Suprasti akimirksniu
  • Svarbu aiškiai suvokti, kaip įsivaizduojate savo karjerą ir sukurti planą, kaip jos sieksite
  • Siekiant gauti svajonių darbą svarbus yra ir „LinkedIn“
  • Socialiniai tinklai ir karjeros platformos tampa nauju būdu ieškoti darbuotojų
  • Atsižvelkite į tai, kaip jūsų lūkesčiai atitinka įgūdžius
  • Unikalumas ir mokėjimas bendrauti turi didelę vertę
  • Kaip paklausti įmonių vadovų ar jų atstovų, ar jie samdo darbuotojus?
Šaltiniai
Karjeros siekiai
Kaip pasiekti savo karjeros tikslus? Andrea Piacquadio/ Pexels nuotrauka

Svarbu aiškiai suvokti, kaip įsivaizduojate savo karjerą ir sukurti planą, kaip jos sieksite

Norint siekti karjeros, būtina turėti planą. Karjeros augimas gali vykti įvairiomis formomis, pavyzdžiui, kopiant karjeros laiptais arba prisiimant didesnę atsakomybę šio metu užimamose pareigose. Kad ir kokie būtų jūsų siekiai, negalėsite jų įgyvendinti neturėdami plano, kuriuo galėtumėte vadovautis.

Karjeros planas gali suteikti jums pagrindą, kuris padės siekti karjeros tikslų[1]. Nustatykite savo asmeninę sėkmės apibrėžtį, kuri kiekvienam žmogui yra skirtinga. Vieniems tai gali būti vadovo pareigos, kitiems tai – karjeros, kuri leistų daugiau laiko skirti šeimai, klausimas. Labai svarbu apibrėžti savo sėkmę.

Apsvarstykite, kas jums svarbu dabartinėje karjeroje ir kaip įsivaizduojate savo karjerą ateityje. Jūsų dabartiniai tikslai gali skirtis nuo tikslų po penkerių ar dešimties metų, todėl ilgalaikis mąstymas padės apibrėžti sėkmę.

  • Susidarykite lentelę, kurioje išsamiai aprašykite savo dabartinę padėtį ir tai, kur norite būti po vienerių, penkerių ir dešimties metų. Ši diagrama bus jūsų karjeros plano pradžia.
  • Nustatykite tikslus ir sudarykite tvarkaraštį. Tikslai ir tvarkaraštis turi būti neatsiejami, nes kitaip gali būti sunku pasiekti sėkmę. Remdamiesi karjeros planu, nustatykite ilgalaikius tikslus ir suskirstykite juos į mažesnius, lengviau įgyvendinamus trumpalaikius tikslus.
  • Skirkite dėmesio tobulėjimui. Pagalvokite, kokių įgūdžių jums reikia išmokti, kas iš jūsų tinklo gali padėti tobulėti ir ar galite pasiekti savo tikslus dabartinėje įmonėje.
  • Atraskite laiko savo planui išanalizuoti ir kritiškai apmąstyti[2]. Galite susikurti tiek trumpalaikių tikslų, kiek jums reikia, tačiau paprastai geriau turėti jų daugiau nei mažiau. Kuo išsamesnis bus jūsų planas, tuo lengviau bus išlaikyti kryptį, kad pasiektumėte visus savo tikslus.

Siekiant gauti svajonių darbą svarbus yra ir „LinkedIn“

San Franciske gyvenanti „LinkedIn“ grupės produktų vadovė Yamini Kasera pasidalijo svarbiausiais patarimais, kaip pasiekti sėkmę karjeroje ir pasinaudoti karjeros socialine platforma. Galbūt turite aktyvią „LinkedIn“ paskyrą, bet ar išnaudojate jos teikiamas galimybes ieškodami kito darbo[3]?

Į karjerą orientuota socialinės žiniasklaidos platforma yra veiksminga priemonė ieškant darbo, teigia personalo specialistai. Paskyros sukūrimas yra nemokamas, o naudojimasis platforma taip pat nemokamas.

