Įsimintiniausi artefaktai iš filmų parduodami už milijonus didžiuliame aukcione
Jungtinėje Karalystėje veikiantys aukcionų namai „Propstore“ neseniai paskelbė apie savo planą surengti reikšmingą filmų atminimo daiktų aukcioną, kuris lapkričio 9–12 dienomis vyks Anglijos sostinėje Londone. Šiame reikšmingame įvykyje bus parduota daugiau nei 1800 brangių daiktų, kurie pasirodė kai kuriuose legendiniuose Holivudo filmuose.
Vienas svarbiausių šio grandiozinio aukciono akcentų – legendinio roboto C-3PO, parodyto 1977 m. novatoriškame filme „Žvaigždžių karai: nauja viltis“, galva. Tikimasi, kad vien ši prekė sulauks didžiulio dėmesio, o ekspertai prognozuoja, kad pasiūlymai gali išaugti iki stulbinančio 1 milijono svarų sterlingų[1].
Šis brangus kino istorijos kūrinys šiuo metu priklauso Anthony Daniels, aktoriui, pripažintam už mylimo droido atvaizdavimą. A. Danielsas išreiškė džiaugsmą dėl aukciono ir pareiškė, kad yra „sujaudintas“, kad kūriniai gali rasti naujus namus, kuriuose juos įvertins ir įvertins atsidavę „Žvaigždžių karų“ franšizės gerbėjai ir kolekcionieriai.
Kitas puikus daiktas, kuris, kaip tikimasi, sulauks nemažų pasiūlymų, yra Harrisono Fordo botagas pasirodes antroje Indianos Džounso serijos dalyje „Indiana Džounsas: Pražūties šventykla“. Šio filmo istoriją nešančio daikto kaina yra 200 tūkstančių svarų. „Indiana Jones“ franšizė vėl sulaukia susidomėjimo dėl naujojo filmo „Indiana Džounso ir likimo numerio“ išleidimo, todėl tikimasi, kad šis daiktas bus labai paklausus.
Per keturias dienas truksiantį aukcioną galima įsigyti daugiau nei 1800 lotų, todėl bendra daiktų vertė viršija 12 mln. Renginys, vykstantis BAFTA 195 Piccadilly, žada būti įsimintina proga kino mėgėjams ir kolekcionieriams, suteikdama jiems galimybę turėti kino istorijos gabalėlį. Šiuo metu galima registruotis norintiems dalyvauti, su galimybe teikti pasiūlymus internetu nuo 2023 m. spalio 10 d.
Kostiumai, artefaktai, daiktai, ikoniškos detalės gerbėjams vertos tūkstančių
Aukcione taip pat bus pristatomi kostiumai, kuriuos vilkėjo žinomi garsių filmų aktoriai. Pavyzdžiui, Joaquino Phoenixo apdaras vilkėtas epiniame filme „Gladiatorius“ ir Joannos Cassidy kostiumas, dėvimas vaizduodajant androidą 1982 m. mokslinės fantastikos šedevre „Bėgantis ašmenimis“, parduodami už maždaug 60 tūkst.
Gerbėjai ir kolekcionieriai taip pat turės galimybę pasiūlyti sumą už Leonardo DiCaprio kostiumą iš monumentalaus filmo „Titanikas“ ir kitus patrauklius daiktus, įskaitant erdvėlaivio modelį iš 1986 m. filmo „Ateiviai“, Kapitono Amerikos skydas, kostiumus iš „Karibų piratų“, ir naikintuvo piloto šalmą iš „Žvaigždžių karų“ franšizės filmų[2].
Taip pat bus galima įsigyti įvairių daiktų iš „Žvaigždžių karų“ serijos, įskaitant porą roboto C-3PO pirštų iš „Žvaigždžių karai: nauja viltis“, kurių orientacinė kaina svyruoja nuo 5 000 iki 10 000 svarų sterlingų, ir neatidarytą C-3PO dribsnių dėžutę, kurios vertė yra nuo 500 iki 1000 svarų sterlingų. Be to, bus ranka rašytas „Ewok Village“ kalbos puslapis iš „Žvaigždžių karai: Jedi sugrįžimas“, kuris turėtų kainuoti nuo 1500 iki 3000 svarų sterlingų.
