Suprasti akimirksniu
  • „Depo“ pirkėjus pamalonina kone perpus mažesnėmis kai kurių maisto produktų kainomis
  • Kai kurie pirkėjai į „Depo“ vyksta vien dėl „Dvaro“ gaminių
  • Buitinės chemijos kainų skirtumas Lietuvoje ir Vokietijoje verčia net žagtelėti
  • Lietuvoje kainos auga tik „simboliškai“
Šaltiniai
Maisto krepšelis
Tautiečiai dalinasi maisto produktų pigiau įsigyjantys „Depo“. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka

„Depo“ pirkėjus pamalonina kone perpus mažesnėmis kai kurių maisto produktų kainomis

Pirkėjai dalinasi, kad tie patys vištų kiaušiniai statybos prekių parduotuvėje kainuoja 1,09 euro, o štai maisto prekių – kone dvigubai brangiau. Ir pastebimas ne vienintelis atvejis, kai ne maisto prekių parduotuvėse pradeda daugėti maisto produktų mažesne kaina. Akylesni tautiečiai tvirtina, kad prekiavimas maisto produktais pigiau nei tą daro populiarūs maisto prekių tinklai, leidžia ne tik palepinti pirkėjus mažesnėmis kainomis, bet ir pritraukti pilnas parduotuves klientų.

Pricer.lt pasidalino skaitytojų laiškais, kuriuose – sunkiai suvokiami kainų skirtumai maisto ir statybų prekių parduotuvėse. Štai tas pats Kėdainių konservų lietuviškas pomidorų padažas „Premium“ (500 g) mažiausiai kainuoja „Depo“ – 1,33 Eur, tik tuomet „Norfoje“ (1,99 euro), „Maximoje“ (2,29 euro), o brangiausiai – „Rimi“ – čia jo kaina siekia 2,59 euro.

Kita gyventoja teigė „Depo“ ir daugiau gerokai pigesnių maisto produktų atradusi – tik tai buvo dar rugsėjį, dabar net ir čia kainos pakilusios. Štai „Nykštuko“ ledai statybos prekių parduotuvėje kainavę 54 centus, o dabar jau visą eurą kainuojantys. Taip pat pabrangęs ir Vilkyškių jogurtas su grūdeliais, rudens pradžioje kainavęs 74 centus, o dabar – jau virš euro. 

„Jau dabar ten mažai kas labai jau pigiau, tik keliais centais daug kas“, – dalinosi viena pirkėja.

O štai kitas internautas pasidalino ir kitomis maisto prekių kainomis šiame tinkle. Anot jo, kai kas čia – gerokai pigiau. Pavyzdžiui, „Dvaro“ grietinę čia įsigyti galima už 1,89 euro, kai tuo tarpu jos kaina „Maximoje“ siekia 2,99 Eur, tas pats batonas „Depo“ kainuoja 0,67 euro, kai analogiškas prekybos tinkle „Maxima“ siekia 1,25 euro. 

Ženklus skirtumas ir kalbant apie sauskelnių kainą, kuri beveik dvigubai mažesnė yra būtent statybų prekėms skirtoje parduotuvėje. Čia sauskelnių pakelio kaina siekia 13 eurų, kai tuo tarpu maisto prekėms skirtoje parduotuvėje – 20 Eur.

Kai kurių maisto produktų kaina statybos prekių parduotuvėje yra ženkliai mažesnė. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka
Kai kurių maisto produktų kaina statybos prekių parduotuvėje yra ženkliai mažesnė. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka

Kai kurie pirkėjai į „Depo“ vyksta vien dėl „Dvaro“ gaminių

Keista, tačiau to paties lietuviškojo pieno produktų gamintojo „Dvaro“ gaminiai visoje Lietuvoje turi skirtingas kainas. O dar keisčiau yra tai, kad lenkiškos varškės ir sviesto atsivalgę lietuviai vietinės produkcijos palankesnėmis kainomis vyksta ieškoti būtent į „Depo“, kur turėtų vykti ne pieno ir varškės ieškoti, bet įsigyti rakandų savo namams.

„Dvaro“ sviestas ir sūris „Depo“ parduotuvėje nekainuoja nė 2 eurų, o prekybos centruose – virš 3 eurų. Naminės varškės pakelis „Depo“ tekainuoja 0,69 euro, limonadas „Mirinda“ „Depo“ po eurą, o centruose – virš 2 eurų. Jau seniai nebeperku prekybos centruose, nes „Depo“ ženkliai pigiau“, – rėžė internautė.

