Meta pristatė mišrios realybės ausines

Ekonomika, MetaNežinomas Autorius
Suprasti akimirksniu
Ausinės
„Meta Platforms“ pristatė mišrios realybės ausines „Quest Pro“. 2H Media/Unsplash nuotrauka

Svarbus žingsnis kompiuterinių įrenginių rinkoje 

„Meta Platforms“ pristatė mišrios realybės ausines „Quest Pro“, kurios tapo svarbiu žingsniu vyriausiojo direktoriaus Marko Zuckerbergo įsiveržimui į aukštesnės klasės išplėstinės realybės kompiuterinių įrenginių rinką.

Naujosios ausinės, pristatytos metinėje „Meta“ konferencijoje „Connect“, prekyboje pasirodys spalio 25 d. ir kainuos 1 500 JAV dolerių.

Tai svarbus žingsnis M. Zuckerbergui, kuris praėjusiais metais paskelbė apie planus dėl šio įrenginio, tuomet vadinto „Project Cambria“, tuo pačiu metu, kai pakeitė savo bendrovės pavadinimą iš „Facebook“ į „Meta“, taip parodydamas savo ketinimą perorientuoti socialinės žiniasklaidos „milžinę“ į bendrovę, valdančią bendrą kompiuterinę patirtį, vadinamą metaverslu.

Nuo to laiko Zuckerbergas į šį projektą investavo bilijonus dolerių. „Reality Labs“  padalinys, „Meta“, atsakingas už metaverslo įgyvendinimą, 2021 m. prarado 10,2 milijardus dolerių, o šiemet – beveik 6 milijardus dolerių.

Į išorę nukreiptos 3D vaizdo kameros

Mišrios realybės įrenginys „Quest Pro“ turi keletą patobulinimų, palyginti su esamomis „Meta“ ausinėmis „Quest 2“, kurios dominuoja vartotojų virtualiosios realybės rinkoje.

Įspūdingiausia, kad ji turi į išorę nukreiptas kameras, kurios fiksuoja akinius dėvintį asmenį supančioje fizinės aplinkos 3D vaizdo transliacijoje, o tai leidžia sukurti tokias mišrios realybės naujoves, kad būtų galima pakabinti virtualų paveikslą ant realybėje esančios sienos arba priversti virtualų kamuolį atšokti nuo realybėje esančio stalo.

Tuo tarpu „Quest 2“ siūlo paprastesnę šios technologijos versiją, vadinamą „passthrough“.

„Quest Pro“ yra paprastesnis įrenginys, kuris turi plonus blynelio formos lęšius ir ausinių gale esančią bateriją, todėl ausinių svoris pasiskirsto tolygiau ir sumažėja bendras tūris.

Kad virtualioji realybė būtų patraukli, „Meta“ į „Quest Pro“ įdiegė sekimo jutiklius, kurie gali atkartoti naudotojų akių judesius ir veido išraiškas.

Sukuriama mokomoji aplinka virtualioje realybėje

„Meta“ pristato „Quest Pro“ kaip produktyvų mišrios realybės prietaisą, skirtą dizaineriams, architektams ir kitiems kūrybos specialistams.

Bendrovė siūlo ne tik savo „Horizon“ socialines platformas, bet ir virtualių „Microsoft“ darbo įrankių, tokių kaip „Word“, „Outlook“ ir „Teams“, versijas.

Per išankstinę įrenginio peržiūrą, vykusią likus kelioms dienoms iki jo pasirodymo, „Meta“ žurnalistams leido suprasti, kokio tipo naudotojus turi omenyje, demonstruodama tokias programas kaip „Tribe XR“ – virtualią mokymo aplinką, skirtą muzikos programų vedėjams, besimokantiems naudotis sudėtinga įranga.

Tribe XR jau galima naudoti mišrioje realybėje. Demonstracijos metu buvo parodyta, kaip technologijų dėka muzikos programų vedėjai gali naudoti šią programėlę grodami realybėje vykstančiuose koncertuose, tai reiškia, kad jie gali matyti pro virtualią įrangą realybėje esančius vakarėlių lankytojus.

Jie teigė, kad šis prietaisas turėtų papildyti, o ne pakeisti pradinį prietaisą „Quest 2“, kuris parduodamas už 399,99 dolerius.

„Microsoft's device“ įrenginiai bus aptinkami OR's fabrikuose 

Bendrovė vis dar kuria virtualios realybės atvaizdavimą savo programėlei „Horizon Workrooms“, kuri leistų žmogaus siluetui atrodyti realiu tikrovėje esančiame konferencijų kambaryje. Ši galimybė vadintųsi „Magic Rooms“.

Vis dėlto „Quest Pro“ kaina yra gerokai mažesnė už jau esamų į įmones orientuotų įrenginių, tokių kaip „Microsoft Hololens 2“, kuris buvo išleistas komerciniam naudojimui ir nuo 2019 m. naudojamas operacinėse bei gamyklose.

Pradinio lygio „Hololens 2“ parduodamas už 3 500 JAV dolerių[1].