Suprasti akimirksniu
  • Į Gazos Ruožą Izraelis draudžia įvežti vaistus ir medicininę įrangą
  • Nuo spalio 7 dienos dėl okupacinio režimo veiksmų nutraukė veiklą 34 ligoninės ir 80 sveikatos priežiūros centrų
  • Problemą žino ir JT, bet tai nieko nekeičia
Šaltiniai
Gaza
Dar neseniai gyvybę pulsavęs Gazos Ruožas vis labiau primena apokaliptiniuose filmuose matytus vaizdus, Eltos nuotrauka

Į Gazos Ruožą Izraelis draudžia įvežti vaistus ir medicininę įrangą

Izraeliui uždraudus įvežti gyvybiškai svarbią medicininę įrangą ir vaistus Gazos Ruože neveikia nė viena ligoninė, todėl sunku tiek gydytojams, tiek pacientams, sako vienas Gazos Ruožo gydytojas.

Interviu „ Press TV“ svetainei daktaras Izedinas Šachenas (Izzeddin Shaheen), dirbantis Al-Aksos kankinių ligoninėje Deir al Balaho mieste, Gazos Ruožo centre, pasakojo, kad kelios ligoninės teikia ribotas paslaugas, tačiau jos negali patenkinti didžiulio poreikio, kurį suponuoja kasdieniai sprogdinimai ir žudynės.

Kai kurios lauko ligoninės, esančios pabėgėlių stovyklose Deir al-Balah ir Khan Junyje, veikia iš dalies, tačiau negali patenkinti šimtų tūkstančių perkeltųjų žmonių poreikių.

Remiantis praėjusią savaitę Palestinos sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtais duomenimis, nuo 2023 m. spalio 7 d. Izraelio režimas (arabai Tel Avivui taiko būtent tokį apibūdinimą) Gazos Ruože nužudė 885 gydytojus ir paramedikus.

Žmonių, šiuo metu priverstų kovoti su infekcinėmis ligomis dėl masinio perkėlimo skaičius siekia apie 1,8 mln. Hepatito infekcijų Gazoje dėl persikėlimo atvejų skaičius siekia beveik 72 000.

Nėščių moterų, kurioms gresia pavojus dėl tinkamos sveikatos priežiūros stokos, skaičius siekia 60 000, o lėtinėmis ligomis sergančių asmenų, kurie negauna reikiamų preparatų yra daugiau nei 350 000.

Nuo spalio 7 dienos dėl okupacinio režimo veiksmų nutraukė veiklą 34 ligoninės ir 80 sveikatos priežiūros centrų

„Sveikatos padėtis yra labai bloga, nes jau kelis mėnesius negauname jokios medicininės įrangos ar vaistų“, – apie savo ligoninę „Press TV“ svetainei pasakojo I. Šahenas.

Jis teigė, kad masiškai trūksta sterilizatorių, įrankių operacijoms, marlės, vatos, spirito tamponui, gyvybiškai svarbių dalykų, būtinų chirurginėms operacijoms atlikti.

„Tai, kas vyksta su sveikatos sektoriumi Gazoje visais atžvilgiais, yra labai blogai“, – apgailestavo jis.

Gazos Ruože dirbantis medikas teigė, kad dabar didelės operacijos, tokios kaip neurochirurgija, atliekamos be dezinfekavimo priemonių, valymo ar kitų elementarių dalykų, kurių chirurgui reikia norint atlikti operaciją. 

„Atliekant operacijas net chirurginių chalatų, reikalingų operacijoms, nėra“, – sakė jis ir pridūrė, kad situacija nesikeičia jau kelis mėnesius.

Daktaras I. Šahenas neslėpė, kad Izraelio režimas neleidžia į apgultą teritoriją patekti medicininei įrangai, net valymo priemonėms, muilui ir kitiems būtiniems daiktams.

„Kasdiena matome pacientus graužiančius kirminus. To negalima paaiškinti, išskyrus tai, kad Izraelis bando nužudyti sužeistuosius prieš jiems atvykstant į ligonines“, – patikslino jis. –Sužeistųjų skaičius auga, o tarp jų plinta infekcijos, nes perkeltųjų vietos apskritai tapo užkrečiamos, kadangi Izraelis uždraudė įvežti dezinfekuojančias medžiagas.“

Problemą žino ir JT, bet tai nieko nekeičia

Prieš kelias dienas Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus atstovas spaudai Stefanas Diužarikas (Stéphane Dujarric) pranešė, kad Izraelio režimas atmetė kelis JT prašymus tiekti kurą ligoninėms Gazos šiaurėje ir vilkina gyvybės gelbėjimo operacijas apgultoje Palestinos teritorijoje.

 „Pastangos tiekti degalus šio regiono ligoninėms buvo ne kartą žlugdomos, o per pastarąją savaitę Izraelis penkis kartus atmetė tokį prašymą“, – patikslino S. Diužarikas.

Tai įvyko po to, kai Gazos Ruožo sveikatos ministerija perspėjo, kad sveikatos priežiūros įstaigos karo nuniokotoje teritorijoje artėja prie uždarymo dėl didelio kuro trūkumo generatoriams ir didelio medicinos reikmenų trūkumo.

Augant humanitarinei katastrofai, neseniai buvo paskelbta apie pirmą atvejį, kai teritorijoje prasidėjo masinė vakcinacijos nuo poliomielito kampanija, skirta paskiepyti vaikus nuo šios ligos.

Sveikatos apsaugos ministerija „Hamas“ valdomame Gazos Ruože trečiadienį pranešė, kad per Izraelio ir palestiniečių smogikų karą, kuris tęsiasi jau dvyliktą mėnesį, žuvo mažiausiai 41 689 žmonės, informavo „Elta“.

Ministerijos duomenimis, į šį skaičių įtrauktas 51 žmogus, žuvęs per pastarąsias 24 valandas, o nuo spalio 7-osios, kai po „Hamas“ smogikų Izraelyje surengto išpuolio prasidėjo karo veiksmai, Gazos Ruože buvo sužeisti 96 625 žmonės.