Vis daugiau žmonių renkasi internetines trenerių pamokas
Žmonės jau įprato daugelį prekių ir paslaugų įsigyti nuotoliniu būdu. Vienas iš taip pat populiarėjančių dalykų – treniruotės ne tiesiogiai nuėjus į sporto klubą, o stebint jas internetu. Tačiau kas yra geriau – asmeninės ar visgi internetinės treniruotės?
Jei galvojate, jog atsakymas yra akivaizdus, visgi šiek tiek klystate. Teigti, jog internetinės treniruotės yra visiškai nenaudingos, tėra paplitęs mitas, kurį į šipulius daužo daugybė sėkmės istorijų.
Internetinės treniruotės apima tiek tiesiogines, tiek ir iš anksto įrašytas treniruotes. Jos gali būti grupinės arba individualios. O dabar, jau įpratę prie sportavimo namuose arba tiesiog nenorintys grįžti į sporto sales žmonės vis dar renkasi būtent tokį sportavimo būdą. Gali būti, jog dalis sportuojančių asmenų taip ir negrįš į sales arba grįš tik iš dalies ir tam yra daug priežasčių. Jei ir jūs svarstote kokį sportavimo būdą pasirinkti, neužmirškite atsižvelgti į visus pliusus ir minusus.
Internetinės treniruotės yra žymiai pigesnės ir joms lengviau atrasti laiko
Viena iš populiariausių priežasčių, kodėl žmonės renkasi internetines treniruotes – tai patogumas. Juk nereikia keltis keliomis valandomis anksčiau ir važiuoti iki sporto salės, kurioje gali būti daugybė žmonių. Salės ypač papilnėja po Naujųjų metų, kai į jas sugužėja daug pagaliau sportuoti panorusių žmonių. Tad dabar gali būti netgi sunku rasti laisvą bėgtakį arba grupinėse treniruotėse gali tekti pamatyti, ką reiškia iš tikrųjų pilna salė.
Pasirinkus internetines treniruotes tokios problemos išnyksta, nes galite sportuoti kada jums patogu ir nereikia niekur važiuoti. Tokie mokymai gali būti peržiūrimi bet kur ir bet kada – net išvykus į kelionę ar su savimi turint tik telefoną.
Žinoma, dar vienas tokių treniruočių pliusas – tai kaina. Narystė sporto klube gali šiek kandžiotis, pagalvojus kiek tam pinigų reikės išleisti per metus. Tuo tarpu internetinės treniruotės yra pigesnės. Kartais net galima rasti nemokamų programų arba tokių, kurias galima išmėginti mėnesį ar du nemokamai, o po to pervesti tik simbolinę sumą.
Visgi, kalbant apie kainą, daugelis nesusimąsto, jog sportuojant namuose kainuoja kiti dalykai. Gali tekti pirkti specialią įrangą, kuri reikalinga tinkamai atlikti pratimus, pvz., svarmenys, kamuoliai, kardio treniruokliai ir t. t. Tam, kad nusipirktumėte visą su sportu susijusią įrangą, gali tekti pakloti tikrai nemažą pinigų sumą, o tuo tarpu sporto klube kainuos tik narystė.
Su treneriu atliekamos treniruotės yra saugesnės
Sportuojant be patyrusio instruktoriaus pagalbos didėja įvairių traumų tikimybė. Treneriai reikalingi ne šiaip sau. Jie pataiso sportuojančius, jei šie atlieka pratimus netinkamai, pataria, ties kuriomis vietomis reikėtų daugiau dirbti, paaiškina, kaip išvengti įvairių klaidų ir padeda nusistatyti sportavimo tikslus.
Deja, pradedantieji dažnai patiria traumas vien todėl, jog iki galo nežino kaip naudotis tam tikra įranga, kaip tinkamai atlikti pratimus ir apskritai persistengia sportuodami. Pasitaiko ir atvirkštinių variantų – žmonės sportuoja per lengvai ar užmiršta tam tikrus pratimus ir todėl nusivilia, nes taip ir nesulaukia norėto teigiamo efekto.
Be to, jei sportuojate vienas namuose, tai gali būti pavojinga ir dėl tikimybės, jog netyčia griūdami smarkiai susižeisite arba intensyvus sportas gali iššaukti kitus su sveikata susijusius reiškinius, pvz., gali sutrikti širdies veikla, o šalia nebus žmogaus, kuris galėtų padėti ir iškviesti greitąją pagalbą. Žinoma, gyvai vykstantys užsiėmimai irgi nėra idealūs, nes instruktorius gali nepastebėti visų dalyvių sveikatos būklės, jei salė yra sausakimša. Arba, jei iš pažiūros sportuojantysis atrodo normaliai ir pats nepraneša, jog jaučiasi blogai. Būtent todėl prieš pradedant sportuoti labai svarbu pasitikrinti sveikatą, o jau pradėjus – informuoti patyrusį trenerį apie turimas širdies ligas ar kitas sveikatos problemas.
Bet visgi mitas, kad visų sporto klubų ar kitų įvairius su sportu susijusius užsiėmimus organizuojančių vietų darbuotojai būtinai yra ilgamečiai, gerai savo darbą išmanantys instruktoriai. Kai kurie centrai samdo minimalius reikalavimus atitinkančius instruktorius, tad jei turite sveikatos problemų, rinkitės tuos, kurie tikrai išmano kaip saugiai sudėlioti programą jūsų atveju.
Tas pats pasakytina ir apie internetines treniruotes. Įkelti vaizdo įrašus į kokį nors savo susikurtą puslapį ar jau egzistuojančią socialinę platformą gali kiekvienas. Tačiau kiek iš matytų instruktorių iš tikrųjų turi daug patirties kūno rengybos srityje? Prieš pradedant sportuoti ir pasikliauti tam tikru treneriu, visada pravartu juo pasidomėti daugiau ir tik tada nuspręsti ar jo kompetencijos pakankamos, kad galėtumėte be jokio nerimo sportuoti taip, kaip siūlo jis.
Motyvuoti gali ne tik tiesioginės pamokos
Dar vienas svarbus aspektas – motyvacija. Jei lankysite užsiėmimus su draugu ar šeimos nariu, veikiausiai prisiversite nueiti į sporto salę net tada, kai apims tingulys. Juk nesinorės nuvilti sau artimo žmogaus ar jaustis gėdingai, kad paslydote bekeliaudami geresnių kūno formų link. Tuo tarpu jei sportuosite vienas, net neišeidami iš namų, didelė tikimybė, jog vis neatliksite numatytos treniruotės, nes apie tai niekas nesužinos.
Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad internetines pamokas pasirinkę žmonės būtinai mes sportą ir nejaus jokios motyvacijos. Jei sporto salėse užsiėmimų kiekis yra gan ribotas ir priklauso nuo to, kokio dydžio ir kokią įrangą turi pasirinkta vieta, tai internete siūlomų programų yra tokia galybė, kad pradeda raibti akys. Nusibodus vienai programai galima išmėginti kitą ir taip kovoti su nuoboduliu bei iš naujo save motyvuoti sportui.
Taigi, griežto atsakymo, kas yra geriau – tiesioginės ar internetinės treniruotės – veikiausiai nėra. Tai priklauso nuo to, kokius prioritetus susidėlioja kiekvienas sportuojantysis ir kokios yra jo galimybės. Visgi svarbiausia ne tai, kokį sportą pasirinksite, o pats faktas, jog išliksite aktyvūs. Tačiau taip pats svarbu įsidėmėti, jog bet kokio sporto metu būtina saugotis ir užtikrinti kuo mažesnę traumų tikimybę.