Katė ar šuo? Augintinio pasirinkimas gali daug ką apie jus pasakyti

Aplinka, AugintiniaiNežinomas Autorius
Suprasti akimirksniu
Šuo ar katė
Pasirinkimas auginti katę arba šunį gali daug ką pasakyti apie žmogų.

Tam tikro augintinio pasirinkimas gali daug ką pasakyti apie jo šeimininką

Dažnas žmogus nusprendžia laikyti kokį nors augintinį. Namų draugu gali tapti žuvytės, vėžliai, jūrų kiaulytės, triušiai ir daug kitų įvairiausių gyvių. Kai kurie netgi mėgsta tokius egzotiškus pasirinkimus kaip tarantulai ar gyvatės. Tačiau šį kartą plačiau aptarsime du itin dažnai pasitaikančius žmonių draugus – šunis ir kates.

Tokius augintinius labai dažnai renkasi ne tik pavieniai žmonės, bet ir šeimos su vaikais. Tėvai taip siekia išmokyti vaikus pareigingumo, atsakomybės, o prieraišus gyvūnėlis dažnai skatina mažamečius daugiau laiko praleisti žaidžiant su juo, o ne kompiuteriu ar telefonu. Augintinis padeda mokytis rūpinimosi kitais, gailestingumo, geranoriškumo. Dažnu atveju jis puikus kompanionas, kai jaučiamės prastai ir gan greitai tampa tikru šeimos nariu.

Tačiau ar žinojote, jog augintinio pasirinkimas gali daug ką pasakyti apie jo šeimininką? Nors su tam tikrų gyvūnų pasirinkimu susiję daugybė mitų ar keistų pasakojimų, kai kurie iš jų gali pasirodyti visai teisingi. Tad siūlome paskaityti ką apie gyvūnų šeimininkus sako jų pasirinkimas auginti šunį arba katę. Ką gali žinoti – galbūt atrasite tiesos grūdą ir apie save patį.

Ką apie žmogų sako tai, jog jis pasirinko auginti katę

Auginama katė gali būti lyg tikrų tikriausias šeimininko vidaus ir gyvenimo būdo veidrodis. Dažnu atveju kates pasirinkę laikyti žmonės yra individualistai, lengviau pasirenkantys nerti į naujoves ir nebijantys išsiskirti iš minios. Galima sakyti, jog ilgauodegių augintojai – tai drąsiai žengiantys rizikingų sprendimų keliu ir pasižymintys savitu humoro jausmu žmonės.

Kačių mylėtojams labiau priimtinas spontaniškumas nei disciplinuotas planavimas. Miauksiančių ilgauodegių šeimininkai yra gan emocionalūs, kūrybingi, smalsūs ir turi itin lakią vaizduotę. Nors jie turi gan aukštą savivertę, tačiau nėra linkę dominuoti ir kolektyve dažniau būna drovūs, kuklūs, paslaugūs.

Kai kurie kačių mylėtojai netgi kartoja, kad kates pasirenka protingesni žmonės. Tokioms kalboms dar labiau padėjo sklisti Bristolio universiteto tyrėjų padarytos išvados, kad tarp kates auginančių asmenų yra daugiau žmonių su aukštuoju išsilavinimu nei tarp šunų augintojų. Po atliktos apklausos išaiškėjo, jog 47,2% kačių augintojų turėjo nors vieną aukštojo mokslo diplomą, kai tuo tarpu tarp šunų augintojų tokių pasitaikė 38,4%.[1]

Tiesa, tokios išvados anaiptol nereiškia, jog kačių augintojai yra protingesni. Tiesiog šunų auginimas reikalauja kur kas daugiau laiko ir dėmesio, tad intensyviai besimokantiems žmonėms gali būti sudėtinga namuose turėti lojantį keturkojį.

Ką apie žmogų sako tai, jog jis pasirinko auginti šunį

Sakoma, jog šunis auginantys žmonės labiau mėgsta bendrauti su aplinkiniais. Tai galima nesunkiai paaiškinti faktu, jog keturkojus lojančius gyvūnus tenka net kelis kartus per dieną vesti į lauką. Šunų augintojų pamėgtose vedžiojimo vietose, parkuose ir kitur neabejotinai galima sutikti daug kitų žmonių. Tam padeda ir vienas su kitu užsimanę žaisti keturkojai. Tad dažnu atveju šunų augintojai susipažįsta su daug kitų šunų mylėtojų ir kone kasdien randa progą pakalbėti su aplinkiniais net ir pačiu prasčiausiu oru.

Tuo pačiu šunų mylėtojai ne tik labiau mėgsta bendrauti, bet ir yra malonesni, sukalbamesni, lengviau atsipalaiduoja ir rečiau serga depresija. Jie yra geresnis pasirinkimas, kai norima pasilinksminti. Sakoma, jog su šunų augintojais ne tik yra linksmiausia leisti laiką, bet ir jie yra kur kas sąžiningesni už kačių mylėtojus.

Šuns veislė – taip pat svarbus aspektas, kuris gali parodyti kokių pažiūrų yra keturkojo šeimininkas. Švelnius šuniukus dažniau renkasi liberalių pažiūrų žmonės, kurie mėgsta priimti gyvūną kaip sau lygų. Tuo tarpu konservatyviškesnių pažiūrų asmenys renkasi lojalius ir paklusnius šunis. Tokie šeimininkai nori jaustis autoritetu savo augintiniui. Kaip parodė Leicesterio universiteto tyrimas,[2] agresyvias šunų veisles linkę rinktis tie jauni žmonės, kurie patys yra linkę į kivirčus. Tad tai patvirtino sklandantį posakį, jog šeimininkų ir jų augintinių temperamentai dažnai būna labai panašūs.

Visgi į tokius stereotipinius pasakojimus ką apie žmogų sako jo pasirinktas gyvūnas neverta žiūrėti pernelyg rimtai. Geriau tiesiog mąstyti apie tai kaip apie linksmas spėlionės. Šunis ar kates laikantys asmenys kiekvienas yra savitas ir turintis skirtingus charakterio bruožus bei pomėgius. Juk net ir kiekviena katė ar kiekvienas šuo gali būti visiškai kitoks. Negana to, kai kurie žmonės vienu metu laiko ir katę, ir šunį, nors įprasta manyti, jog šios dvi rūšys nesugyvena viena su kita.[3] Tokiems šunis ir kates auginantiems asmenims išvis neįmanoma pritaikyti tik vienam augintinių tipui priskiriamų mitų.