Geriausi 2022-ųjų juokeliai

Linksmai, Pramogos, ŠiandienDovilė Barauskaitė
Suprasti akimirksniu
Juokas
Juokeliai išplinta kaip virusas. Tim Mossholder/ Pexels nuotrauka

Juokingos praėjusių metų akimirkos

Memai ir kiti plačiai paplitę juokeliai internete būna populiarūs mėnesių mėnesiais ar net metais. Pavyzdžiui, kaip pasklidęs politikės Loretos Graužinienės „Konsti-tu-ti-tu-ti-ta“ kaip vieno įvykio ir įžymaus asmens gėdingo susimovimo vilkimas per visus jo interviu ir pasirodymus[1].

Kai tokios JAV televizijos laidos kai „Saturday Night Live“ pasigauna panašias situacijas, jas kartais net labiau išpopuliarina[2]. Nutikimai apdovanojimuose ar kitose ceremonijose gali nuvilnyti per pasaulį kaip dažnai ir nutinka. Juokingi filmų epizodai, interviu momentai ar kitos situacijos kartais žmonių atmintyje įstringa ilgam. Tokie juokeliai, kurie internete ar bendruomenėse plinta jau ilgą laiką, atsidūrė ir šiame sąraše, kuriuo norime pasidalinti.

Pateikiame keletą juokingiausių praėjusių metų replikų, pasirodymų ir įvykių.

Juokeliai
Juokeliai iš popkultūros įvykių plinta bendruomenėse. Helena Lopes/ Pexels nuotrauka

Chris Rock reakcija į Willo Smitho smūgį

Kovo mėnesį Chriso Rocko išsakytas pokštas per „Oskarų“ įteikimo ceremoniją, išprovokavęs Willo Smitho viešą smurtinį veiksmą, nebuvo itin juokingas. Juokelis apie W. Smitho žmoną Jadą Pinkett Smith ir beveik pamirštą 9-ojo dešimtmečio filmą apie karą „G. I. Jane“ buvo prasto skonio[3].

Juokelis nebuvo priimtas tinkamai, nes jo kontekstas apie aktorės nuskustą galvą buvo visiškai netinkamas, nes ši serga Alopecijos liga, kuri jai sukelia nepatogumų gyvenime. Apie tai ji tik neseniai prabilo socialinėse medijose ir papasakojo, su kuo tenka susidurti sergant.

Nors iš pažiūros nekenksmingas juokelis nebuvo sėkmingas, net Willas Smithas, regis, nusijuokė, tačiau iš karto po to jis žengė į sceną ir smogė C. Rockui į veidą. O praėjus kelioms sekundėms po to, kai buvo netikėtai užpultas ant scenos, komikas pademonstravo, kodėl apskritai ten atsidūrė. Kai publika žiūrėjo į jį be žodžių, jis žinojo, ką reikia pasakyti. Jis sureagavo pasakydamas dar vieną juokelį, kuris sušvelnino reakcijas: „Will Smith just smacked the shit out of me“. Tai padėjo publikai nurimti besijuokiant.

Keke Palmer nušvitimas filme „Nope“

Jordan Peele filme „Nope“, kuris iš dalies yra mokslinės fantastikos epas, iš dalies – šou verslo satyra, Keke Palmer, vaidinanti Emerald Haywood, žirgų dresavimo šeimos narę, kuri verčiasi įvairiausiais būdais, trykšta energija. Ankstyvojoje scenoje, pristatydama saugos protokolus filmavimo aikštelėje, ji pasakoja apie savo šeimos ryšius su kino istorija ir juodaodžių atlikėjų vaidmenį Holivude, o paskui pasuka reklamuoti savęs.

„Aš režisuoju, rašau, prodiusuoju, vaidinu. Be to, šiek tiek dainuoju“, – sako ji greitai ir šiek tiek dainuodama.

Elonas Muskas gaiviną humorą tviteryje

Nuo ko pradėti ir kur tai baigsis? Atrodo, kad Elonas Muskas mėgsta juokus. „Twitter“ valdymą jis pradėjo nešdamas kriauklę į bendrovės vestibiulį: „Let that sink in“. Tačiau jis ir atleido tūkstančius darbuotojų, kas nebuvo juokinga.

