Suprasti akimirksniu
  • Vagystę, kaip įtariama, įvykdė socialinė darbuotoja
  • Įvykis sukrėtė vietos bendruomenę, mažindamas pasitikėjimą tarnybomis
  • Būtina griežčiau kontroliuoti asmenų, dirbančių su pažeidžiamomis gyventojų grupėmis, veiklą
Šaltiniai
Galimai rimta vagystė
Kėdainiuose penktadienį išaiškinta galimai rimta vagystė – 10 tūkst. eurų iš vyro kišenės. ELTA nuotrauka.

Vagystę, kaip įtariama, įvykdė socialinė darbuotoja

Kėdainiuose socialinė darbuotoja, kaip įtariama, iš vyro pavogė 10 tūkst. eurų[1]

Policijos pranešime nurodoma, jog į Kėdainių rajono policijos komisariatą kreipėsi 83 metų vyras, pranešęs, kad iš jo buto, esančio Basanavičiaus gatvėje, dingo 10 000 eurų grynųjų pinigų. Vyras įtarė, kad šią reikšmingą sumą galėjo pasisavinti jį prižiūrinti socialinė darbuotoja, kuri turėjo prieigą prie jo namų[2].

Įvykis sukrėtė vietos bendruomenę, mažindamas pasitikėjimą tarnybomis

Tokie įvykiai ne tik sukrečia vietos bendruomenes, bet ir vis dažniau atkreipia visuomenės dėmesį į pasitikėjimo stokos problemą, ypač kai kalbama apie pažeidžiamus asmenis, tokius kaip senjorai ar neįgalūs asmenys, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra. 

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės, siekdama išsiaiškinti visas aplinkybes ir nustatyti, ar socialinė darbuotoja tikrai yra atsakinga už šį nusikaltimą.

Būtina griežčiau kontroliuoti asmenų, dirbančių su pažeidžiamomis gyventojų grupėmis, veiklą

Lietuvoje tokio masto vagystės, kai iš pažeidžiamų asmenų pasisavinamos didelės pinigų sumos, nėra labai dažnos, tačiau jos vis tiek sukelia didelį susirūpinimą visuomenėje[3]

Dažniausiai tokios vagystės vyksta tarp asmenų, kurie turi tam tikrą pasitikėjimo lygį su nukentėjusiuoju, pavyzdžiui, šeimos nariai, globėjai ar socialiniai darbuotojai. Incidentai savo ruožtu rodo būtinybę griežčiau kontroliuoti asmenų, dirbančių su pažeidžiamomis gyventojų grupėmis, veiklą ir užtikrinti, jog jie elgtųsi etiškai bei atsakingai.