migrantas
Kone kas ketvirtas Europos darbuotojas yra migrantas. Unsplash nuotrauka

Pirmadienį Ženevoje paskelbtais Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) duomenimis, migrantai vaidina vis svarbesnį vaidmenį dideles pajamas gaunančiose darbo rinkose.

Šiaurės, Pietų ir Vakarų Europoje ši dalis 2013–2022 m. išaugo nuo 22,5 proc. iki 23,3 proc. Migrantų dalis darbo jėgos struktūrose ypač didelė Europoje, Šiaurės Amerikoje ir arabų šalyse.

Tokią tendenciją iš dalies lemia šių regionų populiacijų senėjimas. Migrantai užima į pensiją išėjusių žmonių darbo vietas, tuo pačiu didėja senyvų žmonių slaugytojų poreikis.

Terminas „migrantas“ reiškia bet kurį asmenį, dirbantį ne savo gimtojoje šalyje. TDO prie migrantų priskiria ir asmenis, turinčius darbo vizas, ir migrantus be dokumentų, dirbančius juos priėmusioje šalyje.

Geri du trečdaliai migrantų dirba paslaugų sektoriuje, palyginus su maždaug puse vietinių gyventojų, rodo duomenys.

Visame pasaulyje migrantų dalis darbo jėgos struktūrose 2022 m. sudarė 4,7 proc. Remiantis TDO skaičiavimais, bendras migrantų skaičius pasaulyje siekė 284,5 mln.

Apie 255,7 mln. iš jų buvo vyresni nei 15 metų, taigi darbingo amžiaus. Dirbančiųjų buvo 167,7 mln. žmonių – 30 mln. daugiau nei 2013 m.

Imigrantų nedarbo lygis buvo 7,2 proc., t.y. šiek tiek didesnis nei vietinių gyventojų (5,2 proc.). TDO teigia, kad nedarbo priežastys gali būti kalbos barjeras, nepripažinta kvalifikacija arba diskriminacija.

Parengta remiantis ELTA.