Erekcijos disfunkcijos: sutrikimus, lemiančius impotenciją, galima išgydyti

Suprasti akimirksniu
Erekcijos problemos
Impotencija – tai yra nesugebėjimas išlaikyti pakankamai tvirtą erekciją lytinių santykių metu. Dainio Graverio/Unsplash nuotrauka

Šiame tekste informacija yra skirta asmenims, ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus. Skaitydami šį tekstą Jūs patvirtinate, kad esate ne jaunesni ir prisiimate visą atsakomybę už šios informacijos poveikį.

Kartais erekcijos sutrikimai išgydomi vaistais bei kokybišku poilsiu

Impotencija – tai yra nesugebėjimas išlaikyti pakankamai tvirtą erekciją lytinių santykių metu, kuri, savo ruožtu, gali pakirsti vyriškumą, pasitikėjimą savimi bei privesti prie didesnių ir sunkiai išgydomų psichologinių problemų.

Žinoma, retas su erekcija susijęs „disonansas“ nebūtinai turi kelti susirūpinimą, mat jei ši disfunkcija nėra nuolatinė, pakanka išsiaiškinti to priežastis, susijusias su, galbūt, ilgai trunkančiu nuovargiu, neteisinga mityba ar stresu, kuriuos pakoregavus galima gyventi pilnavertį gyvenimą.

Visgi verta žinoti, jog tai gali kelti nerimą bei prisidėti prie asmeninių santykių problemų, mat kurį laiką kamuojanti erekcijos išlaikymo problema yra siejama ir su širdies ligomis, kurias, kaip žinia, būtinai reikia gydyti. Taigi, bet kokiu atveju derėtų susirūpinti.

Jei nerimaujate dėl šio sutrikimo, rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju, net jei jums yra gėda. Žinoma, kartais pakanka atstatyti elementarų organizmo išsekimą, kurį sąlygojo įtemptas gyvenimo ritmas, jog būtų panaikinta problema; kitais atvejais tenka griebtis vaistų ar kitokio tiesioginio gydymo modelio[1].

Kita vertus, erekcijos disfunkcijos simptomai gali būti nuolatiniai: problemos išlaikant erekciją, priešlaikinė ar uždelsta ejakuliacija bei sumažėjęs lytinis potraukis gali pranašauti apie išties rimtas problemas, kurių nevalia ignoruoti. Tuo tarpu jeigu jūs susiduriate su seksualinėmis problemomis ir dargi sergate cukriniu diabetu ar kitomis širdies ligomis, būtina atidžiai sekti savo simptomus ir pasikonsultuoti su specialistu.

Taigi, vyrų seksualinis susijaudinimas yra sudėtingas procesas, apimantis ir smegenis, ir hormonus, ir (visokias) emocijas, ir raumenis, ir kraujagysles, todėl nepageidaujama būsena iš esmės yra viso šio derinio rezultatas. Tuo tarpu galva, kaip neatsiejama problemos dalis, padėtį pablogins dar labiau, jei vietoj to, jog atsipalaiduotumėte, jūs nerimausite dėl galimai įvyksiančios „katastrofos“ suartėjimo metu.

Simptomai ir priežastys apima visą ligų spektrą

Tiesa ta, kad fizinės erekcijos disfunkcijos priežasčių yra begalė: nuo širdies ligų, alkoholizmo, žemo testosterono kiekio bei užsikimšusių kraujagyslių (aterosklerozės) iki didelio cholesterolio, aukšto kraujo spaudimo diabeto, nutukimo, miego sutrikimų, išsėtinės sklerozės, Parkinsono ligos ar prostatos vėžio[2].

Žinoma, tam tikri receptiniai vaistai bei reguliarios procedūros yra išties tinkamos priemonės šiai būklei gydyti, tačiau reikėtų suvokti, jog smegenys vaidina pagrindinį vaidmenį sąlygojant fizinių įvykių, sukeliančių „gėdingą“ erekciją, serijas, pradedant seksualiniu jauduliu, baigiant nemaloniais jausmais, kuriuos lydi depresija, nerimas ar kitos psichinės ligos.

Taip, senstant erekcija „užtrunka“ ilgiau ir gali būti ne tokia tvirta: jums galbūt prireiks daugiau tiesioginio prisilietimo prie varpos, tačiau tai yra tikrai įmanoma. Tuo tarpu kalbant apie komplikacijas, atsirandančias dėl erekcijos disfunkcijos, dažniausiai yra susiduriama su šiomis:

  • Netenkinantis seksualinis gyvenimas
  • Stresas ar nerimas
  • Sumišimas ar menkas savęs vertinimas
  • Santykių problemos
  • Nesugebėjimas pastoti

Ir vis tik nevalia pamiršti apie (profilaktines) prevencijos priemones, tokias kaip sveiko gyvenimo būdo pasirinkimas ir bet kokių esamų sutrikimų valdymas reguliariai tikrinantis sveikatą bei atliekant medicininius tyrimus, kurie apsaugos nuo galimos priešlaikinės erekcijos disfunkcijos.

Gydytojai skatina nedelsti

Taip, informacijos apie sveikatą niekada nebus per daug, ir visai nesvarbu, ar kalbėtume apie impotenciją (nors, tiesa, šis terminas vartojamas vis rečiau), ar apie galvos skausmą. Nors erekcijos disfunkcija (toliau – ED) nėra jau toks retas reiškinys, daugelis vyrų tai patiria streso metu. Kaip žinia, ED gali atsirasti dėl problemų bet kuriame erekcijos proceso etape; tuo tarpu padidėjusio kraujo tekėjimo į varpą rezultatą paprastai įtakoja seksualinės mintys arba tiesioginis kontaktas su varpa[3].

Kalbant apie veiksmingus bei individualiai pritaikytus gydymo būdus, jums gali tekti naudoti gydymo derinį, įskaitant vaistus ar pokalbių terapiją. Be kita ko, gydytojas gali išrašyti vaistus, kurie padės valdyti ED simptomus, paskirti testosterono terapiją ar rekomenduoti vakuuminiais siurbliais paremtą gydymą (prietaisą norimiems rezultatams išgauti).

Taip pat gera žinia ta, jog tam tikri pratimai gali padėti sergant ED, pavyzdžiui, kegelio pratimai, paremti paprastais judesiais, kuriuos atliekant stiprinami dubens dugno raumenys; vidutinio stiprumo ar itin stiprūs aerobiniai pratimai, aktyvinantys kraujotaką; joga, padedanti atpalaiduoti protą bei kūną.

Dargi itin svarbus reguliarių pratimų bei procedūrų komponentas – sveikai mityba: susitelkite į neskaldytų grūdų, daržovių ir vaisių valgymą, apribokite raudonos mėsos, riebių pieno produktų ir perdirbtų cukrų vartojimą bei saikingai vartokite alkoholį. Be to, keli specifiniai maisto produktai – nuo kakavos iki melionų – gali padėti gydyti ED: vaistažolės, šparagai, ženšenis ir cinko turintys produktai yra išties vertingi. Aišku, prieš pirkdami vaistažoles ir papildus, pasitarkite su savo gydytoju.

Taigi, žmonėms, ieškantiems natūralių būdų gydyti ED, yra keletas variantų bei jų derinių, pavyzdžiui, akupunktūra bei prostatos masažas, kuriuos galima derinti net ir su „Viagra“ ar kitais tradiciniais vaistais. Tais atvejais, kai vaistai nėra veiksmingi, gydytojas gali rekomenduoti chirurginį gydymą, ir nors ED rizika didėja su amžiumi, verta žinoti, kad ji toli gražu nėra neišvengiama.