Suprasti akimirksniu
  • „Mastercard“ paskelbė apie eurais denominuotos kriptografinės debeto kortelės išleidimą
  • Žmonės vėl galės perimti savo turto kontrolę
  • Kodėl „Mastercard“ nusprendė palaikyti nešiojamąsias pinigines?
Šaltiniai
„Mastercard“
„Mastercard“ žengia į kriptovaliutų rinką. Pixabay/ Pexels

„Mastercard“ paskelbė apie eurais denominuotos kriptografinės debeto kortelės išleidimą

Kriptovaliuta daugeliui žmonių tapo nauja realybe. Kai kurios įmonės leidžia atsiskaityti bitkoinais ir kitomis skaitmeninėmis valiutomis. Kai kurias politines kampanijas galima remti skaitmeniniais pinigais. Tai naujas skaitmeninių pinigų amžius, tačiau jis labiau paplitęs Vakaruose. Bent jau taip buvo iki šiol.

Kompanija „Mastercard“ paskelbė apie naują partnerystę, leidžiančią neviešai leisti pinigus kriptovaliutomis. Dabar šis naujas projektas atkeliauja į Europą. „Mastercard“ susivienijo su „Mercuryo“, kad pristatytų eurais paremtą kriptovaliutų debeto kortelę, leidžiančią naudotojams leisti kriptovaliutas tiesiogiai iš savo piniginės, daugiau nei 100 mln. prekybos ir paslaugų vietų.

Šiuo žingsniu yra stiprinama „Mastercard“ parama piniginėms, kuriose žmonės gali patys valdyti savo kriptovaliutų lėšas, nepasikliaudami trečiosiomis šalimis. Rugpjūtį sėkmingai išbandžiusi kriptovaliutų debeto kortelę su „MetaMask“ pinigine, „Mastercard“ dabar toliau vysto bendradarbiavimą su „Mercuryo“, Europos kriptovaliutų mokėjimų paslauga, siekdama sumažinti atotrūkį tarp tradicinių finansų ir kriptovaliutų pasaulio[1].

Žmonės vėl galės perimti savo turto kontrolę

Naujoji kortelė leidžia naudotojams leisti kriptovaliutas, pavyzdžiui, bitkoinus, iš savarankiškai saugomų piniginių bet kurioje prekybos ar paslaugų vietoje, priimančioje „Mastercard“.

Savarankiška piniginė yra skaitmeninė piniginė, kurioje žmonės gali kontroliuoti savo skaitmeninį turtą. Jūs nesate pririšti prie tradicinio banko, kuris jūsų vardu saugo jūsų turtą ir reikalauja pasitikėjimo, kad jūsų pinigai nebus panaudoti. Savarankiško saugojimo modelis reiškia, kad klientas visada išsaugo visišką savo turto valdymą ir priežiūrą.

Savarankiškai saugomoje piniginėje jūs visiškai kontroliuojate savo lėšas. Tik jūs turite „privačiuosius raktus“, t. y. specialius kodus, kurie suteikia jums prieigą prie jūsų kriptovaliutos.

Kadangi šiuos raktus turite tik jūs, niekas kitas negali padėti jums susigrąžinti piniginės, jei ją prarastumėte.

Dėl to, pasitaiko atvejų, kai savitvarkos ir nesavitvarkos terminai vartojami skirtingais atvejais, tačiau abu terminai reiškia tos pačios rūšies piniginę: tokią, kurioje jūs esate visiškai atsakingi už savo privačių raktų valdymą ir apsaugą[2].

„Bendradarbiaudami su ‚Mercuryo‘ naikiname tradicinius barjerus tarp blokų grandinės ir tradicinių mokėjimų, suteikdami vartotojams, norintiems išleisti savo skaitmeninį turtą, paprastą, patikimą ir saugų būdą tai padaryti visur, kur priimama ‚Mastercard‘.“

Tai nauja misija, kuria siekiama skatinti kriptovaliutų savitarnos įsisavinimą. Tai yra viena iš pagrindinių ir net kertinių kriptovaliutų koncepcijų. Žmonės turi turto saugojimo būdą, nepriklausantį nuo jokios centralizuotos platformos, pavyzdžiui, banko ar biržos. Būtent tai žmonės nori gauti pasirinkę kriptovaliutą.

Kai naudojate saugomą kriptovaliutų piniginę, leidžiate kažkam kitam, pavyzdžiui, biržai ar platformai, laikyti jūsų kriptovaliutą už jus. Tai šiek tiek panašu į pinigų laikymą banke arba naudojimąsi tokiomis mokėjimo paslaugomis kaip „PayPal“. Svarbiausia nepamiršti, kad jūs visiškai nekontroliuojate savo lėšų. Juos jūsų vardu laiko platforma.

