Iliuzionistas Deividas Koperfildas kaltinamas seksualiniu priekabiavimu

Įdomybės, Pasaulis, TeisėSteponas Rokas
Suprasti akimirksniu
Deividas Koperfildas
Kaltinimų priekabiavimu sulaukė ir iliuzionistas Deividas Koperfildas, fesibuko nuotrauka

Kaltinimus pateikė daugiau negu dešimt moterų

Mažiausiai 16 moterų teigia, kad iliuzionistas ir fokusininkas Deividas Koperfildas jų atžvilgiu „vykdė seksualinio pobūdžio veiksmus“ ir netinkamai elgėsi. Apie tai informavo leidinys „The Guardian“, kurio žurnalistai atliko incidentų tyrimą.[1]

Moterų teigimu, iliuzionistas siekė su jomis intymiai suartėti, o kai kurias iš jų esą net vertė vartoti narkotikus, kad jos negalėtų priešintis.

Leidinio informacija, įvykiai, apie kurias papasakojo nukentėjusios moterys, vyko 1980 – 2014 metais. Tuomet didžioji dalis merginų dar buvo nepilnametės.

Garsujį fokusininką traukė nepilnametės?

Viena iš galimų iliuzionisto aukų – Britnė Liuis – dar 2018 m. viešai pareiškė apie tai, kad kad 1988 metais D. Koperfildas pripumpavo ją narkotikų ir išžagino. Tuomet, moters teigimu, jai buvo tik 17-a metų ir ji dirbo modeliu.

Po šio pareiškimo atsirado dar viena moteris, kuri teigė, kad fokusininkas taip pasielgė su ja ir jos drauge. Pasak moters, ji niekada nebūtų apie tai prabilusi viešai, jeigu ne įtarimas, kad ja pasinaudojo apsvaiginę narkotikais.

Kitais atvejais moterys pasakojo, kad garsenybė kabinėjosi prie jų ir elgėsi netinkamai tiesiog per pasirodymus. D. Koperfildo kabinėjimosi liudininkais buvo ir kai kurių nukentėjusiųjų 15-mečių tėvai.

Viena iš fokusininko pasirodyme dalyvavusių moterų vėliau kreipėsi į policiją, tačiau į jos pareiškimą niekas nekreipė dėmesio, nors skandalingas pasirodymas buvo filmuojamas. „The Guardian“ redakcija kreipėsi į teisėsaugą ir įžymybės advokatus prašydama šio vaizdo įrašo, tačiau atsakymo taip ir nesulaukė.

Užtat žurnalistai nustatė, kad siūlydamas merginoms intymius santykius, iliuzionistas žadėjo joms padėti padaryti karjerą modelių sferoje.

Deividas Koperfildas (tikr. David Seth Kotkin g. 1956 m. rugsėjo 16 d.) – JAV iliuzionistas, magas, vienas žinomiausių iliuzijų ir istorijų pasakojimų meistras. Žymiausios jo iliuzijos – Niujorko Laisvės statulos „pradingimas“, „levitacija“ per Didįjį Kanjoną ir „perėjimas“ kiaurai Didžiąją Kinų sieną.

Deividas gimė Metuchene, Naujajame Džersyje emigravusių iš Rusijos žydų šeimoje. Nuo 12 metų pradėjo domėtis magija ir tapo jauniausiu Amerikos magų asociacijos nariu. Būdamas 16 metų Niujorko universitete studentams dėstė magijos kursą. Pagal Forbes žurnalą 2003 metais Deivido Koperfildo turtas sudarė 57 milijonus JAV dolerių ir tuo metu jis buvo daugiausiai uždirbantis iliuzionistas pasaulyje.[2]

Pats iliuzionistas visus kaltinimus neigia

Bendraudamas su leidiniu 67-erių D. Koperfildas visus jo adresu išsakytus kaltinimus atmetė. Jo advokatai taip pat patikslino, kad iliuzionistas niekada ir su niekuo nesielgė netinkamai ir tikrai nesikabinėjo prie nepilnamečių. Garsenybės gynėjai pabrėžė, kad jis ne kartą yra sulaukęs melagingų kaltinimų, o narkotikai nėra jo pasaulio dalis.

Dalis moterų prisipažino, kad apie esą vykusį D. Koperfildo kabinėjimąsi nusprendė papasakoti kai per pasaulį nusirito judėjimo MeToo, nukreipto į kovą su priekabiavimu bei seksualiniu smurtu, banga.

Taip pat buvo prisiminta, kad dar prieš iškylant į viešumą istorijoms su moterimis, iliuzionistas figūravo milijardieriaus Džefrio Epšteino byloje. Pastarasis buvo kaltinamas seksualine vergove, į kurią pateko ir nepilnamečiai. Tuomet D. Koperfildo pavardė buvo minima bylos dokumentuose, tačiau jo advokatai patikino, kad artistas nieko nežinojo apie milijardieriaus nusikaltimus.

2024 m. Niujorko teismas paviešino šimtus 2019 m. kalėjime nusižudžiusio D. Epšteino bylos puslapių. Dokumentuose buvo minimi JAV eksprezidentai Bilas Klintonas ir Donaldas Trampas, aktoriai Leonardas Di Kaprijo, Keitė Blanšet, Briusas Vilis, Kameron Dias, Kevinas Speisis, režisierius Džordžas Lukasas, modelis Naomė Kempbel, dainininkas Maiklas Džeksonas, britų princas Endrius, iliuzionistas D. Koperfildas ir daugelis kitų.[3]

Tiesa, leidinys „The Independent“ pabrėžė, kad šių žmonių pavardžių paminėjimas dar nereiškia, kad jie buvo susiję su kokiais nors nusikaltimais.