Nostalgija alsuojantis „Spellfire“ sugrįžta į populiarumo viršūnę
Kiekviena karta savo atmintyje saugo bent vieną jaunystės dienų žaidimą: vieniems – tai įvairūs fiziniai bei judrumo reikalaujantys žaidimai lauke, kiek jaunesniems tai gali būti ir legendiniai, visame pasaulyje populiarūs žaidimai.
Tačiau prieš beveik tris dešimtmečius itin išpopuliarėjo ir strateginis kortų žaidimas „Spellfire“, reikalavęs ne tik žaidėjų kaip kolekcininkų sugebėjimų, tačiau ir sumanumo, strategijos bei gudrių ir kūrybingų ėjimų[1].
Su „Spellfire“ žaidimu visame pasaulyje augo milijonai vaikų ir jaunuolių, kurie jau suaugę, užsinorėjo savo mėgstamą pramogą prikelti naujam gyvenimui.
Būtent tai vyksta ir Lietuvoje, kur didelė ir aktyvi „Spellfire“ bendruomenė šį žaidimą siekia išpopuliarinti ir naujosios kartos gretose, o kartu – prisiminti, kuo gi ši pramoga juos pačius taip žavi jau ne vieną dešimtmetį.
Dešimtmečius skaičiuojantis žaidimas abejingų nepalieka
Lietuvoje „Spellfire“ gerbėjų netrūksta: jie buriasi į grupes, žaidžia, užsiima strategavimu, kortų kolekcionavimu, įdomių turnyrų organizavimu, neseniai net dalyvavo populiariajame „Comic Con Baltic“ renginyje.
Naujieji žaidimo entuziastai mokosi iš vyresnių ir labiau patyrusių. O išmokti tikrai yra ko. Juk „Spellfire“ yra vienas iš seniausių kolekcionuojamų kortų žaidimų pasaulyje. Žaidimas skaičiuoja jau beveik 30-us metus: jis buvo sukurtas 1994 m.
Iš pradžių, „Spellfire“ buvo kuriamas tik kaip kolekcinis kortų žaidimas, kuriame pačią pagrindinę vietą užima strategija ir išmintingi pasirinkimai. Tačiau greitai žaidimas sulaukė didelio dėmesio bei tapo kultiniu.
To priežastis suprasti nėra sudėtinga – kiekviena korta turi unikalias galias ir gali akimirksniu kardinaliai pakeisti žaidimo eigą, o žaidėjai patys turi susirinkti tokias kortas, kurios dera tarpusavyje: ne tik viena kitą stiprina, bet ir sąveikaudamos drauge, žaidėją gali atvesti pergalės link.
Verta paminėti, kad atkuriamame „Spellfire“ žaidime jau yra apie 1600 skirtingų kortų. Iš jų galima sudaryti šimtus ar net tūkstančius skirtingų 25-ių kortų kaladžių derinius, išbandyti skirtingas strategijas ir kelius link pergalės. Čia tereikia fantazijos ir noro! Lietuviams ypač džiugu, kad tarp šių naujų kortų yra ir gerai žinomų Lietuvos objektų – Gedimino pilis, Kryžių kalnas ar Palangos tiltas, kurias jie ketina būtinai įtraukti į savo kalades.
Žinoma, kortos čia – tik dalis žaidimo. Pats žaidėjas turi stebėti ar strategija, kuria remdamasis siekia varžovų sutriuškinimo, veikia. Jeigu ne, jau žaidimo eigoje, šią strategiją galima koreguoti ir tobulinti, prisitaikyti prie to, kaip žaidimas sekasi ir kokia eiga jis vystosi.
Kuriant magišką imperiją, plečiantis ir kovojant, tą patį darys ir priešininkai. Todėl žaidime svarbu gudriai išnaudoti savo kortų kaladės stiprybes bei gebėti užmaskuoti silpnąsias vietas. Tik nuo žaidėjo fantazijos, sumanumo ir įgūdžių priklausys, ar žaidimas jam klostysis pergalingai.
„Spellfire“ buvo atsidūręs ties išnykimo riba, tačiau entuziastų dėka – išgyveno
Kortų žaidimas „Spellfire“ buvo sukurtas 1994 m. kompanijos „TSR, Inc.“ Jis buvo paremtas populiariu „Dungeons & Dragons“ vaidmenų žaidimu ir greitai išpopuliarėjo bei atrado platų savo gerbėjų ratą.
Vis dėlto, žaidimas turėjo ir vieną didelį konkurentą – „Magic: the Gathering“. Būtent „Magic: the Gathering“ buvo dar populiaresnis, turėjo dar didesnę žaidėjų bazę, be to, kas yra itin svarbu – sulaukė ir didesnės finansinės sėkmės.
Konkurencija tarp „Magic: the Gathering“ ir „Spellfire“ kurį laiką buvo ugninga, tačiau ilgainiui „Magic: the Gathering“ tiesiog nupirko vienintelį savo konkurentą ir nors žadėjo skirti jam dėmesio bei toliau auginti, pasirinko paprastesnį kelią – „Spellfire“ kūrimas buvo visiškai sustabdytas.
Gerbėjai liko nusivylę, tačiau metai bėgo, o nostalgija ir linksmi prisiminimai, susiję su žaidimu, liko. Dėl to, kad „Spellfire“ išlaikė ypatingą vietą savo gerbėjų širdyse, žaidimas ir sugebėjo išgyventi.
Tiek unikali žaidimo mechanika, tiek turtinga istorija bei malonūs atsiminimai nepaleido atsidavusios bendruomenės dėmesio. Galiausiai, jų pačių dėka žaidimas pradėtas atgaivinti ir dabar, jau yra pastebimi didžiuliai šio įdirbio vaisiai: praėjus trims dešimtmečiams nuo žaidimo pradžios, „Spellfire“ atgimsta!