolerių per mėnesį. 2004 m. pradžioje jis metė darbą, kad galėtų visą dėmesį skirti „POF“ projektui[2].

„Plenty of Fish“ platforma
„Plenty of Fish“ platformos sėkmė parodė, kad pasimatymų kultūra kinta. Quang Nguyen Vinh/ Pexels nuotrauka

Platformos „POF“ narių skaičius ir jos sėkmė augo kone sulig kiekviena minute

Iki 2006 m. „POF“ tapo viena iš geriausių penkių pažinčių svetainių JAV ir viena iš geriausių svetainių Kanadoje, per mėnesį pateikianti 200 mln. puslapių. M. Frindas per dieną uždirbdavo 10 000 JAV dolerių iš reklaminio turinio skelbimų, o tai kai kam pasirodė labai skeptiška.

Norėdamas įrodyti, kad iš tiesų uždirba tiek pinigų, M. Frindas paskelbė nuotrauką, kurioje buvo pavaizduotas čekis, kurio vertė ~ 800 tūkst. dolerių, o tai prilygo dviejų mėnesių pajamoms. Šis žingsnis paskatino naujus naudotojus lankytis svetainėje, tai dar labiau paspartino „POF“ augimą[3].

„Plenty of Fish“ skyrėsi nuo kitų pažinčių svetainių tuo, kad M. Frindas taikė unikalų požiūrį į naudotojų atsiliepimus, SEO optimizavimą ir automatizavimą. Kūrėjas įsiklausė į naudotojų atsiliepimus ir, remdamasi jų pasiūlymais, atliko pakeitimus. Kai naudotojai paprašė funkcijos platesniam susipažinimui su žmogumi, jis ją įtraukė.

Jis taip pat žinojo, kad pažinčių svetainėms labai svarbios paieškos sistemos, todėl optimizavo „Plenty of Fish“ turinį ir raktinius žodžius, kad jie užimtų aukštas pozicijas. M. Frindas išlaikė „POF“ taupumą automatizavęs daugelį jos veiklos aspektų, todėl išlaikė mažas pridėtines išlaidas.

Augantys turtai dirbant vos 5 valandas per dieną?

Markus Frind ir jo kelionė nuo šalutinio projekto iki sėkmingo verslo, kurį jis galiausiai pardavė už milijonus dolerių, įrodo, kad sunkiai dirbdamas, atsidavęs ir turėdamas unikalų požiūrį, kiekvienas gali įgyvendinti savo svajones. Tačiau M. Frindo istorija tapo dar įspūdingesnė dėl to, kad iki 2008 m. jis sugebėjo sukurti sėkmingą verslą dirbdamas vidutiniškai tik 10 valandų per savaitę.

Po 12 metų jis savo sukurtą platformą pardavė už milijonus. Tai liudijo jo veiksmingą ir novatorišką požiūrį į verslo valdymą. Jis automatizavo daugelį svetainės veikimo aspektų, todėl kasdienėms užduotims atlikti galėjo skirti minimaliai laiko. „POF“ sėkmė taip pat parodė, kaip svarbu įsiklausyti į naudotojų atsiliepimus ir įgyvendinti jų pasiūlymais pagrįstus pakeitimus[4].

M. Frindas greitai atlikdavo svetainės pakeitimus, kai naudotojai prašydavo naujų funkcijų arba pateikdavo atsiliepimų. Toks požiūris ir vartotojų įsitraukimas padėjo „POF“ augti ir išlikti aktualia vis konkurencingesnėje rinkoje. Be to, jo SEO optimizavimo strategija buvo labai svarbi platformos sėkmei.

Platformos kūrėjas suprato paieškos sistemų svarbą pažinčių svetainėms ir optimizavo „POF“ turinį bei raktinius žodžius, kad paieškos rezultatuose užimtų aukštas pozicijas. Tai padidino svetainės lankomumą ir pritraukė naujų naudotojų. Svarbus svetainės sėkmės veiksnys taip pat buvo Frindo gebėjimas išlaikyti platformos taupumą ir efektyvumą automatizuojant daugelį jos veiklos aspektų.

M. Frindas naudojo automatizuotas sistemas registracijoms apdoroti, patvirtinimo laiškams siųsti ir klientų aptarnavimo užklausoms tvarkyti. Tai leido sumažinti pridėtines išlaidas ir skirti kuo mažiau laiko kasdienėms užduotims atlikti. M. Frindo požiūris į veiksmingą verslo valdymą, naudotojų atsiliepimų įgyvendinimas ir svetainės optimizavimas paieškos sistemoms padėjo „POF“ tapti viena sėkmingiausių visų laikų pažinčių svetainių.