Norėdami pasinaudoti specializuotomis paslaugomis, taip pat galite užsiregistruoti ir gauti mokamą prenumeratą, kuri siūloma įvairiomis pakopomis. Tačiau bet kokiu atveju platforma suteikia daug galimybių.

„LinkedIn“ profilis dažnai yra pirmoji vieta, į kurią žvilgteli įdarbinimo vadybininkai, norėdami daugiau sužinoti apie jus ir jūsų patirtį, todėl svarbu jį reguliariai atnaujinti, nurodant naujausius įgūdžius ir pasiekimus. Ne vienas karjeros ekspertas ieško darbuotojų būtent šioje platformoje. Tai jūsų galimybė iš tikrųjų atsiskleisti ir papasakoti savo profesinę istoriją.

Ieškant darbo yra labai svarbu save tinkamai pristatyti. Pixabay/ Pexels nuotrauka
Ieškant darbo yra labai svarbu save tinkamai pristatyti. Pixabay/ Pexels nuotrauka

Socialiniai tinklai ir karjeros platformos tampa nauju būdu ieškoti darbuotojų

Praneškite, kad ieškote naujų pareigų ir turėkite savo užsibrėžtus tikslus giliai mintyse, kad nenutoltumėte nuo pagrindinio tikslo – gauti svajonių darbą. „LinkedIn“ siūlo galimybę įspėti tuos, kurie peržiūri jūsų profilį, kad ieškote darbo, ir taip pranešti, kad esate atviri darbo pasiūlymams.

Jei ieškote naujo darbo, savo profilyje galite įjungti funkciją „Open to Work“. Galite ir privačiai pranešti įdarbintojams, kad esate atviri naujoms galimybėms, pridėti viešą tai pažymintį banerį, kad į savo paieškas įtrauktumėte platesnį darbdavių tinklą.

Be to, galite nurodyti, kokių tipų pareigos jus domina, pavyzdžiui, nuotolinio, hibridinio ar vietinio darbo aplinka, sakė produktų vadybininkė ir karjeros ekspertė Yamini Kasera.

Stiprinkite savo „LinkedIn“ profilį, kad gautumėte peržiūrų ir ryšių. Pirmiausia svarbu autentiškai save pristatyti, kad įdarbinimo vadybininkai ne tik galėtų daugiau sužinoti apie jus kaip asmenybę, bet ir įvertinti, ar atitinkate tam tikrų įmonių kultūrą, sakė Y. Kasera.

Ekspertai taip pat siūlo sukurti profilio vaizdo įrašą, kad galėtumėte daugiau papasakoti apie save, apie tai, kur norite siekti karjeros. Taip pat taip galite parodyti savo minkštuosius įgūdžius. 

Kai kreipiatės į potencialų naują ryšį platformoje, pasidalijimas apgalvota, asmenine ir trumpa žinute gali būti labai svarbus. Beveik 80 % įdarbinimo vadybininkų JAV mano, kad būtų naudinga pamatyti iš anksto įrašytą darbo ieškančio asmens vaizdo įrašą. Tai rodo jūsų pasiryžimą, įdėtą indėlį.

Atsižvelkite į tai, kaip jūsų lūkesčiai atitinka įgūdžius

Atkreipkite dėmesį ir į savo įgūdžius. Ne visada norai ir svajonės yra realūs dėl jūsų patirties ir reikalavimų, kurie reikalingi konkrečioje srityje ar darbo pozicijoje.

Daugiau nei 40 % įmonių visame pasaulyje, kurios naudojasi šia platforma, ieškodamos tinkamo kandidato į darbą, remiasi tik darbo įgūdžiais, teigė ekspertė. Atlikite savo žinių inventorizaciją ir pridėkite penkis svarbiausius įgūdžius, susijusius su norimu darbu.

Jei nesate tikri, nuo ko pradėti, pažvelkite į jus dominančių pareigų aprašymuose nurodytus įgūdžius, tai padės įsitikinti, kad naudojate tuos pačius raktinius žodžius, kurių ieško samdomi darbuotojai.

