Suprasti akimirksniu
 • Dėl planuojamo NT mokesčio Vilniuje susirinko tūkstantinė minia
 • Mitingo eiga (GYVAI)
 • Spalio 26 dienos mitingo prie Seimo prieš NT mokestį nuotraukų galerija
Šaltiniai
Mitingas prieš NT mokestį
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka

Dėl planuojamo NT mokesčio Vilniuje susirinko tūkstantinė minia

Šiandien prie parlamento rūmų sugužėjo tūkstančiai žmonių iš visos šalies. Protestuotojai nusivylę dėl konservatorių valdančiosios daugumos įvedamo nikilnojamo turto mokesčio. Šiuo renginiu siekiama pasakyti tvirtą „NE“ turto nusavinimui ir įstatymui, kuriuo apmokestinami absoliučiai visi būstai, tuo pačiu drastiškai mažinant mokesčius turtingiems.

Mitingo organizatorius Raimondas Šimaitis pabrėžia, kad mitingas nėra politinis, todėl Seimo atstovai ar kitos politinės asmenybės kviečiamos nebus, bus siekiama išvengti bet kurios politinės pusės palaikymo. Nepaisant to mitingą remis ir į jį pilietinę visuomenę kviečia būrys žinomų visuomenininkų bei politikų, tarp kurių – Ignas Vėgėlė, Mindaugas Puidokas, Petras Gražulis, Algimantas Rusteika, Žydrūnas Savickas, Antanas Kandrotas, Valius Ąžuolas ir daugelis kitų.

Mitingo eiga (GYVAI)

 • 13:07 Kalbos ant scenos baigėsi. Mitinguotojai skirstosi namo. Incidentų neužfiksuota.
 • 12:24 Mitingas eina į pabaigą. Žmonės po truputį skirstosi. Kol kas incidentų neužfiksuota. Ant scenos turi galimybę pasisakyti visi norintys. Mitingo organizatorius Raimondas Šimaitis paprašė policijos atvesdinti premjerę Ingridą Šimonytę, kuri pati su visuomene susitikti vengia. Tokius žodžius minia pasitiko plojimais.
 • 12:22 Ant scenos pasirodė ir kandidatas į prezidentus Antanas Kandrotas (Celofanas). Žinomas visuomenininkas padėkojo žmonėms, kurie nepabijojo net ir blogo oro ir pareiškė: „Galima neiti į mitingą ir dirbti tam, kad uždirbtume pinigus susimokėti NT mokesčiui. Arba galima ateiti čia ir daugiau niekada gyvenime nemokėti jokio NT mokesčio“.
 • 12:20 Į mitingą yra atvykęs Seimo narys Mindaugas Puidokas
Mindaugas Puidokas dalyvauja mitinge nėl NT. Asmeninio archyvo nuotrauka
Mindaugas Puidokas dalyvauja mitinge nėl NT. Asmeninio archyvo nuotrauka

Mindaugas Puidokas: Vyriausybė neprašyta ES apmokestino žmones

Mindaugas Puidokas: nei viena kaimyninė Baltijos šalis, nei Lenkija pasaulinės ekonominės krizės ir globalaus nestabilumo sąlygomis neįvedinėja naujų mokesčių ir nekelia esamų. Europos Komisija to iš Lietuvos nereikalavo. Lietuvos vyriausybė su Gintare Skaiste priešakyje nutarė savanoriškai įsipareigojo, kad Lietuva įves visuotinį nekilnojamojo turto ir kels pajamų mokestį. Tai buvo konservatorių programoje ir jie, netikėtai, nusprendė savo programą įgyvendinti. Įsipareigojimas ir siekis įvesti šį mokestį dabar beveik nusikalstamas sprendimas prieš Lietuvos žmones, kuriems ir taip šiuo metu yra pakankamai sunku. Be to, nemažai didelių valstybinių ir privačių įmonių masiškai atleidinėja žmones.

Dabar, po šių savanoriškų Lietuvos vyriausybės įsipareigojimų Europos Komisijos, jeigu Lietuva jų neįvykdys, šaliai gresia šimtamilijoninės europinės paramos išmokų praradimas. Dėl to reikalavau iš Vyriausybės ir G. Skaistės persiderėti su EK naujas sąlygas, kad nereikėtų įvedinėti kenksmingus šalies gyventojams mokesčius sudėtingomis sąlygomis. Raginu to reikalauti mitingo dalyvius ir visą Seimo opoziciją, nes tai būtų teisingiausias sprendimas esamoje situacijose. Nekilnojamojo turto mokesčiai kaip tokie jau yra, nes žmonės moka už žemę. 

