Depiliacija lazeriu: nuo brangių procedūrų kurso iki išmanaus aparato, naudojamo namuose
SPA centrai bei klinikos ir grožio ekspertai reklamuoja geriausius plaukų šalinimo būdus ir vieni skatina naudotis brangiomis savo paslaugomis, kiti propaguoja natūralius depiliacijos būdus. Depiliacija namuose jau įmanoma įvairiais būdais. Ji galima pradedant vaško juostelėmis, kietuoju vašku, kuriam nereikia papildomų medžiagų ir įrangos, bei baigiant IPL metodo įrenginiais ir įprastu skutimu. Tad aptarkime IPL ir lazerinio plaukų šalinimo skirtumus tiems, kurie jau išbandė kitus namuose prieinamus plaukų šalinimo būdus, tokius kaip skutimas, epiliacija ir depiliacija vašku.
Nors abiem metodais, tiek IPL, tiek lazeriniu plaukų šalinimo metodu plaukai yra šalinami šviesa ir neleidžiama jiems ataugti, jie neduoda tokių pačių rezultatų[1]. IPL įrenginiai skleidžia plataus spektro šviesą, kuri yra silpnesnė, labiau išsklaidyta ir mažiau tikslinga nei lazerio šviesa. Nors IPL veikia greičiau, tačiau norint pasiekti tokių pačių rezultatų kaip ir šalinant plaukelius lazeriu, kuris veiksmingesnis tamsiems plaukeliams ir šviesesnei odai, reikia daugiau seansų.
Medicininiuose lazeriuose naudojama vieno bangos ilgio šviesa, kuri tiksliai nukreipiama į pasirinktą sritį, todėl ji maksimaliai įsiskverbia. Šviesą sugeria plauko pigmentas, todėl ji nukreipiama į plauko stiebą ir išvengiama kontakto su oda. Tačiau pats plaukelis paveikiamas iki pat šaknies[2].
Terminas lazeris yra kilęs iš sąvokos šviesos stiprinimas stimuliuotu spinduliavimu, kuris reiškia bet kokio dažnio elektromagnetinę spinduliuotę, ne tik matomą šviesą. Šiandien dermatologai daugiausia naudoja aleksandrito lazerį (755 nm) šviesiai ir vidutinio atspalvio odai su vidutinio tamsumo ar tamsiais, šiurkščiais plaukais; ND:YAG lazerį (1064 nm) tamsesnio tipo odai su šiurkščiais plaukais; ir diodinį lazerį (800-810 nm) šviesiai ir vidutinio atspalvio odai su tamsiais, švelniais plaukais.
Saugumas: svarbu pasirinkti lazerius ir jų nustatymus pagal naudotojo odą ir plaukus
Populiariausi lazerinių prietaisų prekių ženklai yra naudojami įvairioms lazerinėms procedūroms atlikti. Kokį konkretų lazerį reikia naudoti, kiekvienu atveju nustato gydytojas, atsižvelgdamas į kliento odos tipą, plaukelių struktūrą ir kitus veiksnius, kuriuos geriausia aptarti konsultacijos metu. Tai kiek sunkiau padaryti namuose naudojantis IPL aparatais.
Plaukelių šalinimas lazeriu veiksmingas daugumai plaukuotų kūno dalių, įskaitant veidą, pažastis, kojas, krūtinę, nugarą, rankas, pėdas ir bikinio ar kirkšnių sritis. Jis veiksmingiausias tamsesniems plaukams arba plaukams su chromoforais, kurie molekulėms suteikia spalvą[3].
Lazerinė epiliacija gali pašalinti ir šviesesnius plaukų atspalvius, pavyzdžiui, šviesius, žilus ir raudonus, kai derinama su kitomis procedūromis, kurios nepriklauso nuo plaukų pigmento. Paprastai prireikia nuo 6 iki 10 seansų, kad plaukai gerokai sumažėtų, o atsigavimo laikas po procedūros būna minimalus.
Sparčiau augantiems plaukeliams gali prireikti daugiau seansų optimaliems rezultatams pasiekti. Tolesnės procedūros paprastai planuojamos kas 4-6 savaites, kad oda užgytų ir negyvi plaukų stiebai natūraliai iškristų.
Kas geriau ir kada rinktis vieną ar kitą metodą?
Žinoma, tokių prietaisų kaina ir prienamumas labai skiriasi. Namų sąlygomis skirti naudoti prietaisai gali kainuoti kelis kart mažiau nei lazerinės depiliacijos seansai, bet plaukelių šalinimas namuose trunka daug ilgiau ir veikia ne visiems vienodai. Tačiau ar yra aišku, kas geriau – lazerinis plaukų šalinimas ar IPL prietaisai?
Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo keleto veiksnių, įskaitant jūsų odos tipą, plaukų tipą ir norimus rezultatus. Apskritai plaukų šalinimas lazeriu yra veiksmingesnis ir reikalauja mažiau procedūrų nei IPL. Jis taip pat yra tikslesnis ir tinkamas daugeliui odos ir plauko tipų.
Kaip jau minėta, plaukelių šalinimo procedūrų veiksmingumas priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, odos tipo, plaukų tipo, plaukų spalvos ir ploto, iš kurio norima pašalinti plaukelius. Lazerio technologija skleidžia vieno bangos ilgio šviesą, kuri yra labiau koncentruota, prasiskverbia giliau į odą ir tiksliau veikia plaukų folikulus nei IPL. Dėl to plaukų šalinimas lazeriu duoda geresnius rezultatus ir, palyginti su IPL, reikalauja mažiau procedūrų[4].
Plaukų šalinimas lazeriu tinka įvairių tipų odai ir plaukams, įskaitant šviesų, alyvuogių ir tamsų odos atspalvį, taip pat šiurkščių ir plonų plaukų tipus. Priešingai, IPL gali būti ne toks veiksmingas tamsesnio atspalvio odai ir gali prireikti daugiau seansų norimiems rezultatams pasiekti.
Tačiau tiek lazerio, tiek IPL plaukų šalinimo procedūros gali kelti tam tikrą diskomfortą, todėl prieš atliekant bet kokią procedūrą, svarbu aptarti galimą riziką ir naudą su kvalifikuotu ir patyrusiu gydytoju.
Jei nuspręsite pasirinkti IPL aparatą ir šalinti plaukus naudojant šviesos bangas patys, turite atsižvelgti į specifinius faktus ir aparatų funkcijas.
Ko ieškoti renkantis IPL plaukų šalinimo, skirto naudoti namuose, prietaisą?
Renkantis geriausią IPL prietaisą, į kurį verta investuoti, svarbiausia atsižvelgti į kelis dalykus.
Pirmiausia – į naudojimosi trukmę. Svarbu patikrinti, kiek blyksnių skleis jūsų prietaisas. Pigiausi rinkoje esantys modeliai gali tarnauti tik kelerius metus, kol juos reikės keisti, tačiau geras IPL prietaisas užtikrins dešimtmečius reguliaraus naudojimo.
Tai padės jums įvertinti, kiek laiko tas produktas tarnaus. Impulsų skaičius, apytikriai reikalingas vieną kartą apdoroti šias kūno vietas:
- viršutinė lūpa – 25 impulsai,
- pažastys – 100 impulsų,
- bikini linija – 200 impulsų,
- viršutinė kojų dalis – 600 impulsų,
- blauzdos – 600 impulsų.
Antras svarbus dalykas – galia. Daugelis IPL prietaisų yra skirtingo intensyvumo, o tai reiškia, kad galite efektyviai apdoroti įvairių kūno vietų plaukelius. Patys geriausi, pavyzdžiui, brangesni ir galingesni modeliai netgi turi išmanųjį jutiklį ir, vos prisilietus prie jūsų odos spalvos ir plaukų spalvos, automatiškai sureguliuoja reikiamą intensyvumą.
Trečias svarbus dalykas – greitis. Atsižvelgimas į greitį tarp kiekvieno blykstelėjimo gali atrodyti nereikalingas, tačiau lėtas IPL plaukų šalinimo prietaisas sukelia varginančią procedūrą, o tai reiškia, kad mažiau tikėtina, jog juo naudositės reguliariai.
Ne mažiau svarbu ir tai, kokios yra aparato galvutės. Geriausi IPL aparatai bus su įvairiomis galvutėmis, tinkančiomis jūsų pažastims, kojoms ir net viršutinei lūpai.
Svarbios ir papildomos priemonės. IPL prietaiso rinkinyje turėtų būti reikalingų priedų. Ypač reiktų atsižvelgti į tai, ar gamintojas suteikia akinius, kuriais turėsite užsidengti akis, kad apsaugotumėte jas nuo lazerio šviesos impulsų.
Ir, žinoma, svarbu yra kaina. Tai visada yra svarbus rodiklis. Jums reikia pasverti savo galimybes ir apskaičiuoti, kiek galite skirti tokiam prietaisui. Taip pat be pinigų investicijos tai bus ir laiko investicija, nes procedūroms reikės nuolat skiriamo laiko per kelių mėnesių laikotarpį, kai periodiškai naudositės aparatu, kad gautumėte geriausius rezultatus.