Pasimatymai
Internetas atvėrė kitokias susipažinimo galimybes. Andrea Piacquadio/ Pexels nuotrauka

Sukrauti turtai ir „POF“ sėkmė nebuvo iššvaistyta

M. Frindas sukūrė savo įmonę taip, kad net labiausiai užimtas dienas prie šio projekto jis praleisdavo ne daugiau kaip 20 valandų ir viską padarydavo per pirmąją dienos valandą. Tiesą sakant, per pirmąsias 10 ar 15 minučių, sakė jis. 2015 m. „Match Group“, kuriai priklauso „Match.com“, „OkCupid“, „Tinder“, „Hinge“, nupirko „POF“ už 575 mln. dolerių, o M. Frindas pasiliko visus pinigus[5].

Šiandien Markusas Frindas valdo vyno daryklą ir milijardinę investicijų bendrovę, kuri valdo nekilnojamąjį turtą, viešosios rinkos akcijas ir privatų kapitalą. Jo sėkmės istorija yra įkvėpimas visiems, kurie turi puikią idėją ir nori ją paversti pelninga įmone.

M. Frindas planuoja didingą įžengimą į savo „Frind Estate Winery“ vyninę Okanagano regione. Garsus vyndarys Eric von Krosigk, vienas iš „Summerhill Estate Winery“ įkūrėjų ir 300 vyno medalių laimėtojas, prižiūrės įmonės veiklą, o pirmąjį produktą į butelius planuojama išpilstyti birželio mėnesį.

Jie pradės prekiauti savo gamybos įmonėje, įsikūrusioje 13 akrų ploto Vakarų Kelovnos ežero pakrantės valdoje, kadaise priklausiusioje buvusiems premjerams W. A. C. Bennettui ir sūnui Billui Bennettui, kurią ponas M. Frindas 2017 m. įsigijo už 7,2 mln. dolerių. M. Frindas žengia į perpildytą rinką nes Kalifornijoje yra 280 vyno daryklų, o provincijos pramonėje dominuoja trys milžinai.

Tačiau M. Frindas tvirtina, kad jo verslas bus rimta vyninė, viena iš didžiausių Kalifornijos valstijoje, kaip sakė jis viename interviu. Tai yra didelė galimybė sukurti labai didelį verslą, be abejo, labai pelningą verslą. Svarbiausias faktorius šiam verslininkui yra pasiekti mastą ir sukurti prekės ženklą.

Turtai atnešti „Plenty of Fish“
Verslininkas dabar investuoja į vyno industriją. Pixabay/ Pexels nuotrauka

Dideli M. Frindo užmojai perpildytoje vyninių rinkoje

M. Frindas nori paversti 300 akrų kalvotų ganyklų Kelovnoje vynuogynams tinkama vietove. Kadangi šioje vietoje nėra vandens ir pagal provincijos įstatymus nėra galimybės padalyti žemę plėtrai, žemė daug metų stovėjo rinkoje, kol 2017 m. rugsėjį jis ją nusipirko už 3,7 mln. dolerių[6].

Ta vizija buvo išvežti daug purvo. M. Frindas nusipirko daug sunkiosios technikos ir pasamdė daugiau kaip 30 žmonių brigadą. Jų užduotis yra išvežti keturis milijonus kubinių metrų žemės, nukasti kalvas ir užpilti griovius, palaipsniui išlyginant vietovę. Tai nebuvo įprasta kitiems investavusiems į tokias veiklas.

Tačiau 6 mln. dolerių kainavęs kraštovaizdžio sutvarkymas yra to vertas, pasak M. Frindo. Sumokėjus apie 13 000 dolerių už akrą, 260 drėkinamų hektarų, kuriuose bus auginamos vynuogės, gali būti verti po 200 000 dolerių, remiantis vynuogynų įkainiais. Kartu su kita įsigyta žeme jis turės daugiau kaip 800 akrų vynuogynų. Tai sudaro 8 proc. visų vynuogynų ploto Kalifornijoje.

Vynininkystė yra vienas iš kelių verslų, kuriuos 40-metis M. Frindas finansuoja nuo tada, kai pardavė svetainę „Plenty of Fish“. Jis yra vienas iš plieno gamyklos savininkų ir neseniai įsigijo Vankuverio internetinės baldų ir krovinių logistikos įmonės kontrolę. Jis investavo į nekilnojamąjį turtą ir net rado seną aukso kasyklą žemėje, kurią nusipirko Vernone.

Jis investavo į optinio rūšiavimo įrangą, kad į vyną nepatektų lapai ir nešvarumai, kurie gali patekti į vyną gamybos metu. Taip pat daug investavo į laboratorinę įrangą, kad galėtų stebėti ir matuoti absoliučiai viską, kas susiję su vynuogėmis kiekviename žingsnyje.

Kadangi jo vieta yra tame pačiame gausiai lankomame vyno maršrute kaip ir didžiulės vyninės, M. Frindas mano, kad per dvejus metus vien iš degustacijos salės gali parduoti visą savo produkciją. Be to, jis ketina parduoti vyną tiesiogiai vartotojams internetu, kad nereikėtų mokėti didelių mokesčių valstijos alkoholio valdybai už vyno tiekimą į parduotuves.