Suprasti akimirksniu
  • Atšilus orams žmonių noras keliauti tik didėja
  • Namelio porai nuoma Lietuvoje atsieis virš 100 eur.
  • Albanija atveria turistams kelius
Šaltiniai
Dvaras
Per pandemiją „atradę“ Lietuvą, žmonės tęsia pažintį su jos lankytinomis vietomis, 77.lt nuotrauka

Atšilus orams žmonių noras keliauti tik didėja

Už lango – beveik vasara. Netrukus prasidės daugelio laukiamas atostogų sezonas. Ta proga 77.lt pasidomėjo, kokios yra artėjančios vasaros poilsinės bei kelionių tendencijos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

20-imt metų rinkoje veikiančios įmonės „Janikės kelionės“ atstovė Veronika Senkutė patikino, kad nors kainos visuose sektoriuose augo, tai neatšaldė žmonių pasiryžimo keliauti.

„Visi matome, kokia yra situacija, todėl nereikėtų stebėtis, kad brangstant viskam kitam, kilo ir kelionių kainos. Kalbant apie poilsines keliones į užsienį, jos, lyginant su praėjusiais metais, pabrango 20-30 proc. Vietinis turizmas šalies viduje brango mažiau – apie 10 proc., – skaičius įvardino kelionių organizatorė. – Visgi labiausiai brangimą pajus tie, kurie kelionės įsigijimą paliko paskutinei akimirkai. Tas tinka tiek kalbant apie poilsį Lietuvoje, tiek galvojant apie laiką užsienyje, nes, tarkim, prekyba poilsinėmis kelionėmis Graikijoje prasidėjo dar praėjusių metų rugsėjį ir daugiausiai laimėjo tie, kurie pirko tuomet.“

Kainos šalies viduje, pasak V. Senkutės, gali pakilti ir sezono viduryje.

„Tai lemtų išaugusi paslauga. Nors sumažėjo atvykstančių į Lietuvą ilsėtis iš Izraelio, Vokietijos ar Rusijos, vietinį turizmą atrado įmonės ir organizacijos. Jos, užuot rengusios įmonių vakarėlius, komandą stiprina bendrose išvykose, - įdomų dalyką įvardino pašnekovė. – Taip pat vis daugiau žmonių renkasi keliones autobusais tiek po Lietuvą, tiek po artimąjį užsienį, nes jie gauna ir profesionalias gido paslaugas, ir sudėliota maršrutą, ir nakvynę, todėl kelionės autobusais nebeatrodo tokios atstumiančios. Keliones Lietuvos viduje ypač paskatino pandemija, kadangi kitur negalintys išvykti žmonės „atrado“ savo kraštą ir sužinojo, kad jis turi kuo nustebinti bei pradžiuginti.“

Namelio porai nuoma Lietuvoje atsieis virš 100 eur.

V. Senkutė atkreipė dėmesį į tai, kad nors Lietuvoje poilsis brango mažiau, ilsėtis gimtinėje vis dar nėra pigu.

„Nedidelį namelį poilsiui norinti išsinuomoti šeima ar pora, už jo nuomą per parą mokės apie 120 eurų. Ir čia – be pramogų ir maitinimo. Palyginus su užsieniu, ten už tą pačią paros kainą tu gauni viską. Manau, tas irgi lemia, kad užsienio kurortų populiarumas neblėsta“, - pažymėjo ji.

Pasidomėjus apie populiariausias kryptis, V. Senkutė nurodė, kad populiariausia tarp mūsų kraštiečių vasarą išlieka Turkija, nors ir čia kainos kyla.

„Todėl žmonės ieško alternatyvų. Tarkim, kelią į populiarumo reitingus sėkmingai skinasi pigesnis, bet ne ką prastesnį servisą siūlantis Tunisas, į kurį skraidina net trys bendrovės, - nurodė pašnekovė. – Norintiems labiau europietiško poilsio siūlyčiau vykti į Graikiją, tiek salas, tiek žemyną, arba į Madeirą.“

Žiemą, nors Gazoje ir vyko karas, žmonės, V. Senkutės teigimu, vis tiek skrido ilsėtis į Egiptą.

„Taip pat buvo stebimas didesnis susidomėjimas Jungtiniais Arabų Emyratais ir neblėso Tenerifės, į kurią skrido tiek organizuotos grupės, tiek pavieniai turistai, populiarumas, - toliau pasakojo specialistė. – Lietuvoje žmonės ne tik vasarą, bet jau ir žiemą rinkosi poilsį Palangoje, kadangi šaltuoju metų laiku kurortas siūlė patrauklias kainas. Taip pat auga Anykščių populiarumas, kadangi čia veikia tiek SPA salonai, tiek žmones vilioja graži vietinė gamta“.

Albanija atveria turistams kelius

Paklausus, kokios būtų rekomendacijos planuojantiems atostogas, V. Senkutė pabrėžė, kad pirmiausia būtina žinoti, ko nori.

„Žmogus turi apsispręsti kokių atostogų jis nori ir kokios yra būtinos, nes vieni ieško pasyvaus poilsio, o kiti net per atostogas nenustygsta vietoje, - patikslino ji. – Pirmieji gali rinktis Turkiją, Tunisą ar net Albaniją. Pastaroji šalis 70 metų buvo uždara, tačiau dabar atsiveria ir siekia privilioti turistus, todėl pagal kainos ir kokybės santykį jų „viskas įskaičiuota“ sistema atitinka standartinio lietuvio lūkesčius. Norintys aktyvesnio poilsio gali keliauti į Juodkalniją ar Graikiją, iš kurios visi grįžta patekinti tiek servisu, tiek aplinka.“

Taip pat specialistė rekomendavo atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į skrydžio laiką.

„Žiūrint vien į kainą, išskristi gali tekti naktį ar anksti ryte, kas reikš, kad grįšite irgi panašiu laiku. Tokios kelionės, kaip rodo praktika, išvargina, todėl po atostogų vėl reikia atostogų. Idant taip nenutiktų, siūlyčiau daugiau dėmesio skirti skrydžio laikui“, - apibendrino V. Senkutė.