- Net ir o prezidento rinkimų Kamalos Harris kampanija tęsia lėšų rinkimą?
- Prašymai aukoti kelia dalies Demokratų partijos rėmėjų nepasitenkinimą ir abejones dėl finansinės skaidrumo
- D. Trumpas taip pat toliau renka lėšas
Net ir o prezidento rinkimų Kamalos Harris kampanija tęsia lėšų rinkimą?
Praėjus kelioms savaitėms po prezidento rinkimų, ir toliau taip pat įkyriai, kaip ir anksčiau, gaunami elektroniniai laiškai su Kamalos Haris (Kamala Harris) prašymais paaukoti, rašo „Politico“. Demokratai baiminasi, kad tokia jų pretendentės praktika pakerta šalininkų pasitikėjimą partija.[1]
Viename elektroniniame laiške, išsiųstame praėjus dviem savaitėms po rinkimų, buvo sakoma, kad „pakaks net nedidelės 50 JAV dolerių aukos, kad padėtų mums šioje kovoje“. Jame taip pat buvo pažymėto, kad kadangi šiandien Demokratų partija yra visai prie pat savo tikslo pasiekimo, dabar yra geriausias laikas ją palaikyti.
Anoniminiai „Politico“ pašnekovai neslėpė, kad nuolatinis raginimas rinkti lėšas gali būti priverstinė būtinybė, nes K. Haris liko apie 20 mln. JAV dolerių. Remiantis federaliniais įstatymais rinkiminė kampanija turi ne tiek jau daug būdų, kaip padengti susidariusias skolas.
Elektroniniuose laiškuose neminima daugiamilijoninė skola, nurodo leidinys. K. Haris kampanija neigia, kad rinkimų štabas ar su ja susiję lėšų rinkimo komitetai rinkimų dieną turėjo kokių nors įsiskolinimų. Jie taip pat neketina pranešti apie skolas būsimose ataskaitose, kurios gruodį bus pateiktos Federalinei rinkimų komisijai.
Prašymai aukoti kelia dalies Demokratų partijos rėmėjų nepasitenkinimą ir abejones dėl finansinės skaidrumo
Tęsiantis lėšų rinkimui, kai kurie demokratai baiminasi, kad K. Haris tonas gilina partijos vidines problemas ir gadina santykius su ilgamečiais demokratų rėmėjais. Juolab kad vos per kelis mėnesius viceprezidentei pavyko surinkti daugiau nei 1,4 milijardo JAV dolerių.
Remiantis pranešimais, demokratai reklamai išleido apie 600 milijonų JAV dolerių, dar 2,5 milijono JAV dolerių štabas skyrė trims agentūroms, dirbančioms su tinklaraštininkais. Maždaug 900 000 JAV dolerių buvo skirta kampanijos transliacijai ant „Sphere“ koncertų salės fasadų Las Vegase, Nevadoje, taip pat dronų pasirodymui prieš rugsėjo mėnesio debatus su Donaldu Trampu (Donald Trump) Filadelfijoje, Pensilvanijoje.[2]
„Dabar tie patys donorai, kurie padėjo jai [K.Haris] surinkti daugiau nei 1,4 milijardo JAV dolerių, yra tarp tų, kurių prašoma duoti dar daugiau, – teigia „Politico“. – El. laiškai vis dar ateina du ar tris kartus per dieną.“
Maikas Nelisas (Mike Nellis), demokratų skaitmeninės kompanijos „Authentic“ įkūrėjas, leidiniui sakė suprantantis, kad K. Haris kampanija yra „labai sunkioje padėtyje“, todėl ji turi „priimti praktinius sprendimus“. Tačiau, jo nuomone, „tokie dalykai pakerta pasitikėjimą“.
Susirūpinimas dėl partijos požiūrio į lėšų rinkimą ir tai, kaip ji jas išleidžia, apima ir kovas dėl lyderystės Demokratų nacionaliniame komitete (DNS). „Politico“ rašo, kad valdymo organo nariai skambina pavojaus varpais dėl K. Haris kampanijos išlaidų. Kai kurie iš jų ragina griežčiau kontroliuoti partijų išlaidas.
DNC narys Džeimsas Zogbis (James Zogby), kandidatuojantis į komiteto pirmininko pavaduotojo postą, teigė, kad „žeminantis“ prašymų aukoti tonas nepasiuntė „teisingos žinutės“ šalininkams. Jo nuomone, būtina sukurti specialų finansų priežiūros komitetą, kad būtų pasiektas didesnis partijos išlaidų skaidrumas.
K. Haris kampanijos atsiųstuose elektroniniuose laiškuose atvirai buvo kalbama apie komitetus, kuriems buvo skirtos lėšos, pasakojo Demokratų partijos skaitmeninis strategas Vilas Banetas (Will Bunnett). Jis paaiškino, kad pinigai atiteko DNS ir valstijų partijoms.
„Kaip donorai į tai reaguoja, yra atskiras klausimas. O tie, kurie nėra suinteresuoti aukoti, gali ignoruoti žinutes arba atsisakyti prenumeratos“, – pabrėžė jis.
D. Trumpas taip pat toliau renka lėšas
Beje, D. Trampas taip pat toliau renka lėšas. Naujausiuose pranešimuose, kuriuos cituoja „Politico“, buvo reklamuojamos prekės, įskaitant MAGA kalėdines kepures ir šventines dekoracijas bei kitas dovanas, pavyzdžiui, galimybę dalyvauti respublikonų sausio mėnesio inauguracijoje Baltuosiuose rūmuose.
2024 metų JAV prezidento rinkimai vyko 2024 m. lapkričio 5 d. Tai buvo 60-ieji JAV istorijoje prezidento rinkimai. Dabartinis JAV prezidentas demokratas Džo Baidenas (Joe Biden) siekė antrosios ketverių metų kadencijos. Jo pirmtakas respublikonas D. Trampas taip pat siekė perrinkimo antrai ne iš eilės einančiai kadencijai. 2024 m. liepos 21 d. buvo paskelbta, kad prezidentas Dž. Baidenas traukiasi iš rinkiminės kovos, ir viešai parėmė K. Haris kandidatūrą.[3]
Kolorado ir Meino valstijose D. Trampui uždrausta dalyvauti rinkimuose remiantis 14-ąja JAV Konstitucijos pataisa, kuri draudžia sukilime dalyvavusiems valstybės pareigūnams būti išrinktiems į federalinės valdžios postus. 2024 m. kovo 4 d. JAV Aukščiausiasis teismas paskelbė, kad valstijos negali vadovautis 14-ąja JAV Konstitucijos pataisa, paskelbiant kandidatų netinkamumą nacionaliniuose rinkimuose.