„Manchester United“ atsisakė dėvėti LGBTQ+ vaivorykštės spalvos bliuzonus

SportasDaiva Klimaitiene
Suprasti akimirksniu
Manchester
„Manchester United“ komanda nusprendė nesidėti specialiai sukurtų vaivorykštės spalvos bliuzonų. Unsplash nuotrauka

„Manchester United“ komanda nusprendė nedėvėti specialiai sukurtų vaivorykštės spalvos bliuzonų

2024 metų gruodžio 4 dieną „Manchester United“ sulaukė kritikos iš LGBTQ+ grupių, po to kai komanda atsisakė vilkėti specialiai sukurtas striukes, skirtas palaikyti LGBT+ bendruomenę. Šie bliuzonai turėjo būti dėvimi prieš komandos rungtynes su Evertonu, tačiau dėl vieno žaidėjo atsisakymo šį planą teko atšaukti.

Sprendimas sukėlė LGBTQ+ bendruomenės nusivylimą

LGBTQ+ gerbėjų grupė „Rainbow Devils“, bendradarbiaujanti su klubu, išreiškė didelį nusivylimą dėl šio sprendimo.

„Trumpai prieš rungtynes buvome informuoti, kad šie bliuzonai nebus dėvimi“, – teigė „Rainbow Devils“ atstovai.

„Pranešta, kad vienas žaidėjas atsisakė dėvėti bliuzoną dėl savo asmeninių tikėjimo įsitikinimų. Siekiant išlaikyti komandos vienybę, nuspręsta, kad nė vienas žaidėjas nebus apsirengęs šiais bliuzonais.“ [1]

„Manchester United“ klubas reagavo į šį incidentą, išreiškęs pagarbą žaidėjų teisėms turėti savo asmenines nuomones

„Manchester United remia įvairovę ir įtrauktį, tačiau mes taip pat gerbiame žaidėjų teisę turėti savo asmeninius įsitikinimus, ypač šiuo atveju, susijusius su tikėjimu“, – sakoma klubo pranešime. Klubas pridūrė, kad toliau palaiko LGBTQ+ bendruomenę ir įsipareigoja tęsti darbą dėl įtraukumo ir lygybės per iniciatyvas, tokias kaip „One Love“.

„Žaidėjai turi teisę išreikšti savo asmenines nuomones, kurios kartais gali skirtis nuo klubo pozicijos. Tai yra jų teisė, ir mes ją gerbiame“, – teigė „Manchester United“ atstovas.

Šis incidentas primena kitus neseniai įvykusius atvejus. Pavyzdžiui, Ipswich Town kapitonas Samas Morsy taip pat atsisakė dėvėti „Rainbow Laces“ apyrankę dėl savo religinių įsitikinimų. „Mes visiškai palaikome „Rainbow Laces“ kampaniją ir LGBTQ+ bendruomenę, tačiau tuo pačiu gerbiame kapitoną Samą Morsy, kuris atsisakė dėvėti apyrankę dėl savo religinių įsitikinimų“, – teigė Ipswich klubo atstovai.