Suprasti akimirksniu
  • Noras „būti vyru“ realizuotas ne iki galo
  • Viskas priklauso nuo suspensijos laiko ir testosterono dozės
  • Dori Romos katalikai tokiems dalykams nepritaria
Šaltiniai
t
Noras „būti vyru“ realizuotas ne iki galo. Kylie / Unsplash nuotrauka

Noras „būti vyru“ realizuotas ne iki galo

Į kasdienį žmonių gyvenimą įbrukę 72 lyčių ideologiją, Vakarų politikai neįvertino, kad tokie sprendimai turės toli siekiančių ir vis sunkiau prognozuojamų pasekmių, o nesusipratimų, tarkim tokių, kaip besilaukiantys „vyrai“ tik daugės.[1]

Remiantis Italijos laikraščio „La Repubblica“ straipsniu, kiek anksčiau lytį į vyrišką nusprendusi pasikeisti moteris netikėtai pasirodė esanti penktą mėnesį nėščia.[2]

Straipsnyje Marko (Marco) vardu vadinamas veikėjas, kurį dabar sunku priskirti konkrečiai lyčiai, sėkmingai pastojo per lyties keitimą lydinčią mastektomiją.

Mastektomija - medicininis terminas, reiškiantis chirurginį vienos ar abiejų krūtų pašalinimą iš dalies arba visiškai. Paprastai krūties vėžiui gydyti atliekama mastektomija. Kai kuriais atvejais moterims, kurioms, kaip manoma, yra didelė krūties vėžio rizika, atliekama operacija kaip prevencinė priemonė.[3]

Teigiama, kad su psichologais bendravusi Marko jau prieš keletą metų įrodė, kad yra vyras, todėl pagrindinei lyties keitimo operacijai atlikti užteko kelių tikslių chirurgo „mostelėjimų teptuku“. Valdžia taip pat pripažino, kad ponia tapo džentelmene, todėl leido jai pasirinkti vyrišką vardą. Pradėjus hormonų terapiją Marko užsiaugino barzdą ir ruošėsi gimdos pašalinimo operacijai, o tuomet paaiškėjo, kad pastarąją teks atidėti, nes... Romos ligoninės medikai nustatė, kad Marko sėkmingai pastojo ir jau penktą mėnesį yra nėščia. Taip pat naujam vyrui teko skubiai nutraukti hormonų terapiją, tad, tikėtina, iki gimdymo Marko vėl taps moterimi.

Translytiškumas vaizdžiai, Vilniaus universiteto, kuris nebesislėpdamas eina genderizmo ideologijos keliu, piešinys
Translytiškumas vaizdžiai, Vilniaus universiteto, kuris nebesislėpdamas eina genderizmo ideologijos keliu, piešinys
„Jei iš karto nenutrauksime hormonų terapijos, galime tikėtis rimtų pasekmių, ypač pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais, o tai yra subtilus laikotarpis kūdikio organų vystymosi požiūriu,“ - persėjo ligoninės endokrinologė Džiulija Senofontė (Giulia Senofonte).

Viskas priklauso nuo suspensijos laiko ir testosterono dozės

Didelis tiek vyriškų, tiek moteriškų hormonų kiekis tėvų organizme gali kelti kardiologinį pavojų vaikui. Dviejų tipų steroidų (testosterono ir estrogeno) didelių verčių derinys turi įtakos sveikatos būklei, pavyzdžiui, kraujo krešėjimui ir kraujospūdžiui.

Pasak D. Senofontės, Marko galėjo pastoti manydamas, kad hormonų terapija blokuoja menstruacinį ciklą, tačiau tai nėra kontraceptinė priemonė. Ovuliacija toliau tęsėsi, todėl ir kilo nėštumo pavojus, kuris netrukus davė rezultatų.[4]

Translyčių pora, laukianti šeimos pagausėjimo. TNN nuotrauka
Translyčių pora, laukianti šeimos pagausėjimo. TNN nuotrauka

Neretas atvejis, kai kas nors pastojo lyties pasikeitimo metu. Tokių istorijų daug fiksuota JAV, tačiau Italijoje – bent jau iki šiol – nebuvo žinomas nei vienas panašus atvejis, arba tai nebuvo paviešinta.

„Mes susiduriame su nauju iššūkiu ir jį suprasti nėra lengva“, – „ La Repubblica“ sakė psichiatrė ir psichoanalitikė bei Palermo universiteto lyties nepasitenkinimo klinikos konsultantė Matilda Vindžeri (Matilde Vigneri).

Transseksualūs vyrai Jungtinėse Valstijose jau turi nemažai vaikų. Jei Marko pagimdys vaiką, pagal įstatymą jis bus laikomas ir biologine motina, ir teisėtu tėvu, nes metrikacijos įstaigoje yra registruotas kaip vyras. Beje, tai bus gana šokiruojanti situacija, nes Italijoje nepilnos šeimos vis dar turi mažiau teisių už pilnas, o toks atvejis, kai vienas asmuo bus ir mama ir tėtis, iš viso bus išskirtinis. Jeigu valdžia nusileis šiai beprotybei, jai teks adaptuotis prie Marko atvejo ir įteisinti šalyje naują tėvystės formą.

Dori Romos katalikai tokiems dalykams nepritaria

Kaip ir reikėjo tikėtis, translytės Marko istorija sulaukė rimtos konservatyvios katalikiškos organizacijos „Pro Vita e Famiglia“ prezidento Tonio Brandžio (Toni Brandi), kovojančio už tradicines šeimos vertybes, reakcijos. T.Brandis paaiškino „Times“, kad ji tikisi, jog Marko nėštumas pakeis visuomenės ir politikų nuomonę apie lyties keitimo operacijas.[5]

„Naujos lyčių teorijos, kuriomis nepaisoma biologinės lyties, yra visiška beprotybė. Tai prieštarauja mokslui ir gamtai“, - pareiškė britų laikraščiui T. Brandis. - Šis atvejis yra iššūkis lyčių teoretikams, nes parodo, kad moteris yra moteris. Jei rytoj ir laikysiu save moterimi, vis tiek negalėsiu pagimdyti vaiko“.

Lyčių keitimas Italijoje buvo įteisintas 1982 m. – daugiau nei prieš 40 metų – priimtu įstatymu. Daugelis LGBTQ+ aktyvistų nebelaiko šio įstatymo tinkamu. Jų teigimu, Italija atsiliko pripažindama translyčių asmenų teises.

Ekrano nuotrauka. Ja'Mel gimė moterimi, o 22 tapo vyru bei sėkmingai pastojo.
Ekrano nuotrauka. Ja'Mel gimė moterimi, o 22 tapo vyru bei sėkmingai pastojo.

Dažnam norėtųsi italams paskolinti tokius „iškilius“ Lietuvos politikus kaip teisinių nemalonumų turintį Tomą Vytautą Raskevičių bei dideles lygių galimybių specialistes – Birutę Sabatauskaitę bei Jūratę Juškaitę, kurios neseniai susilaukė bendro vaiko. [6]