Toks chaotiškas E. Musko vadovavimas – masiniai atsistatydinimai, keistas politikos keitimas, parodijuojančių paskyrų siautėjimas – sukėlė komediją, nes naudotojai prisiminė savo mėgstamiausius įrašus, atkūrė pirmųjų platformos dienų keistumus, pagaliau pasakė tiesą, kurią slėpė, ir džiaugsmingai rašė tviteryje, kai svetainė smuko. Pats milijardierius nevengia pajuokauti, bet kartais atrodo, kad juokai platformoje iššaukia skirtingas nuomones.

Džentelmenai minionai užkariauja kino teatrus

Šią vasarą, paskatinti „TikTok“ tendencijos, paaugliai berniukai visame pasaulyje vilkėjo oficialius drabužius – kostiumus ir plūdo į kino teatrus žiūrėti animacinio filmo „Pimpačkiukai 2“. Ar šie vyručiai ironiškai demonstravo sulaukę suaugusiųjų amžiaus? Ar nuoširdžiai komentavo jų jaunystę apėmusią filmų franšizę?

Geriausia apie tai per daug negalvoti, nes vaikai ir taip auga per greiatai. Buvo užfiksuotas nedrausmingas elgesys, tačiau dažniausiai tai buvo nesudėtinga geros nuotaikos akimirka. Šį faktą, kad berniukai pasirodė su kostiumais kaip filmo veikėjas Gru, filmo leidėjai taip pat palietė socialiniuose tinkluose ir jiems dėkojo už palaikymą.

„Northern Boys“ repas apie Didžiąją Britaniją

Mirė karalienė. Svaras smuko. Trys ministrai pirmininkai per metus. Ko tik ši šalis nematė praėjusiais metais. Kas geriau atspindėtų niūrią Anglijos nuotaiką, jei ne grupė blyškių, pensinio amžiaus vyrukų, atliekančių juokingą Jungtinės Karalystės hiphopą?

Grupės „Northern Boys“ dainos „Party Time“ vaizdo klipas, kuriame grupės nariai repuoja apie tablečių vartojimą, gyvenimą skurde ir nepadorius dalykus, tapo netikėtu virusiniu hitu. Galbūt visa tai būtų buvęs tik pokštas, jei išreikštas įniršis ir neviltis nebūtų buvę tokie gilūs, o daina – tokia velniškai įsimintina.

Kukurūzai
Kukurūzai netikėtai tapo juokeliu. Adonyi Gabor/ Pexels nuotrauka

„It’s Corn“ fenomenas

Žinoma, internetas kasmet vis prastėja – pasakytų daugelis. Tačiau jis vis dar tarnauja savo pirminiam tikslui – platinti vaizdo įrašus, kuriuose vaikai yra mieli ir juokingi taip, kad jų neįmanoma suprasti, kol nepamatysi, o vėliau neįmanoma įsivaizduoti interneto, kur jų nėra.

Taip buvo ir su septynmečiu niujorkiečiu Tariq, Amerikos kukurūzų gerbėju Nr. 1 ir geresnių gyvenimo galimybių įsikūnijimu[4]. Šių metų pradžioje berniukas davė interviu komikams šalyje ir įrodė, kad nereikia visų suaugusiųjų dantų, kad galėtum paskanauti keptų kukurūzų.

Vaizdo įrašai su berniuku, mylinčiu kukurūzus, ir vaizdeliai, kur jo balsas naudojamas kaip garso takelis, užtvindė internetą. „TikTok“ net atsirado daina, padaryta iš Tariko kultinio „It’s Corn“ šaukinio. Berniukas sako, kad pabandžius jų su sviestu, gyvenimas pasikeitė. Vėliau jis sako, kad ne visiems tai turi patikti, kad būtų geriausia. Jie tiesiog turi to paragauti. Štai tokie paprasti dalykai gali sukelti džiaugsmo. To šiais metais ir reikia visiems.