Suprasti akimirksniu
  • Lietuviškas startuolis siūlo keliais mygtukų paspaudimais užregistruoti automobilį į artimiausią servisą
  • Jau kurį laiką veikia tarptautinės registracijos sistemos „Treatwell“, „Booking“ ir „Airbnb“
  • Išnuomokite savo namus trumpam laikui „Booking“ ar „Airbnb“ pagalba
Šaltiniai
Booking
Paslaugų sektorius sparčiai skaitmenizuojamas. Jas Rolyn/Unsplash nuotrauka

Lietuviškas startuolis siūlo keliais mygtukų paspaudimais užregistruoti automobilį į artimiausią servisą

Ne paslaptis, kad paslaugų sektorius tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje kasdien vis labiau plečiasi ir pasiekia iki šiol nematytą piką – tokio masto žmonių, besinaudojančių ne pirmojo būtinumo šio sektoriaus paslaugomis, veikiausiai dar nebuvo. Prie to sėkmingai prisideda ir moderni registracijos politika – dabar pas grožio bei technikos specialistus galima užsirašyti vos keliais klaviatūros paspaudimais.

Nors iki šiol buvo įprasta tą daryti registruojantis pas medikus ir grožio specialistus, jau dabar Lietuvoje savo veiklą atidarė startuolis Nevažiuoja.lt, siūlantis daug greitesnę, patogesnę ir skaidresnę registracijos į autoservisus sistemą.

Sistemoje suvedus reikiamą su automobiliu susijusią paslaugą (pavyzdžiui, padangų/ratų montavimas ar balansavimas, tepalų keitimas, važiuoklės remontas ir kt.), automobilio markę bei miestą, pasiūlomi visi rasti norimą paslaugą artimiausiu metu galintys suteikti autoservisai kartu su įkainiais bei klientų atsiliepimais.

Paspaudus mygtuką „rezervuoti“ iškart galima pasirinkti ir paslaugos suteikimo laiką, o taip pat ir papildyti „krepšelį“ papildomomis norimomis gauti paslaugomis. Atsiskaityti už jas galima ir po jų atlikimo – tiesiai per sistemą.

Tiesa, tokio tipo paslaugos lietuviams dar neįprastos, bet akivaizdu, kad sulaukiama vis didesnio susidomėjimo, todėl šiuo pavyzdžiu jau pasekė ir įvairiausių pramogų kuponais prekiaujanti „Gera dovana“, sukūrusi internetinės registracijos sistemą „BookitNow“, per kurią galima užsiregistruoti ne tik nakvynei su SPA, bet ir pas odontologą ar tatuiruočių meistrą.

Nauja sparčiai tobulėjanti realybė rodo, kad greitu metu skaitmeniniai sprendimai gali visiškai pakeisti ir tam tikrų profesijų atstovus, pavyzdžiui – administratorius, registratūrų darbuotojus. Jau dabar kai kuriuose viešbučiuose yra taikoma absoliutaus savarankiškumo idėja, kai atvykęs žmogus tiesiog seka nurodymus be jokios aptarnaujančio personalo pagalbos.

Automobilio patikrai pasirinktame servise galima užsiregistruoti tiesiog internetu. Maxim Hopman/Unsplash nuotrauka
Automobilio patikrai pasirinktame servise galima užsiregistruoti tiesiog internetu. Maxim Hopman/Unsplash nuotrauka

Jau kurį laiką veikia tarptautinės registracijos sistemos „Treatwell“, „Booking“ ir „Airbnb“

Grožio specialistams iki skausmo jau žinoma klientų registracijos sistema „Treatwell“ veikia ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Naudojimosi principas toks pats – asmuo pasirenka norimą paslaugą, susiranda priimtiniausią grožio specialistą ar saloną, pasirenka datą bei laiką ir užsiregistruoja. Apmokėjimas kaip ir aukščiau minėtame startuolyje galimas per sistemą atlikus darbus arba grynaisiais.

Vertėtų paminėti ir tai, kad nors anksčiau buvo daug sunkiau didinti savo žinomumą tapus grožio specialistu ir susirinkti pastovių klientų ratą, reklamuojant savo paslaugas „Treatwell“ dėka, asmuo, ieškodamas paslaugos ir matydamas grožio specialisto darbus, gali pasirinkti būtent jį.

Tiesa, už platformos paslaugas grožio specialistams bei salonams tenka susimokėti administracinį mokestį, o štai dabar kai kurie salonų savininkai piktinasi nauja platformos politika, kai šis mokestis dar labiau kyla, nors sistema nesuteikia kokybiškų paslaugų.

Taigi kaip vyksta visa „Treatwell“ mokestinė sistema?

Platforma besinaudojantys verslai komisinius mokesčius moka tik tada, kai sistemos pagalba jiems yra pristatomas visiškai naujas klientas arba klientas, kuris per pastaruosius 12 mėnesių šios platformos pagalba nėra užsisakęs paslaugų. Komisiniai nėra mokami už visus per pastaruosius metus sugrįžusius klientus ir visus tiesioginius užsakymus.

„Mes taikome nedidelį 2% + PVM tvarkymo mokestį, kai pakartotinis klientas atlieka užsakymą per „Treatwell“ arba naudojasi funkcija „Užsakyti dabar“. Nuo 2020 m. gruodžio 1 d. Jungtinėje Karalystėje tai šiek tiek pakeitėme: nebetaikysime jokių apdorojimo mokesčių už pakartotinius klientus, kurie moka vietoje, nesvarbu, ar tai būtų daroma per kliento programėlę, ar per salono funkciją „Rezervuoti dabar“, ar per „Google“ funkciją „Rezervuoti“, – nurodo „Treatwell“[1].

Komisinio mokesčio dydis, kaip skelbiama, yra 35% + PVM nuo užsakytos paslaugos vertės.

2008-aisiais pradėjęs veikti „Treatwell“ dabar jau generuoja milžiniškas pajamas, kurios siekia maždaug 171,1 mln. JAV dolerių per metus[5].

Išnuomokite savo namus trumpam laikui „Booking“ ar „Airbnb“ pagalba

Vis plačiau skaitmenizuojamos paslaugos jau leidžia ir išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą iš kitos šalies atvykstantiems ar vietiniams asmenims. Tokią galimybę jau eilę metų teikia „Booking“ ir „Airbnb“ platformos.

Dar 1996-aisiais Geerto-Jano Bruinsmos įkurta „Booking“ sistema, pradėjusi veiklą kaip nedidelis olandų startuolis, jau dabar išaugo į vieną didžiausių pasaulyje internetinių apgyvendinimo paslaugų rezervacijos paslaugas teikiančių sistemų.

Vien per šių metų spalį šioje platformoje apsilankė kiek daugiau nei 528 mln. lankytojų, o pikas buvo pasiektas liepos mėnesį, kai buvo fiksuotas 674,72 mln. čia apsilankiusiųjų kiekis[2]. O štai 2023 m. „Booking“ pasiekė iki tol neregėtas pajamas, kurios pasiekė 21,37 mlrd. JAV dolerių (palyginimui, 2022 m. buvo 17,09 mlrd. JAV dolerių)[3], kas rodo, kad vis daugiau čia užsukančių vartotojų yra linkę pasinaudoti „Booking“ paslaugomis.

Palyginimui, taip pat laikinojo apgyvendinimo paslaugas teikianti „Airbnb“, panašu, yra mažiau populiaresnė tarp keliautojų. Štai 2023 m. duomenimis, platformos pajamos buvo perpus mažesnės nei „Booking“ ir siekė 9,92 mlrd. JAV dolerių[4].