Suprasti akimirksniu
  • Patirtis verta kiekvieno cento – kaip ir nuotykių kupinas gyvenimas
  • Kad sudalyvauti – teks pakloti bent 3 000 Eur
  • Festivalio organizavimo išlaidos siekia šešiaženklį „dangų“ 
  • Vietiniams atsieina pavydėtinai pigiau 
Šaltiniai
Festivalis
Masiškiausias renginys dykumoje: kiek atsieitų dalyvavimas „Burning Man“?Todd Kortte Virtual Tours/ Youtube stop kadras

Patirtis verta kiekvieno cento – kaip ir nuotykių kupinas gyvenimas

Dalyvavimas nuo 1986 m. Nevados dykumoje vykstančiame „Degančiame žmoguje“ (angl. „Burning Man“) kainuoja tikrai nemenkus pinigus. Ar verta – jau kitas veteranus pakalbinti genantis klausimas[1].

Kaip visiems žinoma, nėra lengva – ir pigu – iš tuščių dykumos žemių iškelti triukšmingą muzikos patirtį dovanojantį miestą. Vis dėlto, būtent tai kasmet vyksta Nevados Juodosios uolos dykumoje.

Renginys prasidėjo San Francisko paplūdimyje, kur tąsyk 35 žmones suvienijo kūrybiškesnis egzistencijos siekis. Rugpjūčio pabaigoje prasidėjęs 9 dienas trunkantis „Degantis žmogus“, šiais metais sukvietė netgi 70 000 žmonių, tapdamas didžiuliu prekės ženklu ir unikalios paskirties vieta, kur vadinamieji „degintojai“ iš viso pasaulio kartu kaip ir kasmet kūrė civilizaciją nuo nulio, kurioje veikė meno instaliacijos, gydymo stovyklos bei įkvepiantys pokalbiai, apsupti garsių muzikos didžėjų[2].

Iš tiesų kiekvienais metais dalyviai gali išleisti tūkstančius bilietams, transportui ir įvairiems pragyvenimui reikalingiems reikmenims, tačiau daugelis it susitarę tvirtina, jog visa tai verta kiekvieno cento. Ir visgi, kiek „monetų“ kiaulėje-taupyklėje konkrečiai reikėtų?

Kai kurie dalyviai nurodo 6 500 Eur sumą. Kita vertus, tai nesutrukdo pastariesiems dalyvauti kelis metus iš eilės ir netgi privilioti tėvus – amžiaus cenzo šiam nuotykių kupinam etapui, kaip žinia, tikrai nėra. 

Jei girdėjote stebuklingų dalykų apie meną, muziką, savęs pažinimą bei dvasinę kelionę, sudalyvavę čia greičiausiai nepasigailėsite.

Patirtis verta kiekvieno cento – kaip nuotykių kupinas gyvenimas. Todd Kortte Virtual Tours/ Youtube stop kadras
Patirtis verta kiekvieno cento – kaip nuotykių kupinas gyvenimas. Todd Kortte Virtual Tours/ Youtube stop kadras

Kad sudalyvauti – teks pakloti bent 3 000 Eur

Be paslėptų darbo sąnaudų, kurios apima valandų valandas, skirtas stovyklai įrengti bei išardyti, skrydžiui iš Lietuvos, ko gero, išleisite per 2 000 Eur į abi puses, o 700 Eur (ir daugiau) festivalio bilietui. Be to, jei norite atrodyti egzotiškai, išskirtinai ir bent mažumėlę pompastiškai, bent keli šimtai išleidžiami kostiumams[3].

Iš tiesų, džiugia patirtimi dalinasi net ir ribotų išteklių žmonės, sakydami, jog „tai atsipirko“ – be abejo, ne finansine prasme, bet nuostabos, iššūkio, įkvėpimo, savęs atradimo ir unikalaus laiko bendruomenėje.

Išlaidos, kaip galime pastebėti, tikrai nemažos. Nepaisant to, kai kurie dalyviai vis tik yra nusivylę socialinės žiniasklaidos influenceriais ir technologijų vadovų tipais, anot jų, neva nesilaikančiais pagrindinių renginio principų, tokių kaip bendros pastangos, dalyvavimas nepaliekant pėdsakų ir pilietinė atsakomybė[4].

