Suprasti akimirksniu
  • Upėmis.lt kviečia leisti laisvalaikį Lietuvos upėse
  • Upių turizmas Lietuvoje vystosi ne taip lengvai
  • Baidarių maršrutus bus galima rasti vienoje vietoje
  • Upėmis.lt perspektyvos ir ambicijos
Šaltiniai
Baidarė
Upėmis.lt kviečia leisti laisvalaikį Lietuvos upėse. Asmeninio archyvo nuotrauka

Upėmis.lt kviečia leisti laisvalaikį Lietuvos upėse

Užsienio platformos kaip „booking.com“ arba „airbnb“ vienijančios nakvynės paslaugų tiekėjus visame pasaulyje, skaičiuoja milijoninius pelnus vien Lietuvoje. Tai vartotojams itin patogi paslauga, kada daugelį apgyvendinimo įstaigų su kainomis ir visomis sąlygomis bei klientų atsiliepimais gali rasti vienoje vietoje. Tačiau tokio tipo platformos nėra taip sėkmingai išvystytos kituose sektoriuose. Tad nieko nelaukti nusprendę Lietuvos studentai griebėsi iniciatyvos.

Tai, kad Lietuvoje netrūksta gabių, sumanių žmonių, mokančių ne „įsisavinti“ valdiškas lėšas, o užsidirbti duoną savo rankomis, įrodo daugybė sėkmingų projektų. Vienas tokių – naujoji baidarių nuomos platforma, kuri atsirado tuomet kai grupelė informatiką bei ekonomikos mokslus studijuojančių bendraminčių nusprendė pasirengti artėjančiam vasaros sezonui kiek rimčiau. Vaikinai įsteigė mažąją bendriją „Vienu yriu priekyje“ ir jos rėmuose paleido baidarių nuomos platformą „upemis.lt“.

Artėjant šiltajam metų sezonui vandens pramogų gerbėjai pradeda ruoštis įdomioms ir įkvepiančioms kelionėms upių takais. Vos pradėjusi veikti baidarių rezervacijos sistema tikisi sulaukti dėmesio iš baidarių nuomos verslo savininkų bei vandens pramogų entuziastų. Jos tikslas – ne tik patenkinti baidarių nuomos verslo poreikius, bet ir užtikrinti patogumą bei paprastumą klientams. Ši moderni ir efektyvi platforma sujungia baidarių nuomotojus ir klientus. Ji leidžia klientams keliais paspaudimais rezervuoti baidares, rinktis tarp įvairių Lietuvos baidarių nuomotojų, juos tarpusavyje palyginti atsižvelgiant į asmeninius poreikius: kainą, kokybę, atstumą, upės sudėtingumą ar net aptarnavimą. O baidarių nuomotojams suteikia ne tik papildomą reklamą, bet ir užtikrina lengvesnį duomenų apdorojimą, nepasimetant tarp jų gausos.

„Iniciatyvą pasiūlė kolegos. Ji visiems tiko-patiko, todėl nedelsdami ėmėmės darbo, nes gerėjantys orai vis dažniau primena, kad vasara – nebe už kalnų, - atviravo vienas idėjų bendraautorių, Viltvidas Voronkovas. – Su savo platforma planuojame būti tarpininkais tarp baidarių nuomotojų ir klientų. Paslaugos idėja - sujungti nuomotojus ir jų siūlomus maršrutus į vieną erdvę, nes tokios platformos Lietuvoje nėra. Platformoje Lietuvą suskirstėme į atskirus regionus ir dabar, pagal ten paslaugas teikiančius asmenis ar įmones, juos pildome.“

Upių turizmas Lietuvoje vystosi ne taip lengvai

Pasiteiravus – kaip sekasi bendrauti su baidarių nuomotojais, vaikinas neslėpė, kad pasitaiko visko.

„Žmonės žiūri įvairiai. Vieni labai palaiko, skatina daryti ir tobulėti, kiti žiūri skeptiškai, nes, tikėtina, kai kažką tokio bandė kurti patys, jiems nepavyko, tai dabar abejoja, - nurodė jis. – Visgi palaikančių yra daugiau, todėl sistema pildosi.“

V. Voronkovas patikino, kad būdami informatikais, jie padarė viską, jog jų klientų duomenų apsauga būtų patikima, o duomenų bazė – programišiams sunkiai pasiekiama.

Baidarių maršrutus bus galima rasti vienoje vietoje

Baidarių rezervacinės sistemos kūrėjai – studentai – tikina, jog pirmąjį sezoną kainos nesikandžios bei sudarys tik nedidelę užsakymo procentų dalį, tad kviečia visus šiltąjį metų sezoną pradėti stipriai.

„Pirmi metai, nauja niša, tai sunku viską įsivertinti. Kol kas nusimatėme tokią programą, savo galimybes vertiname optimistiškai, o laikas parodys kas kaip, - toliau pasakojo V. Voronkovas. – Nuomininkams tikslinga nuomotis per mūsų platformą, nes čia jie viską ras vienoje vietoje: savo regiono nuomotojus, jų maršrutus, paslaugų apimtis, įkainius ir t.t. Tai taupys žmonių laiką, todėl daugiau jo liks poilsiui ir pramogoms.“


Upėmis.lt perspektyvos ir ambicijos

Kokios perspektyvos? Viltvidas sako, kad jų komanda taip pat pradeda galvoti apie mobiliosios aplikacijos idėją bei integravimą, kas leistų klientams atlikti rezervacijas bet kurioje vietoje, naudojant tik savo mobilųjį įrenginį. Kartu dirbanti studentų komanda užtikrina, kad šiais metais produktas bus nuolat tobulinamas ir gerinamas, kad jis taptų nepakeičiamu vandens turizmo įrankiu Lietuvoje.

„Svarbiausia – nenustoti irkluoti”, – Aurimą Valujavičių, irklais įveikusį Atlantą, cituoja studentai.