Laukiant tviterio dokumentų apie koronaviruso cenzūrą atskleidimo, Izraelyje – skandalas dėl įslaptintos sutarties su „Pfizer“ dingimo

Korona linija, PasaulisG. B.
Suprasti akimirksniu
„Pfizer“
Izraelyje kilo „Pfizer“ skandalas. Matto Nappo/Unsplash nuotrauka

Izraelyje dingo įslaptinta sutartis su „Pfizer“, o socialinėje erdvėje laukiama dar vienos tviterio dokumentų „bombos“

Pandemijos įkarštyje Izraelis gavo prioritetines gamintojo „Pfizer“ vakcinas mainais už epidemiologinius duomenis apie savo populiaciją. Tačiau tik neseniai paaiškėjo, kad Izraelio sveikatos apsaugos ministerija teisme pareiškė, kad nepavyko aptikti su farmacijos įmone pasirašytos sutarties, kurioje įpareigota dalintis informacija apie epidemiologinę situaciją ir vakcinaciją

Izraelio sveikatos apsaugos ministerija pripažino, kad nors buvo atliktos didelės kratos, tačiau su įmone „Pfizer“ pasirašyta sutartis dėl vakcinų nuo koronaviruso taip ir nerasta.

„Ieškojome visose atitinkamose vietose, įskaitant generalinio direktoriaus biurą ir teisinį biurą. Ieškojome vietos, kur turėtų būti susitarimai“, – sakoma sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Tai netikėtas istorijos vingis dabar, kai viešinamos informacijos apie koronavirusą ir vakcinaciją kiekiai auga. Neseniai paskelbta studija dar kartą patvirtino ryšį tarp POTS ir skiepo nuo COVID-19 arba persirgimo liga.

Tuo tarpu visų dėmesio centre esančiame tviteryje ir toliau atskleidžiami pandeminės informacijos cenzūros mastai, o Elonas Muskas nevengia sukurti intrigos ir užsimena, kad tiesai išaiškėjus, viskas pasikeis.

Mįslingai dingusi „Pfizer“ sutartis netikėtai buvo surasta

Izraelio teisme nagrinėjamas susitarimas dėl epidemiologinių įrodymų ir valdžios bendradarbiavimo sutarties su bendrove „Pfizer“. Šis susitarimas turėjo reguliuoti Izraelio valstybės ir bendrovės „Pfizer“ keitimąsi informacija apie vakcinas nuo koronaviruso. Sutartis buvo viešai paskelbta 2021 m. sausį, bet didelė dalis jos buvo įslaptinta.

Ant sutarties palikta vietos ankstesnio sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Hazi Levy ir dar vieno asmens iš „Pfizer“, kurio pavardė buvo įslaptinta, parašams, tačiau jų ten nėra. Teisme nagrinėjamoje peticijoje, kuri buvo pateikta neatsakius į asociacijos „Erant for Human Rights“ pateiktą informacijos prašymą, asociacija bandė išsiaiškinti viešai paskelbto dokumento autentiškumą ir teisėtumą.

Įdomiausia, kad sveikatos apsaugos ministerija atsakyme teismui teigia išvis nežinanti, ar sutartis buvo pasirašyta.

„Su daugeliu sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnų buvo atliktas išsamus tyrimas, siekiant išsiaiškinti, ar sutartis pasirašyta, ar ne. Dėl vyriausybės pasikeitimo ir atitinkamų partijų ministerijoje, ministerija negalėjo nustatyti, ar sutartis pasirašyta, ar ne. Po peticijos dokumentų, mus pasiekusių naujienų, buvo kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją, po kurios biuras per mažiau nei parą rado pasirašytą sutartį ir perdavė ją teismui“, – teismui įteiktame aiškinamajame dokumente galiausiai skelbia sveikatos apsaugos ministerija.

Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžė, kad epidemiologinių įrodymų bendradarbiavimo sutartis iš pradžių buvo pasirašyta su bendrove „Pfizer“ ir yra ministerijoje. Pasirašyta jos kopija buvo įteikta teismui.

„Pirminis atsakymas, pateiktas teismui, kad kopijos neturime, neturėjo būti duotas toks, koks yra, ir dėl to atsiprašome“, – teigia ministerija.

Vakcinacijos duomenys gali būti slepiami dešimtmečius

Dalyje pasaulio šalių vakcinacijos metu surinkta informacija ir statistiniai duomenys skirtingą laiko tarpą yra slepiami. JAV Maisto ir vaistų administracija tik šiais metais buvo įgalinta pakeisti savo nuostatas: anksčiau duomenys buvo įslaptinami net 75 metams.

Šių metų pradžioje, JAV apygardos teismas specialiu įsakymu radikaliai sutrumpino terminą, per kurį FDA turi pateikti daugiau aktualių dokumentų. Įsakymas buvo priimtas po to, kai gydytojų ir mokslininkų koalicija kartu su pelno nesiekiančia organizacija „Visuomenės sveikatos ir medicinos specialistai už skaidrumą“ pateikė ieškinį dėl Informacijos laisvės akto dokumentų.

