
Antras pagal dydį Didžiosios Britanijos miestas susiduria su šiukšlių antplūdžiu, streikuojant darbuotojams
Didžiojoje Britanijoje antrasis pagal dydį miestas paskelbė „didelį incidentą“, kai po sanitarinių darbuotojų streiko gatvėse liko nesurinkta daugiau nei 17 000 tonų šiukšlių.
„Apgailestaujame, kad teko imtis šio žingsnio, tačiau negalime toleruoti situacijos, kuri kelia žalą ir nerimą Birmingamo bendruomenėms“, pareiškime teigė Birmingamo miesto tarybos vadovas Johnas Cottonas.
„Reuters“ šį mėnesį Birmingame darytos nuotraukos rodo, kaip nesurinktos šiukšlės perpildė surinkimo konteinerius ir sąvartynus.
„Didžiojo incidento“ paskelbimas leis miestui apeiti piketo linijas ir išvalyti gatves, teigiama tarybos pareiškime. Tuo tarpu sanitariniai darbuotojai teigia, kad miesto deklaracija prilygsta „streiko taisyklių laužymui“.
Darbuotojų streikas paliko gatves pilnas šiukšlių, kuriose veisiasi ir kenkėjai
Gatvėse pastebimos ir didelės žiurkės, šiukšlėse rausiasi kiti kenkėjai. Kuo toliau, tuo sistuacija prastesnė. Ginčas tarp miesto ir jo šiukšlių rinkėjų prasidėjo dar 2024 m. gruodį, kai profesinė sąjunga „Unite the Union“ paskelbė, kad 2025 m. rinkėjai streikuos prieš atlyginimų mažinimą, viršvalandžių draudimą ir tarybos sprendimą panaikinti atliekų surinkimo pareigybę.
Kovo 28 d. miesto taryba pareiškė, kad „visiems darbuotojams buvo pasiūlytas alternatyvus darbas su tuo pačiu atlyginimu, vairuotojų mokymai arba savanoriškas atleidimas“, ir teigė, kad panaikinta pareigybė kėlė finansinę atsakomybę miesto biudžetui.
„Birmingamo taryba galėtų lengvai išspręsti šį ginčą, bet atrodo, kad ji užsibrėžusi bet kokia kaina įgyvendinti savo planą dėl pareigų pažeminimo ir atlyginimų mažinimo“, pirmadienį pareiškime sakė „Unite the Union“ generalinė sekretorė Sharon Graham. „Jei tai reiškia išleisti gerokai daugiau, nei kainuotų teisingai išspręsti streiką, jiems, regis, tai nerūpi.“
Taryba tvirtina, kad pokyčiai būtini siekiant užtikrinti finansinį paslaugos tvarumą, o profsąjunga nesutinka
Nuo ginčo pradžios sąjungos nariai ne kartą balsavo už streiko eskalavimą, kai miestas pradėjo samdyti laikinus darbuotojus augančioms šiukšlių krūvoms Birmingame surinkti. Šie samdomi šiukšlių išvežėjai buvo blokuojami piketuojančių darbuotojų.
Pirmadienio pareiškime taryba teigė, kad „kasdienis mūsų depo blokavimas piketuotojų reiškia, kad negalime išvežti transporto priemonių atliekoms iš gyventojų surinkti.“
Didžiosios Britanijos vyriausybė žino apie streiką, pirmadienį Parlamente sakė bendruomenių ministras Jimas McMahonas. „Yra gerai nustatytos tvarkos, leidžiančios vietos valdžiai eskaluoti problemas, kai jiems reikia pagalbos, o vyriausybė atidžiai stebi situaciją“, pagal britų naujienų tarnybą „PA Media“ sakė J. McMahonas.
„Jei vietos lyderiai Birmingame mano, kad šių problemų sprendimas viršija jų turimus išteklius ir jie prašo nacionalinės paramos, mes, žinoma, esame pasirengę atsakyti į tokį prašymą“, pridūrė jis.