Suprasti akimirksniu
  • Vyras, save laikantis moterimi, priekabiavo prie komandos narių
  • Transseksualui neleido dalyvauti moterų varžybose – jis padavė į teismą
  • Transseksualiems sportininkams uždrausta dalyvauti lengvosios atletikos varžybose
  • Mišriuose kovų menuose vyras sumušė moterį ir tuo didžiuojasi
  • Translyčiams neleidžia dalyvauti ir moterų šachmatų varžybose
Šaltiniai
transseksualas
Pexels.com/Rosemary Ketchum nuotrauka

Vyras, save laikantis moterimi, priekabiavo prie komandos narių

Genderizmo idėjų, translyčių ir belyčių šalininkai juokdamiesi aiškindavo, neva visuomenės baimės, kad padaugės seksualinio priekabiavimo atvejų translyčius atviriau priėmus į visuomenę, yra laužtos iš piršto. Tačiau praktika rodo, kad visuomenės baimės visiškai turėjo pagrindo, mat kuo daugiau translyčių asmenų įsilieja į sportą, grožio konkursus, tuo daugiau šokiruojančių istorijų išlenda į viešumą. 

Štai vienas vyras, laikantis save moterimi, panašu, negali pamiršti savo vyriškosios prigimties, nepaisant to, kiek hormonų leistųsi ir kokias operacijas darytųsi. Su savo komandos draugėmis moterimis vienoje persirengimo kabinoje gavęs leidimą rengtis šis asmuo pasinaudojo proga nužiūrinėti persirenginėjančias moteris ir komentuoti jų kūno formas, taip iš esmės užsiimdamas seksualiniu priekabiavimu.

Istorija, sukėlusi atgarsį visuomenėje, nutiko JAV Masačiusetso valstijoje. Aštuoniolikmetis sportininkas, save laikantis moterimi, aktyviai dalyvauja penkiose sporto šakose, tačiau vieną jų jam teks pamiršti, mat po priekabiavimo prie kolegių jis buvo pašalintas iš moterų irklavimo komandos.

Tai nutiko po to, kai vyras, save laikantis moterimi, persirengimo kabinoje su savo komandos draugėmis persirenginėjo ir įžūliai nužiūrinėjo kolegių nuogus kūnus, taip pat spoksodamas komentavo: „O, kokios krūtys!“.

Dėl tokio jo elgesio dalis sportininkių pasijuto tiek nejaukiai, kad atsisakė naudotis rūbinėmis, bijodamos dar vieno moterimi besijaučiančio sportininko išpuolio. 

Nepaisant to, kad priekabiavęs asmuo jau yra pilnametis, vis dėlto komandoje buvo ir nepilnamečių merginų, tad galiausiai 40 klubo narių ir 15 jų tėvai parašė raštą, teigdami, kad merginos, be kita ko, buvo dar ir įbaugintos neduoti parodymų apie incidentą rūbinėje, todėl priekabiavusio aštuoniolikmečio pavardė iki šiol nėra atskleista[1].

Transseksualui neleido dalyvauti moterų varžybose – jis padavė į teismą

Nepaisant to, kad, rodos, akivaizdu kaip dieną, kad vyrų ir moterų kūnai ir fizinės galimybės skiriasi, transseksualai vyrai yra tiek įtikėję savo moteriškumu, kad nesuvokia elementarių biologinių lyčių skirtumų. Po to, kai transseksualui plaukikui Lia Thomas buvo uždrausta dalyvauti moterų plaukimo varžybose, šis nepasikuklino ir padavė plaukimo federaciją į teismą, nes, esą, jo kūnas nėra problema, o draudimas dalyvauti varžybose yra diskriminacinio pobūdžio.

Kaip žmogus, išgyvenęs vyrišką brendimą, Lia Thomas įgijo ūgio ir raumenų pranašumą, tačiau, jo teigimu, visi sportinkai dirba ir ugdo savo fizinius pranašumus, kurie reikalingi tam, kad galėtų konkuruoti sporte. 

„Mes darome daug dalykų, kad išlaikytume skirtumo iliuziją. Pagalvokite apie tai minutę. Jei moterys kirptųsi taip pat, kaip ir vyrai, dėvėtų „vyriškus“ drabužius ir nesiskustų kojų bei pažastų, nesidažytų ir nesipešiotų antakių, jos nesiskirtų nuo vyrų.

