- J. Tinniswoodas gimė Liverpulyje 1912-ais – kai nuskendo Titanikas
- Rekordininkas visą gyvenimą buvo „Liverpool FC“ gerbėjas
- J. Tinniswood nesilaikė jokios konkrečios dietos
J. Tinniswoodas gimė Liverpulyje 1912-ais – kai nuskendo Titanikas
Johnas Tinniswoodas gimė Liverpulyje 1912 m. rugpjūčio 26 d. – tais metais, kai nuskendo Titanikas[1]. Balandį Gineso rekordų knygoje jis buvo pripažintas seniausiu pasaulio žmogumi. Tinniswoodo gyvenimas tapo įkvepiančiu pavyzdžiu, parodančiu, kad ilgaamžiškumas gali tapti ne tik biologine, bet ir dvasine stiprybe. Mat vyras buvo žinomas ne tik dėl savo garbaus amžiaus, bet ir dėl nepaprastos energijos bei pozityvumo, kuris lydėjo jį visą gyvenimą.
Vis dėlto, J. Tinniswoodo gyvenimas nebuvo vien rožėmis klotas.
Teigiama, jog vyro gyvenimo kelias buvo pilnas iššūkių. Nepaisant to, jis sugebėjo išlaikyti optimizmą ir aktyvumą iki pat savo gyvenimo pabaigos. Tinniswoodas tapo simboliu to, kad sveika gyvensena, pozityvus požiūris bei atsakingas gyvenimo būdas gali pailginti gyvenimo trukmę. Pastarasis mirė pirmadienį globos namuose Sautporte, Didžiojoje Britanijoje. Jo artimieji sakė:
„Paskutinę jo dieną vainikavo muzika ir meilė”. Jie pridūrė, kad Johnas buvo labai dosnus ir malonus. Šeimos nariai suskubo dėkoti visiems, kurie juo rūpinosi daugelį metų, įskaitant jo globėjus globos namuose, gydytojus, slaugytojus ir kitus darbuotojus.
Rekordininkas visą gyvenimą buvo „Liverpool FC“ gerbėjas
2024 m. balandžio mėn., būdamas 111 metų, jis tapo seniausiu pasaulyje žmogumi, kai mirė 114 metų Juan Vicente Perez iš Venesuelos.
Teigiama, kad vyras visą gyvenimą buvo „Liverpool FC“ – profesionalus futbolo klubo, įsikūrusio Liverpulyje, Anglijoje – gerbėjas, gimęs vos 20 metų nuo klubo įkūrimo. Įdomu tai, jog jis didžiąją dalį gyvenimo ieškojo būdų, kaip išlikti sveikam. Vienas iš jų, rekordininko akimis, buvo saiko laikymasis – visose gyvenimo srityse.
„Jei per daug geriate, per daug valgote arba per daug vaikštote; jei ko nors darysite per daug, galiausiai kentėsite“, – dažnai pabrėždavo J. Tinniswoodas. Galiausiai, vyras, regis, pakeitė nuomonę dėl savo ilgaamžiškumo paslapties. Mat po to, kai rugpjūtį jam sukako 112 metų, J. Tinniswoodas dėl situacijos dėkojo „sėkmei ir atsitiktinumui“.
„Neįsivaizduoju jokių ypatingų paslapčių, kodėl dar esu gyvas“, – vėliau tvirtino jis. Tačiau kasydamasis galvą atsiminė, kad visuomet buvo gana aktyvus – gal ši aplinkybė prisidėjo prie amžiaus, verto Gineso rekordo. Jis, dar būdamas gyvas, nevengdavo dėkoti visoms aplinkybėms, klausdamas savęs, kodėl būtent jam nusišypsojo laimė gyventi ypatingai ilgą, spalvingą gyvenimą.
„Arba gyveni ilgai, arba gyveni trumpai, ir nieko negali padaryti“, – šmaikštaudavo jis.
Pastarasis taip pat nevengė didžiuotis, jog būdamas 100–110 metų amžiaus kasmet gaudavo gimtadienio atviruką iš karalienės Elžbietos II, kuri buvo beveik 14 metų už jį jaunesnė.
Kai J. Tinniswoodo buvo klausiama, kaip pasaulis pasikeitė per jo gyvenimą, jis nusijuokdavo ir sakydavo: „Mano nuomone, nėra nei geriau, nei blogiau. Taip, pasaulis tarsi „sumažėjo” dėl šiuolaikinių kelionių lėktuvais. Tačiau jis iš esmės nelabai kuo pasikeitė. Tai tik mano nuomonė”, – su šypsena veide svarstydavo jis. Pastarasis, beje, turėjo patarimą ir jaunajai kartai.
„Išbandykite kažką naujo – net jeigu kažko nemokate, gyvenkite atvira širdimi”.
J. Tinniswood nesilaikė jokios konkrečios dietos
J. Tinniswood nesilaikė jokios konkrečios dietos[2]. Be to, teigė nesijaudinantis dėl to, kad yra senas. Tačiau jis visą savo senatvę išlaikė aktyvias smegenis: vyras ne tik kasdien sekdavo naujienas, bet ir tvarkydavo visus savo finansus[3].
„Tikriausiai dėl atsipalaidavimo būsenos pasiekiau ypatingai solidžius metus”. – sakė jis.
Jis išgyveno abu pasaulinius karus ir buvo Antrojo pasaulinio karo veteranas – dirbo armijos darbo užmokesčio korpuse. Be apskaitos ir audito, pastarojo darbas taipogi buvo susijęs su logistinėmis užduotimis, tokiomis kaip įstrigusių karių vietos nustatymas bei maisto tiekimo organizavimas. Prieš išeidamas į pensiją 1972 m., jis dirbo „Shell“ ir „BP“ buhalteriu.
Su žmona Blodwen jis susipažino per šokius Liverpulyje. Jie buvo kartu 44 metus, kol sutuoktinė mirė 1986-ais. Tiesa, rekordininkas iš šio pasaulio išėjo netgi vėliau nei jo dukra Susan ir keli anūkai bei proanūkiai.
Apie vyrą iki šiol daugelis pažįstamų žmonių atsiliepia pagarbiai. Jie sako, jog Tinniswood turėjo daug puikių savybių – buvo protingas, ryžtingas, drąsus, ramus bet kokioje krizėje, gabus matematikai bei puikus pašnekovas. J. Tinniswood persikėlė į Hollies poilsio namus prieš pat savo 100-ąjį gimtadienį, o jo gerumas ir entuziazmas gyvenimui įkvėpė globos namų darbuotojus ir jo kolegas.
Seniausias visų laikų vyras buvo japonas Jiroemonas Kimura, kuris gyveno iki 116 metų ir 54 dienas ir mirė 2013 m. Seniausia pasaulyje moteris ir seniausias žmogus – tebesanti gyva 116 metų japonė Tomiko Itooka.