
Dirbtiniu intelektu varomas sportas: sutrumpintos treniruotės iki 20 minučių
Šiais laikais, kai technologijos ir dirbtinis intelektas (DI) iš esmės keičia pramonės šakas visame pasaulyje, fitneso sritis nėra išimtis. Aukštųjų technologijų sporto klubo franšizė „The Exercise Coach“ panaudojo dirbtinį intelektą, kad pristatytų naujovišką požiūrį į treniruotes. Šis dirbtiniu intelektu paremtas režimas, siūlantis intensyvias treniruotes, trunkančias vos 20 minučių, gali būti raktas į senstančios visuomenės atjauninimą. Tai gali tapti galimybe atrakinti tariamą jaunystės fontaną[1].
Pasaulinė COVID-19 pandemija paskatino iš esmės pakeisti fizinio aktyvumo įpročius. Kadangi apribojimai paveikė galimybę naudotis viešosiomis erdvėmis, įskaitant sporto sales, sporto entuziastai ėmė ieškoti alternatyvių sprendimų. Taip prasidėjo dirbtinio intelekto įgalintų treniruočių era. Išpopuliarėjo fitneso programos ir platformos, siūlančios asmeninius treniruočių planus ir aukščiausios klasės fitneso įranga, kurią valdo dirbtinis intelektas. Viena iš tokių naujovių – „The Exercise Coach“ franšizė, kurios populiarumas nuo 2020 m. išaugo net 125 proc.
Pasak „The Exercise Coach“ generalinio direktoriaus Briano Cygano, 2020 m. kovo mėn. bendrovė išaugo nuo 80 studijų iki 180 vietų gegužės mėn. Šią sėkmę B. Cyganas aiškina nuolat besikeičiančia fitneso aplinka, kurioje ieškoma naujų būdų, kaip sudominti ir motyvuoti asmenis jų fitneso kelionėje.
„The Exercise Coach“ žengia dar vieną žingsnį į priekį, sujungdama dirbtinio intelekto technologiją su individualizuotomis treniruotėmis, kad pakeistų mūsų požiūrį į senėjimą ir jį optimizuotų[2]. Treniruoklių salėse naudojama „Exerbotics“ bendrovės, kuri specializuojasi išmaniųjų jėgos treniruoklių, didinančių treniravimo pastangas, gamyboje, įranga. Šis dirbtinio intelekto ir žmogaus vadovaujamo mokymo derinys leidžia treneriams išmatuoti viso kūno jėgos lygį ir pasiūlyti nariams pagal jų gebėjimus pritaikytas jėgos treniruotes.
Treniruotės, idealiai atitinkančios individualius poreikius
„Exerbotics“ treniruokliai pasižymi išmaniuoju pasipriešinimu ir biologiniu grįžtamuoju ryšiu, realiuoju laiku reguliuodami pasipriešinimo lygį pagal treniruočių dalyvio jėgą. Pavyzdžiui, didesnis pasipriešinimas atsiranda judesio ilgėjimo arba ekscentrinės fazės metu.
Šis ekscentrinės perkrovos principas nepraktiškas naudojant standartinius svorius, tačiau tyrimai rodo, kad jis gali sustiprinti jėgos vystymąsi. Kai pasipriešinimo lygiai yra tiksliai dozuojami, o naudotojai vadovaujasi ekrane rodomu grįžtamuoju ryšiu, jie gali taikyti veiksmingiausią stimulą tobulėjimui[3].
Viena iš išskirtinių šių dirbtiniu intelektu varomų mašinų savybių yra jų gebėjimas pranokti žmogų trenerį matuojant jėgos išdavą, apskaičiuojant jėgą, stebint našumą realiuoju laiku ir paverčiant našumo duomenis rekomenduojamomis pastangomis būsimoms treniruotėms. Tačiau B. Cyganas pripažįsta, kad mašinos negali pakeisti žmogiškojo kontakto, kuris padeda suprasti asmenų tikslus, kliūtis, skausmo taškus ir paramos poreikį.
Bene ryškiausias „The Exercise Coach“ metodo aspektas yra sutrumpintas treniruotės laikas. Atsižvelgdamas į išsamius mokslinius tyrimus ir vidinius duomenis, patvirtinančius maksimalius jėgos treniruočių rezultatus vos per dvi 20 minučių trukmės treniruotes per savaitę, kūrėjai tiki, kad dirbant optimaliu intensyvumu bet koks ilgesnis laikas yra neproduktyvus.
Treniruočių grafikas net ir užimtiems žmonėms padeda pasiekti rezultatų
Toks supaprastintas treniruočių grafikas, kokį siūlo dirbtinio intelekto technologija, ne tik patinka turintiems įtemptą dienotvarkę, bet ir tinka įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Pripažindamas didelius sveikatos priežiūros iššūkius, kuriuos kelia senėjanti visuomenė, „The Exercise Coach“ savo prekės ženklą tikslingai orientavo į šią demografinę grupę.
Asmeninių jėgos treniruočių potencialas iš esmės gali pakeisti senstančių žmonių sveikatą ir gyvybingumą. Jo potencialas yra milžiniškas, todėl tinkamas jo panaudojimas gali tapti gyventojų sveikatos jaunystės fontanu. Tai pasiekiama pasitelkus technologiją, kuri maksimaliai padidina efektyvumą, motyvaciją ir duomenimis paremtas rekomendacijas. Pasitelkusi savo technologiją bendrovė kasmet pateikia milijonus idealių jėgos treniruočių visoje Amerikoje ir net Japonijoje.