4 proc. tarifas yra paruošiamasis etapas „atimti“ privačią nuosavybę iš gyventojų, kurie už jiems priklausantį nekilnojamąjį turtą turėtų mokėti vos ne nuomai prilygstančias sumas. 

Tokį įsipareigojimą prisiėmė tik Prancūzija, kurioje žmonės jau priversti slėpti savo nekilnojamojo turto privalumus, kad galėtų sumažinti jo tikrąją kainą ir už tai mokėtų mažesnius mokesčius. 

 • 12:16 Oficialioji mitingo dalis baigėsi. Visi norintys pasisakyti gali lipti ant scenos. Pirmasis žengia Petras Gražulis.
 • 12:03 Į mitingą atvyko Seimo narys Valius Ąžuolas.
Valius Ąžuolas. Asmeninio archyvo nuotrauka
Valius Ąžuolas. Asmeninio archyvo nuotrauka

Valius Ąžuolas: Valdantieji mokestį „už lietų“ nori papildyti mokesčiu „už tvartelį“ 

Valius Ąžuolas: Praėjusiais metais aplinkos ministras Simonas Gentvilas atnešė mokestį „už lietų“. Minėtas mokestis įsigalios nuo 2024 m. sausio pirmos dienos ir ūkininkai jau sulaukė „džiugių“ žinių. Tie, kurie sunaudoja per dieną daugiau kaip 100 kubinių metrų vandens, turės mokėti mokestį. Visi kiti, įskaitant hidroelektrines, turės įsidiegti apskaitą. Tada, prisiminus besipildančią pasaką apie Čipoliną, kyla klausimas – kada bus apmokestintas vėjas?

Todėl kai valdantieji kalba apie tai, jog mokestis bus simbolinis ir žmonės to nepajus, tai yra melas. Be to, mane stebina paliktas didelis intervalas, kas reiškia, kad savivaldybės mokestį galės pasidaryti drastišką.

Beje, skriausdami paprastus žmones, esantys valdžioje nuolaidžiauja vėjo jėgaines statantiems milijonieriams, kadangi mokestis už jas mažinamas nuo 3 iki 0,5 proc. Ir didesnis jis būti negalės.

Užtat paprastiems mirtingiesiems dar įvedamas ir „tvartelio“ mokestis. Tai yra tvarteliai, šiltnamiai ir garažėliai, kurie anksčiau nebuvo apmokestinami, dabar bus. 

O sostinės mero Valdo Benkunsko pareiškimą apie tai, kad tie, kurie nesugeba susimokėti už sodo namelį, gali jį parduoti, rodo tik aiškų konservatorių norą iškraustyti žmones.

Galiausiai, medianomis turėtų pasidomėti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, nes dabar žmonės diskriminuojami pagal gyvenamąją vietą, kadangi mokesčiai Akmenėje ir Vilniuje skirsis.

Apibendrinant, labai tikiuosi, kada šis mokestis visgi nebus priimtas.

 • 11:57 Mitingas vyksta be incidentų. Pirminiais duomenimis susirinko iki 5000 žmonių. Protesto akcijoje dalyvauja ir būrys visuomenėje žinomų žmonių, tarp kurių Gintaras Furmanavičius, Viktoras Jašinskas, Aleksandras Nemunaitis, Artūras Zuokas, Valdas Tutkus, Tomas Baranauskas, Antanas Kandrotas ir daugybė kitų. Mitinge dalyvauja ir Seimo naryas Aidas Gedvilas.
 • 11:51 Į mitingą atvyko Seimo narys Petras Gražulis
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka

Petras Gražulis: Šis mokestis – tai peilis savivaldybėms

Petras Gražulis: mokestį norima įvesti labai ne laiku, nes žmones ir taip spaudžia aukštos bankų palūkanos. Be to, projekte numatyta, kad įstatymas, jį priėmus, įsigaliotų 2025 metais, kai dirbs naujas Seimas, todėl nesuprantu, kam dabartiniams taip parūpo priiminėti mokestinius įstatymus į ateitį.

Beje, pats mokestis yra iš principo neteisingas, nes savivaldybėms suteikiama daug teisių ir numatytos labai plačios žirklės. Tikėtina tam, kad pradžioje mokesčiai būtų maži, o kai visuomenė apsipras, juos būtų galima kelti.

Kitas momentas – manau, kad po mokesčio įvedimo savivaldybėms iš Vyriausybės paprašius didesnio finansavimo, joms bus atsakyta – kelkite mokesčius.

