Kristalų galia: tai, ko dar nežinojote

Įdomybės, Istorija, SielaiMiglė Tumaitė
Suprasti akimirksniu
Kristalas
Kristalų galia: tai, ko dar nežinojote. Dani Costelo/Unsplash nuotrauka

Kristalai veikia kūną ir psichiką

Nors gydymas kristalais, apjungiantis mąstymą ir vibracijas, vis dar laikomas pseudomokslu, kai kurie šaltiniai teigia, kad gydymo kristalais procedūra egzistavo dar prieš 6000 metų pas senovės Mesopotamijos šumerus. Visgi per pastaruosius kelerius metus „New Age“ sveikatingumo tendencijos, tokios kaip druskos terapija ar ankstesnių gyvenimų regresijos terapija, vėl pateko į pagrindines temas.

Iš tiesų įvairių akmenų šalininkai mano, kad tinkamai naudojami kristalai yra gydomosios žemės energijos kanalai.

„Kristalai skleidžia teigiamas, pakylėjančias, suteikiančias energijos ir raminančias vibracijas, kurios padeda pasiekti ramesnį protą ir atgaivinti fizinę būseną“, – teigė Heather Askinosie, internetinės kristalų parduotuvės „Energy Muse“ įkūrėja[1].

Teigiama, kad kiekvienas kristalas turi skirtingą poveikį protui ir kūnui. Tuo tarpu akmenų vibracijos kyla dėl unikalaus atomų ir molekulių judėjimo bei sąveikos būdo.

Kitaip tariant, linkstama prie nuomonės, jog mūsų kūnai yra dinamiški, elektromagnetiniai organizmai – per mus visą laiką teka fizinė, emocinė, psichinė ir dvasinė energija; dėl šios priežasties kristalai yra įdomus ir unikalus būdas padėti nukreipti bei paveikti energiją, kad būtų geresnė sveikata, kai jie naudojami tinkamai.

Tai, žinoma, gali skambėti šiek tiek bohemiškai, tačiau mūsų protėviai kristalus vertino per amžius.

„Žmonės tūkstančius metų naudojo akmenis gydymo ir energetiniams tikslams“, – aiškino Keveney Avila, sertifikuotas bioenergetikos specialistas.

Detaliau kalbant, senovės egiptiečiai naudojo kristalus gydymui bei apsaugai; šventuose indų tekstuose aiškinamos specifinės įvairių kristalų gydomosios savybės ir kaip juos panaudoti konkrečioms ligoms gydyti; kinų medicina vis dar dažnai apima kristalų naudojimą; o senovės graikai ir romėnai naudojo kristalus apsaugai mūšyje bei gydydamiesi, – tai tik keli pavyzdžiai. 

Akmuo
Kristalai veikia kūną ir psichiką. Susanna Marsiglia/Unsplash nuotrauka

Žmogaus protas gali turėti daugiau gydomosios galios nei jam suteikta

Nors nemaža dalis pasauliečių sakytų, jog nėra mokslinių įrodymų, kad kristalai gali pagerinti sveikatos būklę, kvantinės fizikos tyrinėtojai tam paprieštarautų.

Šiaip ar taip, placebo efektas yra tikras, ir tai patvirtina moksliniai tyrimai. Negana to, jau seniai įrodyta, jog pozityvaus mąstymo galia – nesvarbu, ar ji susijusi su galimai galingomis uolienomis, ar ne – turi įtakos pacientų, kuriems taikomas gydymas, sveikatos rezultatams.

Kristalai, be kita ko, gali būti kasdienybės papildymas, kadangi mūsų gerovė negali būti apibendrinta tik skaičiais ir duomenimis. Taigi, galbūt jau esate pasiruošę pasimėgauti tariamomis akmenų galiomis?

Pirmas žingsnis dirbant su kristalais, tai nustatyti sveikatos ar gerovės poreikius, pavyzdžiui, sumažinti nerimą arba padidinti ramybę[2].

Jie, kaip jau supratote, naudojami įvairiais būdais: kol kai kurie, tarkime, rožinis kvarcas, kuria meilės atmosferą namuose, kiti gali būti dėvimi kaip karoliai ar kiti papuošalai, derinant su pasirinktu garderobu ir intencija.

Skirtingos kristalų rūšys daro įtaką atsipalaidaviui ir didina pasitikėjimą

Pirmiausia nustatykite, kokių savybių, jūsų manymu, jums trūksta, prieš pažvelgiant į tai, ką gali suteikti akmenys. Tai padės išsiaiškinti, kas vyksta jūsų viduje, prieš „kreipiantis“ į išorinius šaltinius[3]. Kita vertus, nesvarbu, ar krištolas patraukia akį, ar jaučiate fizinę trauką, pasąmonė padės nukreipti jus tinkamo akmens link.

