Dėl biržos bankroto nukentėję klientai prašo teismo neviešinti jų pavardžių
Klientai, kuriems bendrovė skolinga 1,9 mlrd. JAV dolerių, priešinasi vyriausybės teisininkų ir žiniasklaidos organizacijų pastangoms išviešinti „FTX“ naudotojų vardus. Grupė tarptautinių „FTX“ klientų paprašė teismo nutarties, kad jų vardai ir pavardės būtų slepiami nuo visuomenės, taip išryškindami privatumo klausimą, kuris suskaldė bankroto teismus kitose su kriptovaliutomis susijusiose bylose[1].
Neįvardyti didžiausios bankrutavusios bendrovės biržos platformos už JAV ribų klientai teisme trečiadienį teigė, kad jų interesas išlaikyti savo tapatybę ir kontaktinę informaciją paslaptyje yra svarbesnis už visuomenės interesą, kad bankroto procesas būtų atviras ir skaidrus.
Pasak klientų grupės, viešai atskleidus klientų tapatybę jiems kyla tapatybės vagystės ir kibernetinių sukčių pavojus, be to, gali sumažėti bet kokia „FTX“ vertė.
Bankrutuojančios įmonės paprastai atskleidžia savo kreditorių, įskaitant individualius klientus, vardus, pavardes ir turimų skolų sumas. Tačiau vėlyvą trečiadienio vakarą teismui pateiktame pareiškime grupė kriptovaliutų biržos klientų ne iš JAV, bankroto teisėjui Johnui Dorsey pareiškė, kad šis atvejis yra kitoks.
„FTX“ taip pat nori šios išimties, kuri leistų išlaikyti klientų vardus paslaptyje
Klientų grupė, kuri kreipėsi į teismą, taip pat įspėjo, kad informacijos atskleidimas gali pakenkti „FTX“ pastangoms parduoti dalį savo verslo, o tai esą norima padaryti, kad kreditoriai gautų daugiau pinigų. Pačiai įmone tai yra labai svarbu, nes kreditoriai siekia, kad skolų išmokėjimai iš 1,6 milijardų biudžeto, kuris yra užšaldytas, būtų pirmenybė[2].
Kriptovaliutų turėtojai yra ypač jautrūs sukčiavimui ir vagystėms, nes kriptovaliutas sunku atsekti, o turto apsaugai taikoma mažiau saugumo priemonių.
Šiam prašymui nepritarė JAV Teisingumo departamento bankroto priežiūros tarnyba, taip pat įvairios žiniasklaidos priemonės. Tačiau J. Dorsey išklausys argumentus dėl klientų privatumo per sausio 11 d. posėdį Vilmingtone, Delavero valstijoje. Jis paprašė visiems „FTX“ kreditoriams atstovaujančio komiteto pasverti savo nuomonę.
„FTX“ Japonijoje žada pradėti pinigų grąžinimus jau vasario mėnesį
„FTX Japan“ teigia, kad kuria sistemą, kuri leis atnaujinti pinigų išėmimą iš kriptovaliutų biržos „Liquid Japan“, kurią ji įsigijo anksčiau šiais metais, svetainės. Japonijos įmonės klientai galės pervesti turtą iš „FTX Japan“ į „Liquid Japan“, o tada atsiimti lėšas iš šios įmonės sąskaitų iki vasario vidurio[3].
„FTX“ klientai visame pasaulyje negalėjo gauti prieigos prie savo pinigų nuo tada, kai praėjusį mėnesį bendrovė bankrutavo ir užblokavo pinigų išėmimą. Praėjusią savaitę kriptovaliutos įmonės Japonijoje atstovai pranešė, kad kuria sistemą, kuri leis atnaujinti pinigų išėmimą per kriptovaliutų biržos Liquid Japan interneto svetainę.
Tai įvyko po to, kai gruodžio 1 d. „FTX Japan“ pareiškė, kad su „FTX“ grupės teisininkais patvirtino, jog Japonijos klientų grynieji pinigai ir kriptovaliuta neturėtų būti „FTX Japan“ turto dalis, atsižvelgiant į tai, kaip šis turtas laikomas, ir į turtinius interesus pagal Japonijos įstatymus.
Tuo pat metu Bahamuose yra laikomi milijardai dolerių iš „FTX“ biudžeto. Bahamų vertybinių popierių komisija perėmė saugoti biržos klientų indėlius, kurių vertė nuo lapkričio 12 d. viršija 3,5 mlrd. dolerių[4]. Turtas bus saugomas tol, kol Bahamų Aukščiausiasis Teismas nurodys Komisijai perduoti jį klientams ir kreditoriams, kuriems jis priklauso.
Komisija teigė, kad „FTX“ steigėjai Samas Bankmanas-Friedas ir Gary Wangas nebeturi prieigos prie pervestų 3,5 mlrd. dolerių vertės žetonų. Taip pat komisijos pranešime tiegiama, kad pirmenybė lėšų išėmimui bus suteikta klientams iš Bahamų salų.