Galiausiai, vadinamoji mediana kiekvienai savivaldai nustatoma atskirai, todėl regionų gyventojai mokės už pigesnį turtą negu didžiųjų miestų. Gal ir Suprasčiau, jeigu jis būtų taikomas už antrą ar trečią būstą, tačiau pirmas būstas negali būti apmokestintas. Mokestis neteisingas ir nesąžiningas.

 • 11:40 Mitingas vyksta, žmonių masiškai daugėja. Į protesto akciją atvyko Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius.
Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius. 77.lt nuotrauka
Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius. 77.lt nuotrauka

Rimantas Jaruškevičius: Mes jau turime nekilnojamo turto mokestį ir mokame jį daugybę metų - tai yra Žemės mokestis.
Tačiau valdantieji sugalvojo įvesti dar vieną NT mokestį. Pasakysiu paprastai - jeigu valdžia dirbtų gerai, mokesčių būtų mažiau ir jie mažėtų. O jeigu valdžia nesugeba dirbti, tada atsiranda vis naujų mokesčių ir esami didėja. Tai yra akivaizdus valdžios „brokas“, kuri nemoka susitvarkyti. Todėl jau jiems seniai laikas susikrauti lagaminus.
 • 11:21 Atvyko Seimo narys Dainius Kepenis
Atvyko Seimo Narys Dainius Kepenis. 77.lt nuotrauka
Atvyko Seimo Narys Dainius Kepenis. 77.lt nuotrauka

Dainius Kepenis: Džiugu, kad žmonės pagaliau suprato, kas vyksta valdančiųjų galvose

Dainius Kepenis: balsavau prieš šį mokestį, nes jam nepritariu, tačiau lengvai mums šio klausimo išvengti nepavyks, nes pataisos teikimas susijęs su ES direktyva ir siekiu gauti papildomų išmokų. Europa yra pateikusi tai apibrėžiančias sąlygas, todėl valdantieji ir skuba. 

Aš už tai, kad būtų diskusija ir kuo daugiau diskutuojame, tuo žmonės geriau supranta apie ką eina kalba. Pirmas įspūdis buvo, kad žmonės reiškė nuomonę neįsigilinę į klausimo esmę. Diskutuojant iškilo klausimai kuriuos reikia patarti, pradedant medianomis ir baigiant savivaldybės, galinčios nustatyti net ir didžiausią, 4 proc. ribą, galiomis. 

O mano susilaikymas balsuojant reiškia tiek „prieš“, tiek tai, kad turime diskutuoti, nes tik per diskusijas paaiškės, kad negalima taip paprastai imti ir atiduoti valdininkams galimybę reguliuoti mokesčio ribas, nes pamatysime, kad daugybė žmonių bus „išbuožinti“ ir visai netrukus jie turės ieškoti kur gyventi.

Kalbant apie akciją, džiugu, kad žmonės pradėjo suprasti, kas vyksta valdančiųjų galvoje, ir į ją jungiasi. Valdantieji galvoja tik apie savo kišenę, o mes turime puikią progą padaryti taip. kad niekada daugiau ir niekam nekiltų minčių taip skriausti žmones.

 • 11:15 Į mitingą yra atvykęs Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.
Remigijus Žemaitaitis. ELTA nuotrauka
Remigijus Žemaitaitis. ELTA nuotrauka

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis: NT mokestis – tai ne mokestis, o turto nacionalizacija

Remigijus Žemaitaitis: prieš pusantro mėnesiui sukūriau filmuką ta tema. Mano vertinimu, tai ne mokestis, o turto nacionalizacija ir 1939 metų akto pritaikymas, kadangi valstybė vienu metu nori gauti du nekilnojamojo turto mokesčius. Tiesa, tokia tvarka galioja Olandijoje, bet ten kiekvienas regionas turi savo mokestinę bazę. Lietuvos atveju aš matau tris momentus.

Kadangi konservatoriai pralaimėjo savivaldos rinkimus ir turi tik kelis merus, jie nori juos pakišti ir padaryti taip, kad savivaldybės pačios didintų mokesčius. Reikalas tas, kad jeigu meras nustatysi mažiausią tarifą, tai jis galės pretenduoti tik į minimaliausią paramą infrastruktūrai. Ir priešingai, jeigu merai norės gauti iš valstybės daugiau pinigų, mokesčius turės kelti.

Taip pat manau, kad tokiu būdu vystytojai ir brokeriai nori išvaryti senolius iš Nidos, Palangos, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos senamiesčių. Yra žmonių, kurie būstus čia gavo dar tarybiniais laikais, todėl įvedus mokestį, tikėtina, nebegalės jų išlaikyti ir bus priversti išsikraustyti. Beje, pati V. Čmilytė-Nielsen praėjusią savaitę pareiškė, kad jeigu senoliai nebeišgali susimokėti už savo būstą, tai metas galvoti apie jo pardavimą.

