Sean'as Hannity „Fox News“: medija manipuliuoja koronaviruso tema, žurnalistika Amerikoje mirusi
Vienas žiūrimiausių televizijos ir radijo laidų vedėjų Amerikoje, Sean'as Hannity kritikuoja masinę mediją dėl to, kad ji nepaliaujamai manipuliuoja koronaviruso tema. Konkrečiai kalbama apie SARS-COV-2 viruso kilmę, dėl galimybės, kad naujasis virusas visgi kilo iš Kinijos laboratorijos Uhano mieste. Laidų vedėjas piktinasi[1], kad taip vadinami „faktų tikrintojai“ ir kiti žurnalistai nieko nelaukiant šią teoriją iškart išvadino konspiracija.
Sean'o Hannity teigimu nauji įtikinami įrodymai rodo, jog SARS-COV-2 virusas kilo iš Kinijos virusologijos instituto. Prasidėjus COVID-19 pandemijai ši laboratorija sulaukė ypatingai daug dėmesio iš pasaulinės žiniasklaidos. Jai 2003 metais Kinijos mokslų akademija metais suteikė pirmąją aukščiausio, 4 biosaugumo lygio laboratorija[2] Kinijoje. Verta prisiminti, kad ši laboratorijoje jau nuo 2005 m. atlikinėjo įvairiausius trimus virusologijos srityje, įskaitant ir su 2005 m. atrastu SARS koronavirusu. Ši laboratorija paskelbė atradusi[3] SARS virusą ir šio viruso pirminį šaltinį – šikšnosparnius.
Mobiliųjų telefonų išklotinės rodo apie vykusį laboratorijos uždarymą 2019 m. pabaigoje, neužilgo hospitalizuotus darbuotojus lapkričio mėnesį ir bandomus užčiaupti žurnalistus, gydytojus bei informatorius. Yra reali galimybė, kad virusas išplito Wuhano laboratorijoje, apie tai kalbėjo ir Donaldo Trumpo administracija, ne vieną kartą. Tačiau žiniasklaida tai skubėjo paneigti pavadindama tai sąmokslo teorija, sako Sean'as Hannity.
Laidų vedėjas tęsia toliau kalbėdamas, kad tai yra siaubingas šališkos žiniasklaidos pavyzdys. Tikslas kurio siekiama yra stengtis sukompromituoti prezidentą, vietoj to, kad priešintis Kinijos dezinformacijai, kuri ateina ir iš Pasaulio Sveikatos Organizacijos. Viskas tik tam, kad D. Trumpas atrodytų kvailiu.
„Aš dar kartą tai pakartosiu, žurnalistika Amerikoje mirusi, palaidota. Visos šios didžiosios žiniasklaidos priemonės užsiiminėjo niekais kalbant apie D. Trumpą ir Rusijos sąmokslą. Ištisus trejus metus jos skleidė melą, niekada už tai niekas neliko atsakingas, niekada niekas neatsiprašė ir niekas nebandė ištaisyti savo straipsnių.“
Buvęs prezidentas D.Trumpas atvykęs į „The Dan Bangino Show“ televizijos laidą patvirtina[4], kad jis neturi jokių abejonių dėl naujojo koronaviruso kilmės. Prezidento teigimu virusas kilo iš Wuhano laboratorijos. Šią mintį prisileidžia ir vis daugiau politikų bei mokslininkų. Pasigirsta naujos kalbos reikalaujančios tirti ir šią įvykių versiją.
Virusas išplito iš laboratorijos – faktai keliantys naujas intrigas
Britų internetinio laikraščio „The Independent“ teigimu[5], Jungtinių Amerikos Valstijų žvalgyba nustatė, kad trys mokslininkai iš Wuhano laboratorijos susirgo ir buvo hospitalizuoti, tai įvyko dar prieš prasidedant koronavirusinei pandemijai. Žvalgybos pareigūnas praneša, kad informacija gauta iš tarptautinių JAV partnerių, tačiau reikalingas platesnis tyrimas. Ekspertų teigimu maždaug 2019 m. lapkričio mėnesį virusas pradėjo plisti Wuhane, tačiau Kinijos vyriausybės teigimu pirmasis užfiksuotas atvejis laikomas 2019 m. gruodžio 8 d.
Uhano instituto laboratorija lygi šiol nepaskelbė savo duomenų, nepaviešino saugos žurnalų ar laboratorijos išrašų. Kinijos vyriausybė ir Pasaulio Sveikatos Organizacija gana griežtai tokią informacija neigia[6], netgi atvirkščiai, pasirodė kaltinimai Amerikai. Gauti nauji duomenys kurie pirmą kartą buvo paskelbti dienraštyje[7] „The Wall Street Journal“. Netiesioginių įrodymų visumą patvirtina galimą hipotezę, kad naujasis koronavirusas galėjo išplisti iš Kinijos laboratorijos Uhane.
„NBC News“ 2021 m. vasario mėnesį pranešė[8], kad JAV žvalgybos agentūra neatmeta galimos hipotezės dėl Kinijos laboratorijoje įvykusios avarijos. Pabrėžiama, kad vis daugiau mokslininkų ragina ištirti šią galimybę. Kita teorija yra ta, kad virusas persidavė žmonėms per kažkurį gyvūną, tačiau po pusantrų metų ieškojimo pirminis infekcijos šaltinis nebuvo nustatytas. Jungtinių Amerikos Valstijų pareigūnų teigimu ši istorija sunkiai vyniojasi, prašoma pagalbos iš Kinijos valdžios suteikiant didesnes prieigas prie duomenų.