Viena iš didelių rizikų yra ta, kad platforma arba birža gali bankrutuoti. Jei taip atsitiktų, susigrąžinti savo kriptovaliutą gali būti sudėtinga. Net jei ką nors atgausite, tai gali užtrukti ne vienerius metus, o jūs galite gauti tik nedidelę dalį to, ką turėjote.

Kita problema - reguliavimas. Saugojimo platformos turi laikytis savo šalies įstatymų, o kriptovaliutų įstatymai nuolat keičiasi. Gali būti, kad nauji reglamentai gali apriboti jūsų galimybes naudotis savo turtu. Vieną dieną galite atsibusti ir sužinoti, kad dėl staiga pasikeitusių taisyklių negalite atsiimti savo lėšų.

Taip pat reikia atsižvelgti į praktinius rūpesčius. Biržos dažnai taiko išėmimo mokesčius, o kartais šie išėmimai gali vėluoti. Retais atvejais jos gali net įšaldyti jūsų sąskaitą, neleisdamos pasinaudoti pinigais, kai jų labiausiai reikia.

Naudodami savarankiškai saugomą piniginę, visiškai kontroliuojate savo lėšas. Galite valdyti sandorių mokesčius, mokėdami mažiau, jei neskubate. Šios piniginės taip pat suteikia jums tiesioginę prieigą prie blokų grandinių, leidžia bendrauti su išmaniosiomis sutartimis ir tyrinėti decentralizuotus finansų (DeFi) produktus. Savo kriptovaliutas netgi galite naudoti kaip paskolų užstatą arba gauti pasyvių pajamų.

Pagrindinis skirtumas yra pasitikėjimas. Naudodami depozitinę piniginę, pasitikite trečiąja šalimi, kad ši saugotų jūsų turtą.

Kita vertus, savarankiškai saugoma piniginė suteikia jums kontrolę, pašalindama daugelį rizikų, susijusių su priklausomybe nuo ko nors kito. Šis metodas galėtų sumažinti atotrūkį tarp tradicinių finansų ir blokų grandinės, palengvindamas žmonėms leisti ir valdyti savo skaitmenines lėšas pagal jų sąlygas.

Savarankiškai saugomos piniginės. Ekrano nuotrauka
Savarankiškai saugomos piniginės. Ekrano nuotrauka

Kodėl „Mastercard“ nusprendė palaikyti nešiojamąsias pinigines?

„Mastercard“ visame pasaulyje žinoma dėl savo mokėjimo kortelių paslaugų, teikiamų daugiau kaip 210 šalių.

Kadangi mokėjimai yra pagrindinė kriptovaliutų sritis, nenuostabu, kai 2021 m. „Mastercard“ oficialiai įžengė į kriptovaliutų erdvę. Bendrovė paskelbė, kad savo tinkle palaikys kriptovaliutas, pripažindama didėjantį skaitmeninių valiutų, tokių kaip bitkoinai, vaidmenį mokėjimų pasaulyje.

Pastaruoju metu „Mastercard“ dėmesį sutelkė į nešiojamųjų, arba savitvarkių, piniginių palaikymą. Šiuo žingsniu sprendžiami iššūkiai, su kuriais žmonės susiduria naudodamiesi centralizuotomis biržomis kriptovaliutoms pirkti ir parduoti.

Rajas Dhamodharanas, „Mastercard“ blokų grandinės ir skaitmeninio turto vadovas, pabrėžė, kad daugelis kriptovaliutų entuziastų pageidauja vengti centralizuotų biržų. Jie nori labiau kontroliuoti savo lėšas.

Pasak R. Dhamodharano, dabartinis naudojimosi biržomis procesas gali būti sudėtingas, todėl tiek pirkėjams, tiek pardavėjams sunkiau maksimaliai išnaudoti savo kriptovaliutas. Parama savarankiškam saugojimui galėtų suteikti žmonėms daugiau laisvės ir lankstumo naudojantis savo skaitmeniniu turtu.

Nors „Mastercard“ plečia savo kriptovaliutų paslaugas, tai neapsieina be išlaidų. Pavyzdžiui, „Mercuryo“ siūlomos „Mastercard“ prekės ženklo „Spend“ kortelės išdavimo mokestis yra 1,60 euro (1,80 JAV dolerio), o mėnesinis palaikymo mokestis yra 1 euras (1,10 JAV dolerio)[3].

Tai, kad „Mastercard“ remia tokias pinigines, rodo jos įsipareigojimą supaprastinti mokėjimus kriptovaliutomis, suteikti naudotojams daugiau kontrolės ir galimybių, kartu išlaikant pajamų srautą iš savo paslaugų. Tai didelis žingsnis kriptovaliutų srityje kasdieniuose finansuose. Šis projektas turėtų sujungti kriptovaliutas ir finansus; tai yra būdas formuoti mokėjimų ateitį.

avatar
Dovilė Barauskaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
2.arrow_upward
bitcoin.com. What's a self-custodial wallet? bitcoin.com
3.arrow_upward