Kino entuziastus ir kolekcionierius taip pat gali sudominti didžiausia kada nors aukcionų rinkoje pasiekusi „Blade Runner“ rekvizitų, atminimo reikmenų ir gamybos daiktų kolekcija. Tai apima Harrisono Fordo naudojamą režisieriaus kėdę, kurios numatoma pardavimo kaina yra nuo 10 000 iki 20 000 svarų sterlingų, taip pat kostiumų dizainerio asmeninę kostiumų bibliją ir tęstinumo scenarijų, kurį, kaip prognozuojama, bus parduotas už sumą prasidedančią nuo 30 000 iki 60 000 svarų sterlingų.
Be to, aukcione bus pristatyta Freddy Kruegerio herojaus metalinių pirštinių armatūra iš „Košmaro Guobų gatvėje“ su ranka nupiešta schema, kurios vertė turėtų būti nuo 200 000 iki 400 000 svarų sterlingų. Prie šio įvykio žavesio prisideda ir Stanley Kubricko anotuotas filmavimo scenarijus iš „Švytėjimo“, kurio kaina nuo 30 000 iki 60 000 svarų sterlingų.
Kino mėgėjams geriausia dovana: aukcione parduodami aukšto lygio filmų artefaktai
Kino artefaktai turi didžiulę nostalgišką ir estetinę vertę, aukcionuose dažnai atneša milžiniškas sumas. Ne vienas ikoninių filmų prisiminimas jau buvo parduotas už stulbinančias kainas ir tapo kolekcionierių visame pasaulyje vertinamais kūriniais.
Aston Martin DB5 iš Goldfinger. Viena iš labiausiai atpažįstamų ir mylimiausių transporto priemonių filmų istorijoje – „Auksinio piršto“ Aston Martin DB5, 2010 m. Londono aukcione buvo gauta už 4,6 mln. pilnai įrengtą įtaisų prikrautą stebuklą, kuriame yra išmetimo sėdynė, besisukantys valstybiniai numeriai ir kita šnipinėjimo įranga[3].
Rubino šlepetės iš Ozo burtininko. Akinančios rubino šlepetės, kurias dėvėjo Judy Garland kaip Dorothy filme „Ozo burtininkas“ (1939), 2012 m. buvo parduotos aukcione už stulbinančius 2 mln.
Suknelė, kurią vilkėjo Marilyn Monroe filme „Septynerių metų niežulys“. Legendinė Marilyn Monroe dramblio kaulo spalvos suknelė iš 1955 metų filmo, garsi dėl pasirodymo metro grotelių scenoje, 2011 m. buvo parduota už įspūdingą 4,6 mln. Kainą įtakojo, kad ji buvo vilkima pačios ikonos Marilyn Monroe.
Bailaus liūto kostiumas. 2014 m. originalus bailaus liūto kostiumas iš „Ozo burtininko“ buvo parduotas už daugiau nei 3 mln. Šis kostiumas, kurį dėvėjo aktorius Bertas Lahras, yra pagamintas iš tikros liūto odos ir kailio, todėl tai ne tik filmo istorijos gabalas, bet ir unikalus to laikmečio kostiumo dizaino artefaktas.
Maltos sakalo statula. Maltos sakalo statula, kuri yra pagrindinė 1941 m. to paties pavadinimo filmo, kurį režisavo Johnas Hustonas ir kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Humphrey Bogartas, 2013 m. buvo parduota aukcione už įspūdingą 4,1 mln. istorija.
Čarlio Čaplino lazda, simbolizuojanti jo atminimą parduota už pusę milijono
Kino artefaktai ne tik perteikia filmo istoriją, bet ir apima kultūrinės reikšmės bei meninių laimėjimų akimirkas. Kolekcionieriams šių kūrinių turėjimas yra panašus į apčiuopiamo kino istorijos ir kultūros palikimo fragmento turėjimą. Šių daiktų vertė dažnai viršija jų piniginę vertę, nes jie ir toliau žavi, įkvepia ir įtraukia auditoriją ir entuziastus iš kartos į kartą.