„The Exercise Coach“ turi ambicingų plėtros planų, tikėdamasi bendradarbiauti su draudikais ir medicinos įstaigomis, kad galėtų daryti platesnį poveikį senėjimo procesui Amerikoje. Tačiau dirbtiniam intelektui sulaukiant vis daugiau dėmesio, kyla ir diskusijų dėl jo galimų pasekmių. Kai kurie įsivaizduoja, kad dirbtinis intelektas gali būti naudinga priemonė įmonėms ir asmenims, o kritikai įspėja apie galimą grėsmę žmonijai.
Nepaisant šių nuogąstavimų, B. Cyganas tiki, kad įmonės tikslinės demografinės grupės supranta generatyvinio dirbtinio intelekto vertę žmonių visuomenės ateičiai.
Dirbtinis intelektas ir mokslas atvedė jėgos treniruotes į XXI amžių. Tačiau draugiško, išmanančio žmogaus padrąsinimas ir patarimai niekada neišeis iš mados. Nors daugelis įmonių mažina savo žmogiškąjį pėdsaką, vartotojai kaip niekada vertina, kai tikri žmonės rūpinasi jais kaip asmenybėmis ir tuo, ką jie bando pasiekti.
Dirbtinis intelektas sugeba iš naujo apibrėžti sveikatingumo sampratą
Besikeičiančiame sveikatingumo supratime dirbtinio intelekto (DI) reikšmė labai išaugo, todėl atsirado revoliucinių pokyčių, apie kuriuos vos prieš dešimtmetį buvo neįmanoma net pagalvoti. Sujungus technologijas ir žmogiškąjį treniravimą, dirbtiniu intelektu paremti fitneso režimai iš naujo apibrėžia mūsų požiūrį į sveikatą ir gerą savijautą, keisdami fitneso pramonę po vieną treniruotę.
Praėjo tie laikai, kai fitneso sąvoka buvo susijusi tik su varginančiomis fizinėmis treniruotėmis ir griežtais mitybos planais. Atsiradus dirbtiniam intelektui, atsirado galimybė kurti individualizuotus, veiksmingus ir moksliškai pagrįstus sveikatingumo sprendimus, kurie vis dažniau tampa svarbia mūsų gyvenimo dalimi.
Didesnis dirbtiniu intelektu paremtų fitneso programų prieinamumas ir patogumas sugriovė tradicines fitneso paradigmas. Galimybių yra daugybė ir jos lengvai prieinamos: nuo „Fitness AI“, kuri pritaiko treniruotes pagal individualius poreikius, iki aukščiausios kokybės dirbtiniu intelektu varomos treniruoklių įrangos[4]. DI pradėjo naują išmaniųjų treniruočių erą.
Šių pokyčių pagrindas yra aukšto lygio įranga, išmanieji jėgos treniruokliai, kurie iš naujo apibrėžia mūsų požiūrį į treniruotes. Išmanusis pasipriešinimas ir biologinio grįžtamojo ryšio galimybės realiuoju laiku prisitaiko prie treniruoklio jėgos lygio, reguliuodamos pasipriešinimą, kad maksimaliai padidėtų jėga. Dirbtinio intelekto įtraukimas į fitneso sritį reiškia ne tik treniruočių efektyvumo didinimą, bet ir fitneso procedūrų individualizavimą, kad būtų pasiekti individualūs tikslai.
Dirbtinis intelektas nepakeičia žmogaus prisilietmo
„The Exercise Coach“ naudojamos dirbtinio intelekto valdomos mašinos yra sukurtos taip, kad pranoktų žmones trenerius daugybe aspektų: nuo jėgos apskaičiavimo ir rezultatų stebėjimo realiuoju laiku iki duomenų apie rezultatus pavertimo tinkamu grįžtamuoju ryšiu kitam kartui. Šis individualus požiūris padeda naudotojams dirbti didesniu krūviu, taikant kuo veiksmingesnį stimulą tobulėjimui.
Tačiau net ir dirbtiniam intelektui iš esmės keičiant fitnesą, žmogaus prisilietimo svarba išlieka nepakeičiama. Asmeninis vadovavimas, individualių tikslų supratimas ir emocinės paramos teikimas sunkiais laikais yra unikali žmogaus savybė, kurios dabartinis dirbtinis intelektas negali atkartoti.
Dirbtinio intelekto valdomos fitneso programos, galinčios užtikrinti individualizuotas ir veiksmingas treniruotes, gali iš esmės pakeisti net ir senstančių asmenų sveikatą bei gyvybingumą. Jos galėtų pakeisti sveikatingumo patirtį vyresniame amžiuje, leisdamos vyresnio amžiaus žmonėms išlaikyti jėgą ir vikrumą, o tai gali atitolinti ar net pakeisti kai kuriuos senėjimo padarinius. Šis revoliucinis metodas galėtų būti metodu, pagerinančiu gyvenimo kokybę ir sumažinančiu senstančių žmonių sveikatos priežiūros naštą.
Dirbtinio intelekto vystymasis fitneso srityje turi įtakos toli už sporto salės ribų. Toliau vystantis fitneso pramonei, strateginė partnerystė su draudikais ir medicinos įstaigomis galėtų panaudoti DI galią, kad padarytų didelį poveikį visuomenės sveikatai, tačiau dirbtinio intelekto populiarėjimas taip pat skatina diskusijas apie galimas jo pasekmes.
Technologijų lyderiams stengiantis sukurti galingesnes dirbtinio intelekto sistemas, kritikai įspėja apie galimą riziką. Stovint prie šio naujo amžiaus slenksčio, tampa labai svarbu subalansuoti dirbtinio intelekto naudą ir galimus iššūkius, kuriuos jis gali kelti. Nepaisant galimų nuogąstavimų, dirbtinio intelekto nauda fitneso pramonei yra neabejotina. O šis „The Exercise Coach“ projektas ir dirbtinio intelekto ir žmogaus patirties derinys žada įdomią ateitį fitneso ir geros savijautos pasaulyje.