Be to, nustatyta mediana gelbsti Vilnių, bet skandina Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rajonuos, nes vidurkis bus didesnis rajonuose, o ne didmiesčiuose. Valdas Benkunskas galės rodyti pirštu į Vilniaus rajoną ir sakyti, koks jis geras, nes vilniečiai moka mažiau.

Belieka pasidžiaugti, kad žmonės tai supranta ir renkasi į akciją, tačiau perspėju, kad jos dalyvius bus siekiama marginalizuoti, pavaizduoti kremliniais neišsilavinusiais vatnikais. Organizatoriams sakiau ir pakartosiu – dėl to negalima į sceną leisti nė vieno politiko bei užkristi kelią bet kokioms provokacijoms. Visi turi stovėti kaip skulptūros, nes kilus bent menkiausiam incidentui sisteminė žiniasklaida akciją pateiks kaip barbarų, nusprendusių pulti Seimą, susirinkimą. Tuomet netruks pasirodyti Ingrida Šimonytė, kuri vėl pareiks, kad mokestis yra geras ir būtinas.

Kodėl taip sakau? Palyginkime Sel koncertą Kaune ir „Baltąją vakarienę“ Vilniuje. Tai, kad per Sel‘o koncertą susistumdė keli asmenys ir buvo palikta pora maišių šiukšlių, sisteminiai parašė, bet jie „nepastebėjo“ nuvemtų ir prikiaulintų Rotušės aikštės kampų. 

Beje, visuomenės nepasitenkinimas jau duoda rezultatų ir dėl mokesčio abejoja net Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis. O jeigu jis visgi tikrai reikalingas, na jeigu taip nuspręstų visa tauta, skaičiuoti reikėtų mokestį pagal kvadratinius metrus. Tarkim metras – euras, o pinigai turėtų atitekti tai seniūnijai, kurioje jie būtų surinkti. Pavyzdžiui 50 tūkst. kvadratinių metrų turintis Antakalnis turėtų gauti 50 tūkst. eurų ir pats, be savivaldybės kišimosi, spręsti, kur juos leisti.

Arba galima pasiremti Ispanijos pavyzdžiu, kur nekilnojamojo turto mokestis sumokamas jį parduodant. Čia tuo atveju, jeigu tikrai tokio mokesčio reikia, nes aš esu įsitikinęs, kad bent jau pirmasis šeimos būstas turi likti neapmokestintas.

 • 11:11 Prasidėjo oficiali mitingo dalis „Šitas Seimas turi eiti lauk“. Protestuotojų vis daugėja.
Mitingo oficialioji dalis prasidėjo. 77.lt nuotrauka
Mitingo oficialioji dalis prasidėjo. 77.lt nuotrauka
 • 11:04 Skveras prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos jau pilnas, mitinguotojai atvyksta iš visų aikštės prieigų. Oficiali mitingo dalis dar neprasidėjo.
 • 10:47 Atvyksta pirmieji autobusai, iš Seimo prieigų būriuojasi vis daugiau mitingo dalyvių. Incidentų nefiksuojama.
 • 10:12 Organizatoriai pasiruošė sceną, renkasi pirmieji protestuotojai, sninga.
 • 09:30 Atvyko dar daugiau policijos pareigūnų, oras lietingas
 • 09:00 Iki mitingo liko 2 valandos, prie Seimo daugėja policijos pajėgų, organizatoriai ruošia sceną, montuojama garso įranga.
Organizatoriai rengia sceną mitingui. 77.lt nuotrauka
Organizatoriai rengia sceną mitingui. 77.lt nuotrauka

Spalio 26 dienos mitingo prie Seimo prieš NT mokestį nuotraukų galerija

Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingo oficialioji dalis prasidėjo. 77.lt nuotrauka
Mitingo oficialioji dalis prasidėjo. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Prie Seimo buriuojasi policija. 77.lt nuotrauka
Prie Seimo buriuojasi policija. 77.lt nuotrauka
Policija saugo Seimo rūmus. 77.lt nuotrauka
Policija saugo Seimo rūmus. 77.lt nuotrauka
Policija saugo Seimo rūmus. 77.lt nuotrauka
Policija saugo Seimo rūmus. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka

Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Antanas Kandrotas mitinge prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Antanas Kandrotas mitinge prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Tvarką prižiūrėjo policija. 77.lt nuotrauka
Tvarką prižiūrėjo policija. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Algimantas Rusteika dalyvavo mitinge prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Algimantas Rusteika dalyvavo mitinge prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka
Mitingas prieš NT mokestį. 77.lt nuotrauka