„Reikšmingiausias dalykas būtų parodyti, kad Wuhano virusologijos instituto direktorė Shi Zhengli nebuvo visiškai atvira sakydama, kad niekas per šį laikotarpį institute nesusirgo.“ – sako Jamie Metzl
Pasaulinio lygio ekspertai palaikantys teorija, kad SARS-COV-2 virusas kilo iš laboratorijos
Luc Montagnier yra prancūzų virusologas, 2008 m. Nobelio medicinos premijos laimėtojas už žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) atradimą. Asociacijos „Firmus medicus“ puslapyje publikuotas straipsnis, kuomet profesorius Luc Montagnier pasirodė Prancūzijos televizijos stotyje, kad pakomentuotų naujojo viruso kilmę. Jis patvirtino tai, ką pasakė ir kai kurie kiti mokslininkai – virusas sukurtas laboratorijoje.
Interviu su savaitiniu Indijos naujienų žurnalu[9] „India Today“ kinų mokslininkė Dr. Le-Meng Yan tvirtina, kad SARS-COV-2 virusas kilo iš Kinijos virusologijos laboratorijos. Nurodyti Kinijos žmonių išlaisvinimo armijos (angl. Chinese People's Liberation Army – trumpinys PLA) dokumentai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai neįtikinami. Juose rašoma, kad dėl biologinio ginklo atakos gali sugriūti priešo medicinos sistema.
„Business Today“ verslo žurnalo teigimu šie dokumentai[10] pakliuvo į JAV pareigūnų rankas, juos 2015 m. parašė karo mokslininkai ir aukščiausio sluoksnio Kinijos sveikatos pareigūnai. Tai įvyko tuomet, kai jie patys užsakę atlikti tyrimą dėl viruso kilmės. Kinų mokslininkai pavadino tai SARS koronavirusu, kaip nauja era genetiniams ginklams. Koronavirusai yra didelė virusų šeima, iš kurių keletas sukelia tam tikras kvėpavimo takų ligas, pradedant nuo peršalimo ir baigiant sunkiu ūminiu respiraciniu sindromu (SARS).
Gautame dokumente remiamasi JAV oro pajėgų pulkininko Michaelo J. Ainscougho darbu, kuris numatė, kad trečiasis pasaulinis karas gali vykti labai subtiliais būdais, visiškai nenaudojant jėgos. Kova pasitelkiant biologinius ginklus. Dr. Le-Meng Yan teigimu šis dokumentas yra svarus įrodymas, kad Kinija turi ilgalaikę netradicinių biologinių ginklų programą ir planuoja tai panaudoti viso pasaulio užkariavimui.
„Minėtame dokumente, kovo mėnesį paskelbtoje mano ataskaitoje kalbama apie tai, kaip sukurti netradicinius biologinius ginklus. Be to, tikslas yra neigti pasirodančią informaciją ir suklaidinti pasaulį, kad žmonės nesuprastu viruso laboratorinės kilmės. Medicinos sistema yra viena iš sričių į kurią nutaikyti biologiniai ginklai.
Taigi iš esmės vyresnieji pareigūnai prieš penkerius ar šešerius metus toje ataskaitoje sakė, kad šis biologinis ginklas neturėtų būti mirtinas. Antrinis tokio biologinio ginklo panaudojimas yra pažeisti priešo visuomenę ir medicinos sistemą.
Kita vertus, pateikiau pakankamai patikimų mokslinių įrodymų, kartu ir žvalgybos ataskaitas kurių Kinija negali paneigti, tačiau vienintelis dalykas kurį jie gali padaryti, tai skleisti dezinformacijos kampaniją pasitelkiant Nacionalinį Sveikatos Institutą, Pasaulio Sveikatos Asociaciją ir Nature mokslinių publikacijų žurnalą.“
Vos tik Kinijoje kilo koronaviruso pandemija, ekspertai sutartinai skelbė neginčijamą tiesą dėl viruso kilmės. Virusas atsirado iš Wuhano turguje tupėjusio skujuočio ir taškas. Tačiau kitų pasaulio šalių mokslininkai dar iki šiol nesugeba atkapstyti tikrosios viruso kilmės, apie tai skelbė autoritetingasis Pasaulio Ekonomikos Forumo puslapis[11]. Nors mokslinių publikacijų apie virusą nuolat daugėja, lieka daug nežinomųjų dėl viruso kilmės. Pagal naujojo viruso genomo analizę manoma, kad šis virusas yra dviejų kitų virusų kombinacija, tačiau lieka keli neatsakyti klausimai:
- Kuriame organizme įvyko ši kombinacija: šikšnosparnių, skujuočių ar dar kokiame nors kitame?
- Kokiomis sąlygomis įvyko ši kombinacija?
Šioje situacijoje ne tiek yra įdomu skujuočiai ir šikšnosparniai. Įdomu tai, kad mokslininkai ir ekspertai, ypatingai esantys Lietuvoje, dažnu atveju kažkaip viską „sužino“ greičiau ir jų informacija yra patikimesnė už kitus pasaulio mokslininkų. Bet užduodant konkrečius klausimus, lygi šiol visi esame nežinioje. Atsakymų paprasčiausiai nėra.