Turime pasakyti sau, kad dėl lyties iš esmės esame tokie skirtingi, kad galime pateisinti ištisas socialines struktūras, suteikiančias vyrams dominavimą prieš moteris. Priešingu atveju, kodėl turėtume boulingą pagal lytį?“,– štai tokią teoriją dėsto translyčių palaikytojai, manantys, kad biologinė lytis neduoda jokio pranašumo sporte[2].

Transseksualiems sportininkams uždrausta dalyvauti lengvosios atletikos varžybose

Lengvosios atletikos atstovai uždraudė translyčiams sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose. 

„Visi sprendimai, kuriuos priėmėme, turi savo iššūkių. Jei taip yra, tada darysime tai, ką darėme praeityje, tai yra energingai ginsime savo poziciją. Ir svarbiausias principas man yra tas, kad mes visada darysime tai, kas, mūsų manymu, geriausiai atitinka mūsų sporto interesus“, –teigiama lengvosios atletikos federacijos pranešime.

Anksčiau sportininkai, turintys skirtingą lytinį išsivystymą, mažiausiai šešis mėnesius prieš varžybas turėdavo sumažinti savo testosterono kiekį iki žemiau 5 nanomolių viename litre kraujo, o taisyklės galiojo tik atstumams nuo 400 metrų iki vienos mylios. Nuo šiol pasikeitusios taisyklės transseksualiems sportinininkams nebeleis dalyvauti varžybose[4].

Mišriuose kovų menuose vyras sumušė moterį ir tuo didžiuojasi

Prezidento Joe Bideno transseksualų vykdomasis įsakymas ir teisės aktai, tokie kaip Lygybės įstatyma, jei būtų priimti, pareikalaus nekvalifikuotai įtraukti biologinius vyrus, kurie identifikuojasi kaip moterys į moterų sportą. Taip darydami kairieji aktyviai pajungia moteris prievartai ir nutildo jas prisidengdami „įtraukimu“.

Nors biologiniai vyrai turi nesąžiningų pranašumų nekontaktinėse sporto šakose, tokiose kaip lengvoji atletika, verčiant moteris konkuruoti su biologiniais vyrais kontaktiniame sporte yra prievarta.

Mišriuose kovos menuose Fallonas Foxas, kuris sulaukęs 30 metų „perėjo“ iš vyro į moterį, yra pirmasis atvirai translytis sportininkas, kuris varžėsi kaip moteris, nepaisant pavojaus susižeisti kitiems konkurentams.

2014 m. rugsėjį Fox kovojo su Tamikka Brents. Per pirmąsias dvi rungtynių minutes Foxas sulaužė kovotojos T. Brents kaukolę ir ji patyrė smegenų sukrėtimą. Fox tęsė žiaurų puolimą, kol Brent patyrė nokautą.

Bet kuriuo kitu atveju, kai moteris dominuoja biologiniam vyrui, ji taptų prievartos ir neteisybės auka, pasak kairiųjų. Tačiau kadangi Brents buvo moteris, kovojanti su trans-identifikuojančiu biologiniu patinu, kairieji ją atmetė kaip skaudžią nevykėlę. Ji buvo kritikuojama ir raginama pripažinti, kad F. Fox yra moteris. 

Absurdiška ir neteisinga, kad net viena moteris būtų atleista dėl to, kad ją žiauriai užpuolė biologinis patinas pavojingai nesąžiningoje konkurencijoje. Dar blogiau, kai moterims liepiama taikstytis su tokio pobūdžio užpuolimu be jokios pagalbos ar žalos atlyginimo iš institucijų, skirtų jas apsaugoti[5].

Translyčiams neleidžia dalyvauti ir moterų šachmatų varžybose

Tačiau ne tik tos sporto šakos, kurios remiasi fizinėmis žmogaus ypatybėmis, ne visada palankiai žiūri į translyčių asmenų lygias teises su biologinės lyties žaidėjais. 

Štai Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) teigia laikinai uždraudžianti translytėms moterims dalyvauti jos moterų varžybose.

FIDE teigė, kad atskiriems atvejams reikės „tolesnės analizės“ ir kad sprendimas gali užtrukti iki dvejų metų.

„Translyčių asmenų teisės aktai sparčiai plėtojami daugelyje šalių, o daugelis sporto organizacijų taiko savo politiką. FIDE stebės šiuos pokyčius ir žiūrės, kaip galėtume juos pritaikyti šachmatų pasaulyje. Dveji metai yra perspektyvos, kuri atrodė pagrįsta nuodugniai tokių pokyčių analizei“, – sakoma pranešime. 

Federacija nedraudžia translyčiams asmenims dalyvauti varžybose, tačiau tik atviruose turnyruose[3].