Mokytis niekada ne vėlu: senjorams tai daryti – visos galimybės

Suprasti akimirksniu
Senjorai
Mokytis niekada nėra vėlu. Vladu Sargu/Unsplash nuotrauka

Trečiojo amžiaus universitetas – kas tai?

Yra sakančių, kad gyvenimas išėjus į pensiją sustoja, o kasdienybė nusidažo pilka spalva. Tačiau šiuolaikiniai senjorai yra gyvas įrodymas, kad naujos patirtys, nuolat atnaujinamos žinios bei laiko praleidimas su bendraminčiais yra dalykai, dėl kurių dienos tampa prasmingesnės bei šviesesnės. Vieni senjorai prisijungia prie visuomeninių klubų, šokių bei dainų ansamblių, savanoriauja organizacijose, o kiti tobulinasi mokydamiesi inovatyviuose trečiojo amžiaus universitetuose, įgydami žinių, naudodamiesi kompiuteriu ar praturtindami savo komunikacinį potencialą užsienio kalbos kursuose. Trečiojo amžiaus universitetai veikia daugumoje Lietuvos miestų, tad pagyvenusiems žmonės reikia tik noro tobulėti ir siekti naujų žinių.

Trečiojo amžiaus universitetai keičia nusistovėjusius stereotipus apie senjorų kasdienybę. Vienas iš tokių universitetų yra įsikūręs Lietuvos širdyje – Kaune. Jis siūlo laisvalaikio praleidimo alternatyvą visiems, kurie pritaria posakiui, jog mokytis niekada ne vėlu.

Trečiojo amžiaus universitetas „TAU“ yra vieta, kurioje save atras kiekvienas, nepaisant amžiaus ar lyties. Būtent čia vyresnio amžiaus žmogus pasiners į kelionę, kurios metu atnaujins savo žinių bagažą, įsitrauks į įvairias diskusijas ir debatus, dalyvaus protmūšiuose, kultūros, sporto ir literatūros renginiuose bei keliaus po užmirštus Lietuvos ir užsienio kampelius, slepiančius žavias, negirdėtas istorijas[1].

Jei nedrįstate ateiti ir užsirašyti iš anksto, pradžiai galite ateiti pasikalbėti renginių metu ar užsukti trumpam pokalbiui.

Kas sakė, kad technologijos tik jaunimui?

Sparčiai vystantis ir plečiantis technologijoms svarbu nuo jų neatsilikti. Medardo Čobato trečiojo amžiaus universitetas, kuriame organizuojamas „Informacinės technologijos jungia kartas“ projektas skatina susipažinti su technologijų pasaulio naujovėmis[2].

Įdomu tai, kad projekte skatinama bendrystė tarp jaunimo ir senjorų, kur jaunoji karta padeda senjorams mokytis, konsultuoja juos bei kartu aptaria dažniausiai kylančius klausimus. Kasdien skirtingu laiku elektroninėje erdvėje vyksta informacinė arba edukacinė veikla, kurią veda lektoriai, jaunuoliai, savanoriai bei kviestiniai svečiai.  Dalyvavimas projekte padeda drąsiau jaustis elektroninėje erdvėje bei tobulėti.

O kas jei nori mokytis, bet gyveni kitame mieste?

Biblioteka yra vieta, kurioje nusiraminame, atsipalaiduojame, prablaškome pilkas mintis su ta vienintele knyga iš gausybės kitų, kuri mus nukelia į kitus pasaulius, svetimas realybes bei neapmąstytus požiūrio taškus.

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia gyventojus ne tik skaityti įdomias knygas, bet ir dalyvauti nuotoliniuose mokymuose, kuriuose susipažinsite su debetų kompiuterija ir bendradarbiavimo priemonėmis internete, Google tekstinių dokumentų rengimu bei Gmail pašto galimybėmis[3]. Šiuose kursuose ne tik sužinosite kaip bendrauti internetu, bet ir praplėsite žinias bei išmoksite susirasti reikalingą informaciją.

Užsienio kalbą galime išmokti ir vienu pelės paspaudimu

Įdomu pasiklausyti skirtingų užsienio kalbų, tačiau dar įdomiau jas suprasti. Galbūt ilgą laiką norėjote išmokti užsienio kalbos, bet niekada tam nesiryžote?

Jeigu neturite jokių kalbos pradmenų, bet labai norėtumėte išmokti, Vilniuje įsikūrusi „Skrivanek“ kalbų mokykla nuo pat pirmų žingsnių supažindins su anglų, vokiečių, prancūzų bei kitomis užsienio kalbomis[4]. O jei jau mokėtės kokios nors kalbos, tačiau ją primiršote, čia pat galite žinias ir atnaujinti.

Kursų metu tobulinsite visus kalbos įgūdžius: kalbėjimą, klausymą, rašymą, skaitymą bei suvokimą. Kursai vykdomi tiek nuotoliniu būdu, tiek mokykloje. Abiem atvejais suteikiamos visos mokymuisi reikalingos priemonės. O tam, kad įgytas žinias galėtumėte panaudoti kuo efektyviau, kursų metu mokysitės iš atvejų, susijusių su kasdieninėmis situacijomis. Tai padės informaciją įsisavinti greičiau bei paprasčiau.

Nesvarbu kokio amžiaus bebūtumėte – niekada nevėlu išmokti naudotis kompiuteriu, kalbėti dar viena užsienio kalba ar net vairuoti automobilį.

Įvairios asmeninio tobulėjimo veiklos vyksta visur, kad ir kur bebūtumėte, tad domėkitės ir paįvairinkite savo gyvenimą. Kiekvienas naujas potyris įprasmina laiką bei suteikia energijos judėti pirmyn.