Originalus 1970-ųjų Žvaigždžių karų šviesos kardas. Originalus šviesos kardas, kurį naudojo Luke’as Skywalkeris (Markas Hamilas) pradinėje George’o Lucaso „Žvaigždžių karų“ trilogijoje, 2017 m. buvo parduotas aukcione už 450 000 USD. Šis simbolinis popkultūros artefaktas yra ne tik filmo atminimo detalė, bet ir ilgalaikio palikimo bei poveikio simbolis iš „Žvaigždžių karų“ franšizės.
Audrey Hepburn suknelė iš pusryčių pas Tiffani. Nesenstanti maža juoda Audrey Hepburn suknelė iš „Pusryčių pas Tifanę“ (1961) yra ne tik filmo atminimo detalė, bet ir mados artefaktas. Suknelė, sukurta Givenchy mados namų, 2006 m. buvo parduota Christie aukcione už stulbinančią 807 000 USD – tai yra ilgalaikės Hepburn įtakos ir filmo palikimo įrodymas.
Čarlio Čaplino lazda. Čarlio Čaplino, vienos seniausių ir ilgaamžiškiausių kino ikonų, naudota lazda buvo parduota už 420 000 USD. Šis atminimo daiktas yra ne tik reikšmingas nebyliojo filmo eros artefaktas, bet ir Chaplino komedijos genialumo bei jo personažo jaudinančio žavesio simbolis.
Pianinas iš Kasablankos. 2014 metais garsusis fortepijonas iš klasikinio filmo „Kasablanka“ (1942), kurį grojo Dooley Wilson personažas Samas, aukcione buvo parduotas už 3,4 mln. Šis instrumentas buvo vienas iš labiausiai mėgstamų ir cituojamų Amerikos kino filmų, todėl jis buvo neįkainojamas artefaktas kino entuziastams ir kolekcionieriams.
Pistoletas iš „Purvinojo Harry“. 44 Magnum, kurį naudojo Clintas Eastwoodas filme „Purvinas Haris“ (1971 m.), 2010 m. buvo parduotas aukcione už 225 000 USD. Revolveris yra griežto ir nepalenkiamojo teisėsaugos požiūrio į pop kultūrą simbolis. apie nusikaltimą ir bausmę.
DeLorean DMC-12 iš „Atgal į ateitį“. DeLorean DMC-12 yra žinomas ir tuoj pat tapatinamas us filmu. Šis automobilis yra sinonimas „Atgal į ateitį“ trilogijai (1985–1990), 2011 m. aukcione buvo gauta 541 000 USD. Kaip devintojo dešimtmečio kino ir popkultūros simbolis, „DeLorean“ yra vertinamas kolekcininkų kūrinys, įkūnijantis filmuose švenčiamą užgaidą, naujoves ir nuotykius[4].
Nepriklausomai nuo to, ar jie reprezentuoja ikonines žvaigždes, nepamirštamas akimirkas ar ištisas kino eros, šie artefaktai yra tylūs, tačiau stiprūs filmų magijos ir žavesio liudijimai. Nuolat augant susidomėjimui kino atminimo reikmenimis, rinka neabejotinai bus liudininkė, kad atsiras daugiau tokių brangių artefaktų, kurių kiekvienas turi unikalią istoriją ir neprilygstamą vertę, paruoštą perduoti į kino istorijos metraščius.
Kiekvienas parduodamas artefaktas yra kino istorijos fragmentas, įkūnijantis kino magiją, nostalgiją ir žavesį. Kolekcininkams šie daiktai yra ne tik turtas, bet ir lobiai, kurie apima ikoninių filmų ir žvaigždžių esmę ir mistiką, sutvirtindami jų vertę tiek pinigine, tiek kultūrine prasme. Kino atminimo reikmenų rinkai ir toliau klestint, neabejotina, kad šių garsių artefaktų gretas papildys dar daugiau kūrinių, už kuriuos bus surinktos stulbinančios sumos, o pirkėjai ir gerbėjai nukreipiami į žavų filmų pasaulį.