Grupė siekė gauti maždaug 450 000 puslapių medžiagos apie vakcinos kūrimo procesą per COVID-19 pandemiją. Užuot parengusi 500 puslapių per mėnesį, kaip siūlė FDA, teismas nurodė agentūrai per mėnesį pateikti 55 000 puslapių. Tai reiškia, kad visi „Pfizer“ vakcinos duomenys turėjo būti paskelbti iki rugsėjo pabaigos, o ne iki 2097 m., t. y. termino, kurio norėjo FDA.
Informacija slepiama
Manoma, kad sensacingą informaciją atskleis tviterio dokumentai. Towfiqu Barbhuiya/Unsplash nuotrauka

Aiškėja vis daugiau šalutinių vakcinos efektų

O į dienos šviesą kyla vis daugiau informacijos apie vakcinacijos įtaką žmogaus organizmui ir sveikatos būklei. Tyrime, kuris buvo paskelbtas moksliniame žurnale „Nature Cardiovascular Research“ mokslininkų komanda atkreipė dėmesį į padidėjusį posturalinės ortostatinės tachikardijos arba POTS sergamumą tarp žmonių, kurie yra skiepyti arba sirgo COVID-19.

„Naudodami sekų simetrijos analizę, 284 592 asmenų, skiepytų nuo COVID-19, kohortoje parodome, kad POTS tikimybė praėjus 90 dienų po vakcinos poveikio yra didesnė nei 90 dienų iki poveikio; taip pat parodome, kad POTS tikimybė yra didesnė nei referentinės įprastinės pirminės sveikatos priežiūros diagnozės, bet mažesnė nei naujos POTS diagnozės po SARS-CoV-2 infekcijos tikimybė“, – teigia tyrėjai.

Jie taip pat pranešė, kad asmenims, kurie buvo pasiskiepiję nuo COVID-19, POTS pasireiškė 5 kartus dažniau. Tyrėjai atliko ir atskirą naujų POTS diagnozių, nustatytų po užsikrėtimo COVID-19, analizę 12 460 pacientų. Išsiaiškinta, kad šioje grupėje tiek naujų diagnozių tikimybė, tiek jų pasireiškimo dažnis buvo linkę ypač padidėti tokių būklių, kaip diabetas, POTS ir hipertenzija, atveju.

Koronaviruso cenzūros mastus atskleisti žada E. Muskas

Tviterį įsigijęs E. Muskas pastarosiomis savaitėmis aktyviai dirba su nepriklausomais žurnalistais siekiant paviešinti platformoje anksčiau vykdytą informacijos slopinimo politiką. E. Muskas vis dažniau atvirai kritikuoja JAV valdžios vykdytą pandemijos valdymo politiką ir nevengia pasišaipyti iš JAV prezidento vyriausiojo patarėjo medicinos klausimais Anthony Fauci.

Būtent ši asmenybė dažniausiai yra kaltinama dėl perteklinių ir menkai paaiškintų ribojimų bei prieštaringos pandemijos valdymo politikos. E. Muskas pastarosiomis dienomis ne tik reikalavo, kad A. Fauci būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, bet ir vėl patvirtino, kad tuomet, kai A. Fauci praras savo turimą galią, visi sužinosime tai, kas ilgus mėnesius buvo slėpta.

Tviteris
E. Muskas tviteryje. Ekrano nuotrauka 2022-12-19

Tačiau savaitgalį paskelbtoje šeštojoje vadinamų tviterio dokumentų dalyje, koronaviruso cenzūros mastai tiesiogiai paliesti dar nebuvo. Žurnalistas Mattas Taibbi atskleidė, kad nuo 2020 m. sausio mėn. iki 2022 m. lapkričio mėnesio tarp FTB ir buvusio tviterio pasitikėjimo ir saugumo vadovo Yoelio Rotho užfiksuota daugiau nei 150 elektroninių laiškų. Juose yra stebėtinai daug prašymų iš FTB, kad tviteris imtųsi veiksmų dėl rinkimų dezinformacijos.

Agentūros Užsienio įtakos darbo grupė, kuri užsiima kibernetinėmis grėsmėmis, klausinėjo tviterio atstovų apie oficialios valstybinės žiniasklaidos veikėjų naudojimąsi svetaine. Atskleista, kad Y. Rothas teigė, kad jį suglumino toks FTB įsitraukimas į platformos veiklą, tačiau FTB atsakė, kad tai yra įprasta agentūros procedūra.

Žurnalistas M. Taibbi teigia, kad FTB ir tviterio santykiai gali būti prilyginami „šeimininko ir šuns“. Jis pridūrė, kad FTB su socialinės žiniasklaidos milžine elgėsi kaip su „dukterine įmone“ ir nuo 2020 m. sausio mėnesio nuolat žymėjo daugybę tviterio paskyrų dėl tariamai žalingos dezinformacijos.

Dalis aktyviausių tviterio dokumentų sagos sekėjų yra įsitikinę, kad pasiekus FTB įsitraukimo tašką, galime sulaukti daugiau informacijos kaip aukščiausios JAV valdžios institucijos masiškai slopino informaciją apie koronavirusą, įvardindami ją kaip dezinformaciją ir melagieną.