Apsvarstykite galimybę prisijungti prie platformos pogrupių. Ieškant naujo darbo labai svarbu naudotis savo tinklu, pažymi ekspertai. O tai ir būtų būdas naudojantis „LinkedIn“ platformos galimybėmis pritraukti savo svajonių darbo pozicijos pasiūlymą.

Grupės platformoje padeda jums prisijungti prie panašių interesų turinčių profesionalų tinklo ir dalytis patirtimi, įžvalgomis ir darbo pasiūlymais. Kitas ekspertų patarimas yra į savo profilį įtraukti įgūdžius, tiesiogiai susijusius su konkrečia patirtimi ar darbu[4].

Potencialiems darbdaviams tai puikus būdas suprasti, kaip juos panaudojote, pažymėjo Kasera. Taip aiškiai pateiksite, ką galite ir kas yra jūsų vertybės.

Karjeroje ir darbo paieškose svarbu ryšiai industrijoje. Sora Shimazaki/ Pexels nuotrauka
Karjeroje ir darbo paieškose svarbu ryšiai industrijoje. Sora Shimazaki/ Pexels nuotrauka

Unikalumas ir mokėjimas bendrauti turi didelę vertę

Siųskite profesionalią žinutę į pašto dėžutę su kvietimu. Visada išlikite profesionalūs, kai kreipiatės į kontaktą, pataria personalo specialistai. Tai parodo jūsų profesionalumą ir gebėjimą bendrauti, prisitaikyti prie reikiamos situacijos.

Kai kreipiatės į potencialų naują ryšį per „LinkedIn“, pasidalijimas apgalvota, asmenine ir trumpa žinute gali būti labai svarbus. Nenorite visiems, su kuriais bendraujate, siųsti to paties bendro, šabloniško kreipimosi, bet jei dalinsitės vertingu turiniu, jūsų auditorija ateis savaime.

Be to, jei turite bendrą ryšį, su asmeniu į kurį kreipiatės pačiame „LinkedIn“ tinkle, pabrėžti tą asmenį yra puikus būdas prisistatyti, taip pat sakė ekspertai.

Jei atsitiko taip, kad esate pažįstamas su tuo, į kurį kreipiatės, bet jau kurį laiką nebendravote, Kasera sako, kad galite būti šiek tiek nuoširdesni, pripažindami prarastą laiko tarpą ir prisistatydami, mandagiai paklausdami, kaip asmuo laikosi.

Kaip paklausti įmonių vadovų ar jų atstovų, ar jie samdo darbuotojus?

Klausdami, ar kas nors jums patrauklioje įmonėje samdo darbuotojus, sutelkite dėmesį į tai, kokios pareigos jus domina, pateikite savo įgūdžius ir kvalifikaciją ir būtinai išreikškite susidomėjimą darbu to asmens įmonėje. Būtinai būkite tiesmuki ir iš karto išdėstykite ko norite ir kas jus domina.

Atminkite, kad svarbu aiškiai pasakyti, ką tikitės gauti ir kaip galite pridėti vertės santykiams. Parodydami, kad žinote, ko norite, o ne ieškote tiesiog darbo, įrodysite, kad turite tikslus ir svajones.

Būkite aktyvūs platformoje ir nuolat atnaujinkite savo profilį. Būtinai paskelbkite apie gautus pripažinimus ar apdovanojimus. Be to, skelbkite ir reaguokite į kitus, kurie skelbia tokio pobūdžio įrašus savo platformose.

Geriausias būdas patraukti į save dėmesį yra reguliariai dalytis savo žiniomis, siekiant šviesti, o ne parduoti. Jei dalinsitės vertingu turiniu, jus pasieks teisingas ir tikslingas dėmesys bei informacija. Turėdami atnaujintą profilį ir išlikdami aktyvūs platformoje, gali atrasti puikių galimybių. Ekspertai pažymi, kad būdami aktyvūs ir įsitraukę, pakelsite savo kaip darbuotojo ir profesionalo vertę.

avatar
Dovilė Barauskaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
6 Steps to Land Your Dream Job Onlinemasters. Edukation
2.arrow_upward
What is Critical Thinking in the Workplace? HRprofilingsolutions. Careers
4.arrow_upward