Suprasti akimirksniu
  • Nuomos kainos Palangoje ir toliau „džiugina“
  • Atostogos – puikus metas pabadauti
  • Išeitis norintiems poilsiauti pigiau – turgus?
Šaltiniai
Palanga
Turistų, nepaisant aukštų kainų, vis dar lankoma Palanga, 77.lt archyvo nuotrauka

Nuomos kainos Palangoje ir toliau „džiugina“

Daugeliui Lietuvos gyventojų vasara ir atostogos asocijuojasi su pagrindiniu šalies kurortu – Palanga. Tai lemia, kad Palangos verslininkai kainomis gali manipuliuoti kaip norintys, nes atvykstantys čia ilsėtis žmonės didelio pasirinkimo neturi – arba moki kiek prašo, arba liksi alkanas bei galėsi miegoti gatvėje.

Taip pat nuo seno žinomas juokelis, kad savaitė Turkijoje atsieina pigiau negu savaitė Palangoje. Ta proga 77.lt pasidomėjo, kokios kainų tendencijos fiksuojamos Palangoje šiemet.

Remiantis viešai prieinama informacija, birželio pabaigoje vienos paros nakvynė Palangoje kainavo 96-175 eurus. Verslininkai teigė, kad tai lėmė smarkiai išaugusi paklausa ir tai, jog Lietuvoje vasaros yra trumpos. Pastarasis momentas turbūt buvo naujas „atradimas“, kadangi Lietuva niekada negarsėjo ilgu šiltuoju sezonu, tačiau kurorto verslininkai taip ir neišmoko prie to prisitaikyti, todėl per porą mėnesių siekia užsidirbti visiems metams.

Kita vertus, atvykus į „išmirusią“ Palangą rudenį, kuomet iš pramogų būtų nebent šaltas vėjas ir ledinė jūra, nakvynė viešbutyje kainuotų 64-129 eurus.

Palyginimui, Turkijoje, Sidėje, net ir šiuo metu galima rasti viešbučių, kur paros nakvynė kainuos 55-65 eurus. Pastaraisiais metais išbtrangusioje Kretoje nakvynę dviems galima rasti už 80 eurų parai.

Atostogos – puikus metas pabadauti

Kadangi sistemos „Viskas įskaičiuota“ Lietuvoje nėra, o viešbučiai, geriausiu atveju, siūlo tik pusryčius, atvykus pailsėti į Palangą tenka patiems rūpintis maistu. Apsistojus kempinge ar pas močiutę bute, maistą galima gamintis patiems. Tai – pigiau ir paprasčiau. O tiems, kurie nenori gaišti laiko prie puodų, reikia nusiteikti paploninti pinigines.

Tiesa, dalis Palangos maitinimo įstaigų teigia, kad kainų nekėlė arba kėlė jas minimaliai, tačiau net ir tokiu atveju šeimos su dviem vaikais pietūs gali atsieiti 50-60 eurų ar net daugiau. Tiek pat kainuotų ir vakarienė, tad nesunku suskaičiuoti, jog savaitgalį Palangoje šeima vien maistui išleistų apie 600 eurų. Čia – tuo atveju, jeigu ieškoti pigesnių vietų ir valgyti taupiai. Nes pastaruoju metu porcija šaltibarščių už 9 eurus ar cepelinai už 10 eurų Palangoje tapo norma. Taigi, skanaus.

Beje, nepaisant aukštų kainų, dalis Lietuvos atlikėjų teigia, kad Palangoje nekoncertuoja, nes tie patys verslininkai už pasirodymą siūlo tik kelis šimtus eurų ir pavalgyti.

Išeitis norintiems poilsiauti pigiau – turgus?

Remiantis tais pačiais, viešai prieinamais šaltiniais, kainos Palangos turguje, išskyrus nebent braškes, kurios stebuklingai pabrango visoje Lietuvoje, nesikandžioja. Vietiniai gyventojai savo pačių augintą ar rinktą produkciją parduoda po eurų už krapų ar morkų ryšulėlį, agurkus – po 3 eurus už kilogramą, pomidorus „Jaučio širdis“ ar kitus, augintus namuose – po 6-is. Trešnės, daugiausia atvežtinės, kaip ir visoje Lietuvoje, atsieis 5-7 eurus už kilogramą.

Aišku, visuomet galima rasti pigiau, tačiau jeigu daržovės, kaip teigia dažnas pardavėjas, tikrai augintos namuose, jos nuo parduotuvinių skirsis skoniu bei kvapu. Kita vertus, jeigu nesinori mokėti po 10 eurų už porciją cepelinų ar gaišti laiką prie plytų, galima savaitgalį paskirti kitokiam maitinimuisi – vaisiai, uogos, daržovės. Visai nebloga alternatyva tiek norint pailsėti kasmet vis labiau brangstančioje Palangoje, tiek nepalikti joje metų santaupų.

Arba... visuomet galima pasižvalgyti, ką siūlo kelionių agentūros, nes, nori nenori, bet tenka pripažinti, kad ilsėtis užsienyje vis dar yra pigiau negu Lietuvoje...