Gyventojai be užuolankų rėžia, kad būtent čia pigiausiai parduodamas „Dvaro“ sviestas – vos po 1,49 euro, kai kituose tinkluose siekia apie 3 eurus.

„Kai būnu „Depo“, prisiperku „Dvaro“ pieno gaminių. Kainos neįtikėtinos lyginant su maisto prekybos centrais“, – antrino pirkėjas.

Kitas gyventojas tvirtino dažnai užsukantis į latvišką šį prekybos tinklą, esantį Daugpilyje. Mat kadangi tai – ne lietuviškas tinklas, ten esą kainos dar mažesnės.

Buitinės chemijos kainų skirtumas Lietuvoje ir Vokietijoje verčia net žagtelėti

Ne paslaptis, kad jau gerokai seniau lietuviai pradėję keliones į Vokietiją tam, kad gerokai palankesnėmis kainomis užsipirkti buitinės chemijos. Apsukresni tautiečiai net savo verslus įkūrę, padėdami kitiems buities reikmenis įsigyti pigiau nei Lietuvoje esančiose parduotuvėse, o ir patys iš to uždirbdami.

Keliauti į Vokietiją mėgstantys gyventojai pasidalino akivaizdžiu universalaus valiklio „Cilit Bang“ kainų skirtumu – kol Vokietijoje jis kainuoja vos 3 eurus (be akcijos), Lietuvoje jo kaina beveik... tris kartus didesnė ir siekia 8 eurus. Tiesa, to paties valiklio kaina akį džiugina ir Jungtinėje Karalystėje – čia populiariame prekybos tinkle „Tesco“ jis kainuoja 4 svarus.

Tiesa, kai kurie pirkėjai neslėpė tik su akcija Lietuvoje viską perkantys – „geltonų kainų“ produktai sudarantys didžiausią dalį – apie 95 proc. jų krepšelio.

Vis dėlto, Pricer.lt nurodo, kad Vokietijoje pigesni ne tik vonios kambario ir virtuvės valikliai, bet ir populiarusis „Milka“ šokoladas. Štai mūsų prekybos tinkle IKI tokio šokolado įprasta kaina siekia 2 eurus, o su akcija – 1,49 euro – tokia pati, kokia yra įprasta (be akcijos) vokiškame tinkle „Rewe“. Tiesa, su akcija čia ji dar mažesnė ir tesiekia 0,69 euro.

Vokietijoje tas pats „Cilit Bang“ kone triskart pigesnis. Ekrano nuotrauka
Vokietijoje tas pats „Cilit Bang“ kone triskart pigesnis. Ekrano nuotrauka

Lietuvoje kainos auga tik „simboliškai“

Tuo tarpu dienraštis „Lrytas“ publikavęs iškalbingą straipsnį, kuriame – dar iškalbingesni ekonomistų pasisakymai apie maisto prekių kainas Lietuvoje ir Lenkijoje.

Straipsnyje skelbiama, kad situacija Lietuvoje – gera kaip niekad, o kainos čia pastaraisiais metais augančios tik simboliškai, kai tuo tarpu kaimynė Lenkija – esą ne tokioje geroje situacijoje (galbūt greitai sulauksime publikacijų kaip lenkai vyksta laimės ieškoti į lietuviškus prekybos tinklus?)[1].

„Laikai, kai Lietuvos gyventojai kone masiškai vykdavo apsipirkti į Lenkiją, pamažu baigiasi. Tiek pernai, tiek šįmet ten pastebima kainų augimo tendencija“, – rašo „Lrytas“.

SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas net pastebėjęs, kad nuo pat 2020-ųjų kainos Lietuvoje padidėjusios jau mažiau nei Lenkijoje.

Tačiau Pricer.lt komandai pavyko apsilankyti Lenkijoje ir atlikti kainų reidą, ko pasekoje paaiškėjo, kad žolė pas kaimynus – išties žalesnė[2].

Skelbiama, kad viso apsipirkimo Lenkijoje kaina gavosi 404 eurai. Už šią sumą pavyko įsigyti ne tik maisto produktų, bet ir žaislinį konstruktorių bei akcizinių prekių. Bendrai skaičiuojant, sutaupyta suma siekė 140 eurų ir, žinoma, degalai – apie 45 eurai. Taigi, vienaip ar kitaip, pavyko sutaupyti apie 95 eurus pernelyg netaupant.