Kada sužinosime, kas sukėlė virusą, pasiglemžusį milijonų žmonių gyvybes?
JAV prezidento Joe Bideno administracija taip nenoriai ieško atsakymų apie COVID-19 kilmę, kad tuo jau stebisi ir patys amerikiečiai. Klausimus vis garsiau apie tai užduoda ir ne vienas JAV politikas. Kongresas yra pasirengęs atlikti tyrimą, bet Baltieji rūmai tam priešinasi, o respublikonų atstovai reikalauja atsakymų apie viruso kilmę ir paaiškinimų, kodėl imamasi ne visai veiksmingų priemonių kovojant su viruso plitimu šalyje. Baigiasi 2022 metai, o kaip ir iš kur atsirado virusas, nuo kurio jau mirė daugiau nei milijonas amerikiečių – nežinia[1].
Atstovų Rūmuose dominuojantys respublikonai žada, kad kai sausį perims daugumą, atsakymus gaus naudodamiesi šaukimo į teismą teise.
Sužinoti daugiau apie COVID kilmę gali būti svarbiausias 2022 m. kadencijos vidurio rinkimų uždavinys, juolab kad tikima, kad būtent demokratai slapsto įrodymus ir faktus nuo valstybės gyventojų.
Po to, kai 2001 m. rugsėjo 11 d. Jungtinės Amerikos Valstijos buvo užpultos, Kongresas sukūrė nepriklausomą komisiją, kuri turėjo išsiaiškinti įvykio esmę. Kovo mėnesį Senato sveikatos komitetas patvirtino planus sukurti panašią dvylikos narių, abiejų partijų ekspertų grupę, turinčią šaukimo į teismą teisę.
Buvęs senatorius Joseph I. Liebermanas, kuris buvo įstatymo projekto, kuriuo įsteigta Rugsėjo 11-osios komisija, rėmėjas, paragino prezidentą J. Bideną paremti naujas pastangas. Jį tai padaryti paragino ir demokratė senatorė Patty Murray, tačiau J. Baidenas tyli ir šių pasiūlymų nekomentuoja[2].
Prezidento administracija nelinkusi atsakyti į klausimus
Kalbama, kad J. Bideno administracija yra pasiryžusi slėpti faktus apie koronaviruso kilmę ir galimą jo nutekėjimą iš JAV finansuojamos laboratorijos Kinijoje.
Pagrindinis Kinijos regiono ekspertas Gordon Chang sakė, kad amerikiečiams gali prireikti ne vienerių metų, kad sužinotų visą Kinijos vaidmenį nutekinant koronavirusą, kuris sukėlė pasaulinį uždarymą ir milijonus mirčių:
„Deja, J. Bideno administracija pasiryžusi neleisti mums sužinoti, ką konkrečiai Kinijoje finansavo Dr. Anthony Fauci’o Nacionalinis sveikatos institutas. Manau, kad taip yra todėl, kad daktaras Anthony Fauci sąmoningai vengė 2014 m. draudimo federaliniu lygmeniu finansuoti funkcijų įgijimo tyrimus.“
Ekspertai mano, kad naudojant procesą, kurio metu virusas padaromas dar labiau mirtinu, kad mokslininkai galėtų jį tirti, buvo sukelta ši katastrofa. Kiti tiki, kad prezidentas bijo atskleisti detales dėl jo šeimos sandorių Kinijoje ir pelningų ryšių su šia šalimi.
Respublikonas Mike Turneris, kuris pirmininkaus Atstovų Rūmų žvalgybos komitetui, žada atskleisti, kaip federalinė vyriausybė spaudė socialinės žiniasklaidos platformas slopinti diskusijas ir cenzūruoti pranešimus, kuriuose teigiama, kad COVID-19 nutekėjo iš laboratorijos. Pasak jo, tai buvo precedento neturintis pasikėsinimas į Amerikos minties laisvę.
Atstovų Rūmų respublikonai taip pat paskelbė, kad ištirs, kodėl Nacionalinis sveikatos institutas ir toliau finansuoja Kinijos laboratorijas, 2021 m. siųsdamas 8,9 mln. dolerių, o 2022 m. – 5,6 mln. dolerių.
Manoma, kad COVID-19 galėjo būti galimai netyčia paleistas biologinis ginklas
Gali būti, kad virusas buvo Vuhano virusologijos institute kuriamas kaip biologinis ginklas. Praėjusią savaitę Atstovų Rūmų respublikonai paskelbė ataskaitą, kurioje JAV žvalgybos bendruomenė kaltinama klaidinusi visuomenę dėl svarbiausių klausimų, įskaitant galimas sąsajas tarp Vuhano laboratorijos ir Kinijos biologinio ginklo programos[3].
JAV Atstovų Rūmų respublikonai, priklausantys Atskirajam žvalgybos komitetui, žada atskleisti, kaip mokesčių mokėtojų doleriais, skirtais universitetams, galiausiai finansuojami mokslinių tyrimų projektai Kinijos karo medicinos mokslų akademijos Penktajame institute, kuris, kaip žinoma, yra jos biologinių ginklų programos sudedamoji dalis.
Epidemiologas Anthony Fauci, bandęs tvarkytis su Baltųjų rūmų atsakymais pandemijos metu, panašu, kad turi slėpti savo pėdsakus iki šiol. Rugsėjo mėnesį jis skyrė dar vieną 653 392 JAV dolerių dotaciją ne pelno siekiančiai organizacijai „EcoHealth Alliance“, kuri pasinaudojo ankstesne A. Fauci NIH dotacija, kad finansuotų tyrimus, susijusius su įtariamu informacijos nutekėjimu.
Manoma, kad J. Bideno administracijos pastangas sumenkinti Amerikos finansavimą Vuhano virusologijos institutui – Kinijos laboratorijai lemia ir kiti įsipareigojimai bei ryšiai su verslu Kinijoje. Tikslus Amerikos vaidmuo remiant šiuos tyrimus vis dar lieka neaiškus, ir spėjama, kad taip yra dėl J. Bideno administracijos pastangų apsaugoti A. Fauci nuo kritikos[4].
Manoma, kad jis tikriausiai davė melagingus parodymus Kongrese, kai teigė, kad jo agentūra nefinansuoja vadinamųjų funkcijų padidėjimo tyrimų Vuhano virusologijos institute.
Jis arba žinojo, kas vyksta, arba slėpė faktus ir vis tiek melavo.
Amerikiečiai turėtų gauti reikiamus atsakymus kitais metais. To žada siekti Atstovų rūmų respublikonai.