Lietuva ryškėja kino žemėlapyje: susitikime su EFA aptartos naujos galimybės

Kinas, LietuvaRaimonda Jonaitienė
Suprasti akimirksniu
Lietuvos kinas vis labiau pripažįstamas tarptautiniu mastu. Geoffrey Moffett/Unsplash nuotrauka

Susitikime su Europos kino akademijos atstovais aptartas Lietuvos kino potencialas

Lietuvos kino industrija vis labiau pastebima Europoje – tai patvirtina Vilniuje viešinčių Europos kino akademijos (EFA) vadovų vizitas. Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su EFA generaliniu direktoriumi Matthijs Wouter Knol, vykdomuoju direktoriumi Jürgen Biesinger ir EFA Tarybos nare, lietuvių prodiusere Marija Razgute („M-Films“), kad aptartų stiprėjančią Lietuvos kino reikšmę, kūrėjų galimybes tarptautinėje erdvėje ir glaudesnio bendradarbiavimo su Akademija perspektyvas. Susitikime taip pat dalyvavo kultūros viceministrė Edita Klaunauskaitė, Lietuvos kino centro (LKC) direktorius Laimonas Ubavičius ir LKC Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Jana Mikulevič.

EFA vadovų vizitas sutampa su istoriniu momentu – balandžio 4–6 d. Vilniuje pirmą kartą vyksta Akademijos Tarybos posėdis. Šis renginys – ne tik garbė Lietuvai, bet ir proga parodyti šalies kino potencialą Europos kino lyderiams.

„Džiaugiamės galėdami priimti Europos kino akademijos Tarybą Vilniuje. Šis pasirinkimas yra aiškus ženklas, kad Lietuvos ir viso Baltijos regiono kino industrija yra vis labiau matoma ir vertinama Europoje. Šiandieninis susitikimas su Akademijos vadovais – puiki proga aptarti, kaip galime šį augantį pripažinimą paversti dar glaudesniu bendradarbiavimu ir naujomis galimybėmis mūsų kūrėjams“, – pabrėžė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

EFA įvertino Lietuviško kino reikšmę

Susitikime buvo aptarta lietuviško kino reikšmė. Kultūros ministerijos nuotrauka

Susitikime aptarti pastarųjų metų Lietuvos kino pasiekimai: tarptautiniuose festivaliuose pripažinimą pelnę filmai, talentingi kūrėjai, patrauklios filmavimo sąlygos ir valstybės paramos kino sektoriui svarba. EFA vadovas Matthijs Wouter Knol teigiamai įvertino Lietuvos progresą, sakydamas: „Parama kinui Lietuvoje duoda vaisių.“

Jis pridūrė, kad sprendimas surengti Tarybos posėdį Vilniuje priimtas dėl išaugusios Lietuvos reikšmės Europos kino žemėlapyje, talentų gausos ir patrauklių lokacijų.

Ypatingas dėmesys skirtas galimybėms stiprinti bendradarbiavimą su EFA. Diskutuota, kaip efektyviau išnaudoti Akademijos narystės privalumus, skatinti Lietuvos kūrėjų integraciją į europinius kino procesus ir didinti europietiško kino sklaidą šalyje. Prodiuserė Marija Razgutė, nuo 2024 m. tapusi pirmąja Baltijos šalių atstove EFA Taryboje, pabrėžė regiono interesų atstovavimo svarbą šioje institucijoje.

Lietuvos kino potencialas bus stiprinamas vertingų ryšių kūrimu

Šis susitikimas – svarbus žingsnis stiprinant dialogą tarp Lietuvos kultūros politikos formuotojų, nacionalinės kino industrijos ir EFA. Sutarta ieškoti naujų bendradarbiavimo formų, kurios padėtų Lietuvos kinui toliau augti ir garsinti šalies vardą Europoje bei pasaulyje.

EFA Tarybos posėdį lydės ir kiti renginiai, įskaitant specialų tinklaveikos renginį, kuriame Lietuvos kino industrijos atstovai galės užmegzti vertingus profesinius bei kūrybinius ryšius su Europos kino lyderiais. Tai unikali proga pristatyti Lietuvos kino potencialą ir parodyti, kad šalis yra pasirengusi tapti dar ryškesne kino žemėlapio dalimi.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informaciją.