Jei motyvacijos vis dar nestingate, žinokite: tuo atveju, jeigu esate pora, apytikslis pasiskirstymas išeina 1 500 Eur už du bilietus ir 500 Eur už vieną parkavimo kortelę. Kemperiai savo ruožtu kainuoja nuo 4 000 iki 9 000 Eur, priklausomai nuo jų dydžio, taip pat maistas, vanduo ir reikmenys porai gali kainuoti 1 500 Eur, tiesa, jau nekalbant apie aprangą, kuria skatinama radikaliai išreikšti save.

Festivalio organizavimo išlaidos siekia šešiaženklį „dangų“ 

Dalis muzikos mėgėjų festivalį atrado dar 2000-ųjų pradžioje draugų dėka, kūrusių šią milžinišką garso stovyklą su kilometro ilgio garsinio meno instaliacija per visą pliažą. Tuo atveju, jei žmonės, kitaip nei daugelis festivalio lankytojų, priklauso didelei stovyklai su ypač masyvia įranga, išlaidos gali būti šiek tiek didesnės, įtraukiant stovyklos mokestį, į kurį įeina bendri maisto, vandens, pavėsio konstrukcijų bei elektros generatoriaus ištekliai.

Pavyzdžiui, viena iš jų neretai talpina daugiau nei 150 žmonių, be to, jose yra įrengti geodeziniai kupolai, pastatyti siekiant apsaugoti žmones nuo gamtos stichijų. Kaip taip atrodo?

Viename iš renginių kupolo viduje buvo agavų tematika įrengtas baras, kuriame per savaitę buvo išdalijama nuo 20 000 iki 30 000 gėrimų, taip pat riogsojo milžiniška garso sistema, skirta pasaulinio lygio didžėjų pasirodymams, ir medicinos reikmenys, skirti tiems, kuriems jų prireikia ekstremalių oro sąlygų metu. Visa tai reikalauja stovyklos mokesčio, kuris surenkamas lėšų rinkimo akcijų metu.

Taigi, kupolas, garso sistema ir dekoras, generatorius kupolui bei kemperiams maitinti, dušai, pavėsio konstrukcijos, sunkvežimiai, kuriais viskas atvežama ir parvežama iš aikštelės, ir sandėliavimo patalpos viskam laikyti – tai daugybė pinigų, beveik šešiaženklė suma.

Nepaisant to, daugelis tiki, jog niekas pasaulyje neprilygsta „Degančiam žmogui“. O atgalinis ryšys – tai išsilaisvinimas iš nuolatinio spaudimo siekti sėkmės ir konkuruoti šiuolaikiniame pasaulyje, ir tai atsiperka keleriopai.

Festivalio organizavimo išlaidos siekia šešiaženklį „dangų“ . Todd Kortte Virtual Tours/ Youtube stop kadras
Festivalio organizavimo išlaidos siekia šešiaženklį „dangų“ . Todd Kortte Virtual Tours/ Youtube stop kadras

Vietiniams atsieina pavydėtinai pigiau 

Jei esate (beveik) vietinis ir skrendate, pavyzdžiui, iš Los Andželo, bus maždaug 580 Eur už kelionę, o 140 Eur už važiavimą autobusu „Burner Bus“, kuris veža keleivius tiesiai į pliažą.

Artima draugė, šįmet prisijungusi prie įkurtos gydytojų, nevykėlių ir juokdarių stovyklos, sumokėjo 380 Eur mokestį, o už 20 Eur gavo savo vandens atsargas ir išleido apie 200 Eur šiltiems drabužiams (greičiausiai niekada daugiau jų nedėvės dėl lipnių vietovės dulkių).

Mėginant pastebėti tai, kaip statuso ir pinigų atsisakymas padeda atsiskleisti bendruomenėje, pastaroji užfiksavo, kad šiame dirbtinai įkurdintame kampelyje yra visų dalykų, kuriuos gali gauti visuomenėje, mišinys, tačiau jūs pašalinate prekinę išvaizdą, prisipildę įkvepiančiais pokalbiais apie NSO, ir psichodelikais, garso voniomis bei spontaniška veikla, pavyzdžiui, kelione milžinišku oro balionu, kurią galima laimėti loterijoje.

Nepažįstamųjų gerumas, bendrumo jausmas, domėjimasis menu ir muzika bei laisvesnis gyvenimas įkvepia – ir tai ne tik mylinti, bet ir padrąsinanti visuomenė, suteikianti pasitikėjimo savimi.

avatar
Miglė Tumaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
en.wikipedia.org. Burning Man en.wikipedia.org
2.arrow_upward
3.arrow_upward
tickets.burningman.org. Black Rock City 2023 Ticket Information tickets.burningman.org
4.arrow_upward
burningman.org. What Is Burning Man? burningman.org