Lėktuve girta moteris sukėlė tokį skandalą, kad lėktuvas iškart nusileido

Kelionės, Pasaulis, SaugumasRaimonda Jonaitienė
Suprasti akimirksniu
Agresyvi keleivė
61 metų moteris nesugebėjo suvaldyti savo pykčio skrydžio metu. Rosso Parmly/Unsplash nuotrauka

Į Antaliją skridęs lėktuvas priverstinai nutūpė dėl girtos moters

Planuodami keliones lėktuvais negalime žinoti, ar tikrai pavyks laiku pasiekti savo tikslą. Kartais lėktuvai vėluoja, yra atšaukiami dėl blogų sąlygų, ar kitų priežasčių. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai kelionės planai sutrikdomi dėl pačių keleivių kaltės. Šį kartą į lėktuvą įlipusi girta moteris sukėlė tokį skandalą, jog pilotai nusprendė tučtuojau nutupdyti lėktuvą, net nepasiekę tikrojo kelionės tikslo.

Iš Glazgo pakilusiame „JET2“ lėktuve kilo tikra suirutė, mat jame viena girta moteris pradėjo elgtis itin agresyviai[1]. Kaip nurodė aviakompanija, moteris atliko pasibaisėtinus veiksmus ir užpuolė keleivius aptarnaujančius įgulos narius. Galiausiai moteris netgi susižalojo veidą, kadangi atsitrenkė į sėdynę, kai personalas nesėkmingai bandė ją nuraminti.

Pranešama, kad 61 metų keleivė buvo apkaltinta eismo trukdymu, netinkamu elgesiu lėktuve ir piloto nurodymų nevykdymu. Pirminio tyrimo metu taip pat užfiksuota, jog nepaisant bjauraus elgesio bei sutrikdytos kelionės daugybei kitų asmenų, moteris tariamai atsisakė atsiprašyti.

Vietoj ramaus skrydžio į Turkiją, lėktuvas avariniu būdu nutūpė Graikijoje

„JET2“ lėktuvas skrido iš Glazgo (Škotija) į Antaliją (Turkija). Tačiau po girtos moters išpuolio įgulai neliko nieko kito, kaip tik skubiai leistis taip ir nepasiekus kelionės tikslo. Vėlų sekmadienio vakarą gavus pavojaus signalą, LS199 skrydis buvo nukreiptas į Salonikų oro uostą, įsikūrusį Graikijos šiaurėje.

„JET2“ atstovas spaudai griežtai sukritikavo 61 metų moters elgesį, pabrėždamas, jog įgula buvo priversta kuo greičiau nutupdyti lėktuvą[2]:

„Skrydis LS199 iš Glazgo į Antaliją buvo nukreiptas į Salonikų oro uostą sekmadienio vakarą, spalio 15 dieną, kad pavojinga klientė galėtų būti išlaipinta po to, kai lėktuve demonstravo nuolatinį pasibaisėtiną ir agresyvų elgesį.“
Priverstinis lėktuvo nutupdymas
Lėktuvas priverstinai nutūpė Graikijoje (asociatyvi nuotrauka). Ashimo D’Silvos/Unsplash nuotrauka

Smurtauti panorusiai keleivei visam gyvenimui uždrausta skraidyti lėktuvais

Lėktuvui skubotai nutūpus Graikijoje, policija priverstinai išvedė agresyvią moterį iš transporto priemonės salono ir iš karto uždarė į areštinę. „Jet2“ atstovas taip pat patikino, jog moteriai visą likusį gyvenimą uždrausta skraidyti jų lėktuvais:

„Kaip šeimai palanki aviakompanija, mes visiškai netoleruojame žalingo elgesio ir galime patvirtinti, kad klientei buvo uždrausta [skraidyti] visam gyvenimui.“

Kol kas nėra aišku, kokią baudą ar kitą oficialią bausmę gaus agresyvi keleivė. Tačiau nepaisant to, jog pati moteris, regis, nepanoro atsiprašyti nei kitų keleivių, nei lėktuvo įgulos, ją skraidinusi „JET2“ kompanija iš karto suskubo padėkoti darbuotojams bei atsiprašyti nepatogumus patyrusių skrydžio keleivių:

„Norėtume padėkoti mūsų gerai apmokytai įgulai už tai, kad sutvarkė šį incidentą, tačiau jiems niekada neturėtų tekti susidurti su tokiu elgesiu. Taip pat norėtume atsiprašyti klientų už tokį jų skrydžio namo sutrikdymą.“

Aviakompanijos reguliariai susiduria su agresyviais keleiviais

Agresyvūs lėktuvų keleiviai
Agresyvūs lėktuvo keleiviai nėra naujiena (asociatyvi nuotrauka). Engino Akyurto/Unsplash nuotrauka

Deja, šis atvejis yra tik vienas iš daugelio, kai lėktuvų ar oro uostų darbuotojams tenka susidurti su neadekvačiai besielgiančiais, agresyviais klientais. Įsiutusių keleivių ypač padaugėjo COVID-19 pandemijos metu. Tada žmonėms teko kęsti įvairius ribojimus ir nepatogumus, įskaitant kaukes, COVID-19 pasus ir panašiai. Griežti COVID-19 protokolai neabejotinai kėlė stresą, o kai kuriems – ir pyktį, dėl kurio kildavo įvairios konfliktinės situacijos.

Tiesa, JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) teigia, jog pastaruoju metu tokių nemalonių incidentų smarkiai sumažėjo. Lyginant su 2021 metais, nepaklusnių oro linijų keleivių skaičius sumažėjo net 80 proc.[3]. FFA duomenimis, 2021 metais buvo fiksuoti 5973 nevaldomo elgesio atvejai, o šiais metais kol kas užfiksuota 1117 atvejų.

Specialistai mano, jog tai tiesiogiai susiję su COVID-19 varžančių protokolų panaikinimu. Juk dabar keleiviai nebepatiria tokio didelio streso ir yra išvengiama daug konfliktinių situacijų, kurios prasidėdavo dėl taikomų griežtų taisyklių.

Žinoma, būtina pabrėžti, jog nevaldomas keleivių elgesys pasireiškia ir daug rimtesniais nusižengimais nei rėkimas ant darbuotojų ar nenoras dėvėti kaukės. Retais atvejais fiksuojami ir tokie nevaldomo elgesio atvejai kaip smurtas prieš darbuotojus ar kitus keleivius, netinkamas seksualinis elgesys su skrydžio palydovais ir net seksualinė prievarta prieš kitus keleivius, įskaitant ir nepilnamečius.