„Hyundai“, „LG“ ir „Samsung“ ruošiasi grįžti į Rusiją

Pasaulis, Technologijos, VerslasDovilė Barauskaitė
Suprasti akimirksniu
Pietų Korėja
Pietų Korėja gali patirti didelių sunkumų. Daniel Bernard/Unsplash nuotrauka

Pranešama, kad „Samsung“ ir kitos Pietų Korėjos technologijų milžinės ruošiasi grįžti į Rusiją

Didžiausios Pietų Korėjos įmonės pradeda žingsnius, siekdamos atnaujinti savo veiklą Rusijoje, nes Ukrainos paliaubų derybos kelia galimybes dėl sankcijų lengvinimo, pranešė „The Korea Times“, remdamasis anoniminiais pramonės šaltiniais[1].

„LG Electronics“ neseniai atnaujino savo gamyklos veiklą netoli Maskvos, kuri buvo sustabdyta nuo 2022 m. rugpjūčio. Įmonė, gaminanti televizorius, skalbimo mašinas ir šaldytuvus, sustabdė siuntas į Rusiją 2022 m. kovo mėn., reaguodama į Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Šis žingsnis siekiama išvengti gamybos įrenginių pablogėjimo, kurie buvo neveiklūs nuo karo pradžios“, sakė vienas iš LG atstovų.

„Samsung Electronics“, pagrindinis LG konkurentas, padidino rinkodaros išlaidas Rusijoje, o išlaidos 2023 m. sausio ir vasario mėn. išaugo 30 % lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Samsung“ nutraukė televizorių, monitorių ir skalbimo mašinų gamybą Kalugos regione esančioje gamykloje 2022 m. ir, kaip pranešama, išnuomojo dalį savo gamybos linijų vietos įmonėms. Nepaisant šio sustabdymo, „Samsung“ produktai vis tiek buvo pasiekiami Rusijoje per sankcijų vengimo mechanizmą, žinomą kaip „paraleliniai importai“.

Verslai jau ruošiasi pilnam gamybos atnaujinimui

Pasak „The Korea Times“, didžiausios Pietų Korėjos įmonės, įskaitant „Hyundai“, „Samsung“ ir „LG“, jau pradėjo pasiruošimus sugrįžti į Rusiją. Įmonės skatina pasirengimo veiksmus ir vertina galimybes atnaujinti veiklą šioje šalyje[2].

„Hyundai Motor Group“ taip pat galvoja apie sugrįžimą į Rusiją. Prieš karo pradžią „Hyundai“ ir „Kia“ buvo populiariausi automobiliai Rusijoje. Tačiau 2023 m. gruodį įmonė pardavė savo gamyklą Sankt Peterburge už 10 000 rublių (120 USD), su galimybe ją išpirkti per dvejus metus. Atsižvelgiant į tai, „Hyundai Motor Group“ turi apsispręsti dėl sugrįžimo į Rusiją iki 2025 m. pabaigos.

Šios įmonės, be abejo, seka galimybes grįžti į Rusiją dėl vis gerėjančių paliaubų derybų ir galimo sankcijų palengvinimo galimybių.

Sankcijos
Sankcijos Rusijos nepaveikė taip, kaip tikėtasi, nes verslai grįžta. Flyd/Unsplash

Šalių santykiai pašliję, nors Rusija ir Pietų Korėja anksčiau sutarė

Per pastaruosius penkerius metus Pietų Korėjos santykiai su Rusija patyrė reikšmingų pokyčių. Ypač dėl geopolitinių ir ekonominių įvykių. 2018 m. Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-in inicijavo politinį dialogą su Rusija, siekdamas sustiprinti dvišalius santykius ir plėtoti prekybą bei investicijas. Ši iniciatyva buvo orientuota į abipusį ekonominį bendradarbiavimą, taip pat į regioninio saugumo stiprinimą, ypač šiaurės Korėjos klausimu.

Tačiau 2022 m. Rusijos invazija į Ukrainą ir susijusios tarptautinės sankcijos sukėlė didžiulį šaltį tarp šalių. Pietų Korėja, kaip JAV sąjungininkė, aktyviai prisijungė prie tarptautinių sankcijų prieš Rusiją, kas neigiamai paveikė dvišalį prekybos ir investicijų ryšį.

Be to, Pietų Korėja buvo kritikuojama Rusijos už savo paramą Vakarų pozicijoms. Nepaisant to, Rusija ir toliau siekia palaikyti tam tikrą ekonominį bendradarbiavimą su Pietų Korėja, tačiau dabartinė situacija ir geopolitinė įtampa sudėtingai veikia jų santykius. Verslo grįžimas į Rusiją paskatintų bendradarbiavimą.