Suprasti akimirksniu
  • R. Žemaitaitis pasitraukė iš seimo, bet ne iš politikos
  • Konstitucinio teismo laukia byla EŽTT
  • R. Žemaitaitis kelia tikslą: valdžia be jokių konservatorių
Šaltiniai
R.  Žemaitaitis
Buvęs Seimo narys Remigijus Žemaitaitis iš politikos trauktis neketina. ELTA nuotrauka

R. Žemaitaitis pasitraukė iš seimo, bet ne iš politikos

Konstitucinio Teismo, kuriam net ir pasibaigus kadencijai dar ilgokai vadovavo dabar šalies prezidentu panoręs tapti „teisės žinovas“ Dainius Žalimas, sprendimu parlamentaras Remigijus Žemaitaitis buvo pripažintas sulaužęs priesaiką ir pažeidęs Konstituciją. Kiek anksčiau tas pats KT nusprendė, kad kitas, irgi jau buvęs Seimo narys, Petras Gražulis, nors ir nepadarė jam inkriminuojamo nusikaltimo, vis tiek yra kaltas ir seime likti negali.

R. Žemaitaitis pirmadienį pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), prašant panaikinti jo mandatą. Apie tai patvirtino VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

„Balandžio 29 d., pirmadienį, 9.37 val. Vyriausioji rinkimų komisija elektroniniu paštu gavo Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pareiškimą dėl atsistatydinimo iš Seimo nario pareigų“, – komentare raštu nurodė I. Ramanavičienė. - Klausimas dėl Seimo nario įgaliojimų nutrūkimo nesuėjus terminui bus įtrauktas į artimiausio komisijos posėdžio darbotvarkę.“

Artimiausias VRK posėdis numatomas ketvirtadienį.

Konstitucinio teismo laukia byla EŽTT

Pakalbintas portalo 77.lt jau buvęs seimo narys teigė, kad susitvarkius einamus reikalus, dėl KT sprendimo bus pateiktas skundas į EŽTT.

„Jeigu KT nesugeba normaliai dirbti ir „pasiklysta“ tarp trijų pušų“, tai teks EŽTT juos paprotinti. Teisėjams mat neužkliuvo, kad mane svarsčiusi komisija buvo sudaryta pažeidžiant galiojančius teisės aktus, jie šio pažeidimo nesvarstė, tačiau galėjo nuspręsti, kad esą aš kažkur nusižengiau. Tegul. Prezidento Rolando Pakso atveju Lietuvai irgi viskas buvo gerai, bet po EŽTT sprendimo teko skubiai peržiūrėti savo sprendimus ir net mokėti kompensacijas. Manau, šį kartą bus taip pat“, - teigė politikas.

Priminus, kad reaguodamas į sprendimą atsisakyti parlamento mandato, seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma ieško būdų keisti galiojančią apkaltos tvarką, kurio nuomone, ši procedūra turėtų būti tęsiama ir tuo atveju, jei priesaiką sulaužęs seimo narys atsisako mandato savo iniciatyva, R. Žemaitaitis apsidžiaugė.[1]

„Jeigu konservatoriai, berods antrą kartą, mėgins keisti Konstituciją, man bus tik geriau, nes gausiu dar vieną įrodymą, jog tai buvo politinis susidorojimas, - patikslino eksparlamentaras. – Ar jiems tai pavyks, abejoju, tačiau kiekvienas toks bandymas stiprina mano pozicijas EŽTT ir yra sveikintinas.“

R. Žemaitaitis kelia tikslą: valdžia be jokių konservatorių

Pasidomėjus, kokie yra tolimesni planai, R. Žemaitaitis nurodė, kad jis pats sau ir partijai „Nemuno Aušra“ išsikėlė dvi pagrindines užduotis.

„Pirmiausia turime padaryti viską, kad gegužės 12 d. premjerė Ingrida Šimonytė nepatektų į antrąjį prezidento rinkimų turą. Na taip, ji jame jau yra buvusi, bet verčiau nerizikuoti, nes su rinkimų sistemomis visko pasitaiko“, - ironizavo politikas.

Antras didelis darbas, pasak jo, laukia rudenį.

„Buriame bendraminčius, šviečiame žmones, susitinkame kalbamės ir tikimės, kad rudenį konservatoriai jeigu ir pateks į Seimą, tai nebus ta partija, kuri dalyvautų Vyriausybės formavime, - atviravo R. Žemaitaitis. – O visa kita vyksta pagal planą: partija auga, stiprėja, populiarėja, ką rodo visuomenės apklausos, todėl šia linkme judėsime ir toliau.“