Italija birželio mėnesį ragina švęsti ne LGBTQ+ bendruomenę, bet tradicines šeimas
Jau ne vieną dešimtmetį daugelyje pasaulio šalių birželio mėnuo yra siejamas su įvairioms seksualinėms mažumoms palaikyti skirtais renginiais.
Juk būtent birželis yra laikomas „LGBTQ+ pride“ mėnesiu, tuo metu vyksta homoseksualų ir kitų seksualinių mažumų paradai, jungtuvės, įvairios šventės bei pramogos, į kurias neretai yra įtraukiamos ir kitos visuomenės grupės. Pavyzdžiui, Niujorke rengiami LGBTQ+ renginiai, į kuriuos kviečiami visi, net ir vaikai[1].
Tačiau šiam „gender“ ideologijos skverbimuisi į kiekvieno asmens kasdienybę pritaria tikrai ne visi. Konservatyvių ir tradicinių pažiūrų Italijos premjerės Georgios Meloni sprendimu, birželio mėnuo Italijoje bus skirtas ne homoseksualių asmenų pasididžiavimui reikšti, tačiau tradicinės šeimos šventimui: būtent birželį Italijoje planuojama surengta daug renginių, į kuriuos būtų įtrauktos šeimos, daug dėmesio būtų skirta vaikams[2].
Daliai italų toks sprendimas pasirodė nepriimtinas. Liberaliau nusiteikę šalies piliečiai nevengia kritikos tradicinės ideologijos vedamai G. Meloni vyriausybei ir tikina, kad tokie sprendimai neatitinka šių dienų Italijos realijų ir piliečių nuomonės.
Tačiau kita visuomenės dalis šį ministrės pirmininkės sprendimą vertina ypač palankiai ir pabrėžia, kad didžiausias dėmesys visuomet turėtų būtų skiriamas būtent tradicinėms šeimoms – motinai, tėvui, vaikams, seneliams.
Šis G. Meloni žingsnis pagyrų sulaukė net užsienyje. Italijos kaimynės Slovėnijos politikas Branko Grimesas pareiškė, kad jo šalyje taip pat turėtų būti švenčiamas tradicinės šeimos mėnuo, tradicinės, prigimtinės vertybės bei šeimų ryšiai.
Pasak slovėnų politiko, būtent tai yra pavyzdys Europai, tačiau daugelyje šalių ir toliau yra aktyviai propaguojami su „gender“ ideologija susieti renginiai, paradai ir įvairios šventės.
Vis dėlto, nėra abejojama, kad Italijos vyriausybės sprendimas birželio mėnesį susieti su tradicinės šeimos šventimu, taps itin nepopuliariu LGBTQ+ bendruomenės tarpe.
Juk įprastai birželį visame pasaulyje minimas „pride“ mėnuo, kurio ištakos siekia dar 1969 m. Būtent tų metų birželį Niujorke vyko Stounvalio riaušės – LGBTQ+ bendruomenės narių demonstracijos, kuriomis buvo reaguojama į policijos reidus Greenwich Village esančiame gėjų bare „Stonewall Inn“.
Stounvalio įvykiai laikomi LGBTQ+ teisių judėjimo pradžia: jie sukėlė tikrą aktyvizmo bangą ir paskatino įvairių LGBTQ+ organizacijų kūrimąsi. Dabar, „pride“ mėnesį vyksta įvairūs renginiai ir užsiėmimai, paradai, eitynės, vakarėliai, festivaliai ir edukacinės programos.
Italijos premjerė G. Meloni ne tik priešinasi „gender“ ideologijai, bet ir aktyviai padeda italų šeimoms
Nors kritikai negaili aštrių komentarų dėl Italijos premjerės G. Meloni pozicijos homoseksualų klausimu, pati politikė nesiremia tik neapykantos kalba, vien tik kritikuodama LGBTQ+ bendruomenę, tačiau nieko nedarydama tradicinių šeimų labui. Priešingai, visa G. Meloni politika remiasi parama tradicinei šeimai.
Neseniai premjerės vyriausybė pristatė naują pagalbos italų šeimoms, auginančioms vaikus, paketą, kuriame atsiras pajamos vaikams iki 6 metų ir jaunimo pašalpa iki 25 metų.
Toks pagalbinis paketas pristatytas dėl Italijoje drastiškai mažėjančio gimstamumo. Vyriausybės teigimu, šiuo metu būtina skatinti jaunas poras planuoti šeimos pagausėjimą, o tam reikalinga papildoma vyriausybinė parama ir pagalba[3].
Paramos paketas „Reddito di Infanzia ir Assegno di Gioventu“ yra sudarytas iš visos eilės naujų priemonių, skirtų ekonominių sunkumų patiriančioms šeimoms paremti.
Be to, šios priemonės puikiai atitinka tai, ką G. Meloni pažadėjo pačiam popiežiui Pranciškui – „padaryti viską, kas įmanoma, kad italams būtų grąžintas tikrumas ir pasididžiavimas, kad jie gyvena solidarioje ir į ateitį žvelgiančioje tautoje“.
Be dviejų dabar pristatytų priemonių, G. Meloni vyriausybės gimstamumo skatinimo plane yra ir kitų mokesčių lengvatų. Įstatymo projekte taip pat siūloma ilginti motinystės atostogas: šiuo metu Italijoje jos trunka penkis mėnesius, ir vaiko priežiūros atostogas. Įstatymo projekte taip pat numatyta galimybė užtikrinti nemokamą vaikų patekimą į darželius.
Italija riboja tėvystės teises homoseksualų vaikams
Tačiau didesnė parama tradicinei šeimai neapsieina be teisių ribojimų vienos lyties šeimoms. Italijos premjerės vyriausybė neseniai ėmėsi veiksmų, kuriais siekiama apriboti tėvystės teisių pripažinimą tos pačios lyties tėvų šeimose. Dėl šio sprendimo, Milano miesto administracijai buvo nurodyta neįrašyti į miesto registrus abiejų tos pačios lyties asmenų tėvystės[4].
Ekspertai teigia, kad tėvystės pripažinimas yra biurokratinė dalis, kuri yra itin svarbi pripažįstant lygias tėvystės teises įvairiose kasdienėse situacijose, pavyzdžiui, suteikiant leidimą gydytis ar dalyvauti klasės išvykose.
Milano miesto meras Giuseppe Sala jau pažadėjo priešintis centrinės valdžios sprendimui ir siekti suvienodinti teises visoms šeimoms ir jų atžaloms. Vis dėlto, meras pripažino, kad kol kas miesto civilinės metrikacijos biuro darbuotojai neprieštaraus vyriausybės sprendimui.
Tuo tarpu Italijoje 2020 m. įsteigta Italijos gėjų partija jau apskaičiavo, kad dėl to, jog Italija nepripažįsta abiejų tėvų teisių tos pačios lyties asmenų santuokose, nukentėjo apie 150 000 vaikų.
Gėjų partijos atstovas Fabrizio Marrazzo paragino Italijos merus nesilaikyti vyriausybės reikalavimo ir įregistruoti abu tos pačios lyties tėvus, taip išreiškiant „pilietinio nepaklusnumo“ poziciją.
Tačiau Italijos šeimos reikalų ministrė Eugenia Roccella pareiškė, kad vyriausybė ir dauguma politikų tokį sprendimą priėmė tik dėl to, kad taip siekia riboti pakaitinę motinystę, kurią renkasi daugelis italų homoseksualių vyrų porų.