Skaidrus kvarcas. Neutralios energijos laidininkas prideda daugiau energijos.

Juodasis turmalinas. Apsauginis akmuo padeda blokuoti neigiamos energijos patekimą į erdvę. Padėkite minėtą kristalą prie lauko durų, ant stalo arba visuose kambario kampuose, kad apsaugotumėte aplinką.

Ametistas. Nesvarbu, ar ieškote paguodos po įtemptos dienos, ar norite greitai užmigti, ametistas suteikia raminančios energijos – tiesiog padėkite jį miegamajame.

Citrinas. Šviesus akmuo spinduliuoja džiaugsmą, laimę ir šviesą. Kai jaučiatės prislėgti, pasiimkite citriną, jog prisimintumėte, kaip patirti vidinę laimę.

Akvamarinas. Padeda įgyvendinti kūrybinius projektus, stiprindamas gerklės čakros energiją, leidžiančią drąsiai išsakyti savo idėjas.

Rožinis kvarcas. Žinomas kaip meilės akmuo, jis padeda atverti širdį visų rūšių romantikai – pakanka laikyti jį virš savo širdies, galbūt nešiojant kaip aksesuarą.

Tigro akis. Padeda pagerinti sportinius rezultatus, ypatingai kai nešiojamas kaip apyrankė.

Mėnulio akmuo. Anot kai kurių astrologų, akmuo įkvepia susisiekti su savo unikalia prigimtimi ir emocijomis, o tai padeda širdžiai ir sakralinei čakrai būti atviriems naujoms galimybėms.

Žalias kalcitas. Suteikia energijos. Teigiama, kad kristalas, skatinantis transformaciją gydant, palengvina kliūčių įveikimą.

Rožinis opalas. Jo savybės apima pykčio ir įtampos išlaisvinimą.

Kianitas. Šis tamsiai mėlynas akmuo stiprina proto ir kūno ryšį, ugdydamas intuiciją, kuri naudinga kasdieniame gyvenime arba augančiai taro kortų praktikai.

Piritas. Ypač naudingas atbaidant „energinius vampyrus“ arba žmones, kurie išsekina.

Selenitas. Manoma, kad kristalas išvalo per dieną susikaupusias blogas vibracijas ir apgaubia žmogų taikesniu energijos srautu.

Nepriklausomai nuo to, kurį iš jų pasirinksite, būtinai „įkraukite“ savo kristalą palikdami jį saulėtoje palangėje arba lauke, tiesioginėje saulės ar mėnulio šviesoje bent keturias valandas – tik sugeriant saulės ir mėnulio šviesą kristalai padeda išlaikyti daugiau energijos.

Šiaip ar taip, nustatant savo ketinimą ir prašant kristalo „paslaugos“, derėtų būti kiek įmanoma konkretesniems: jeigu bandote į savo gyvenimą įnešti daugiau energijos, įsivaizduokite, kaip jaustumėtės su tuo papildomu postūmiu; jei bandote ugdyti ramybės jausmą, mąstykite harmoningai.

Kristalai
Skirtingos kristalų rūšys daro įtaką atsipalaidavimui ir didina pasitikėjimą. Collins Lesule/Unsplash nuotrauka

Magiją skleidžia ir sekso žaislai

Ypatingais laikomi ne tik įvairūs akmenys.

Pavyzdžiui, maldos karoliukai taip pat gali būti naudojami meditacijos metu kartojant mantrą ar giedant.

Kai kurie sekso žaislai taipogi gali pasigirti magiškomis savybėmis: tie, kurie yra krištoliniai, sukurti taip, kad suderintų savo metafizines energijas su žmogaus juslinėmis, beveik panašiu principu kaip krištoliniai rūkymo „vamzdžiai“ (bongai) vartojantiems medicininę marihuaną dėl konkrečios sveikatos būklės.

Pagreitį populiarume įgauna ir vandens buteliai, kuriuose patalpinti kristalai, tokiu būdu apjungiantys dvi energijas į vieną. Teigiama, kad tai skatina viską – nuo gerovės ir grožio iki pusiausvyros, nors apie tikrąją jų naudą dar galima diskutuoti.

Bet kuriuo atveju, svarbu pirkti autentiškus ir etiškai pagamintus kristalus – neapsigaukite[4].