
J. Bideno administracija išleido 174 milijonus dolerių radikalių lytiškumo idėjų skleidimui
J. Bideno administracija skyrė daugiau nei 174 mln. JAV dolerių iš dotacijų ir sutarčių, kad paremtų tai, ką galima vadina „radikalia lyčių ideologija“, įskaitant transseksualių vyrų menstruacijų ciklo tyrimus ir iniciatyvas, kuriomis siekiama apsaugoti LGBTQ+ bendruomenę Vakarų Balkanuose, kaip teigiama naujoje duomenų bazėje „Finansavimo beprotybė“(Funding Insanity).
„Kasmet mokėdami mokesčius amerikiečiai tikisi, kad šie pinigai bus naudojami jiems naudingiems projektams, pavyzdžiui, nacionalinei gynybai stiprinti, infrastruktūrai gerinti ir gamtiniams ištekliams saugoti“, „Fox News Digital“ teigė „American Principles Project“ prezidentas Terry Schillingas[1].
„Tačiau pastaraisiais metais demokratai valstybės lėšas nukreipia savo radikaliai lyčių darbotvarkei tiek šalies viduje, tiek pasaulyje įgyvendinti“, tęsė jis. „Šimtai milijonų dolerių buvo iššvaistyti programoms, propaguojančioms idėją, kad žmogaus biologija nėra svarbi. Tai akivaizdus Vašingtoną užvaldžiusios korupcijos pavyzdys.“
Konservatyvi ne pelno siekianti organizacija „American Principles Project“, pasisakanti už šeimos vertybes, neseniai sukūrė duomenų bazę „Finansavimo beprotybė“. Joje nurodomos įvairios vidaus ir tarptautinės iniciatyvos, gavusios didelį federalinį finansavimą kairiųjų lyčių ideologijai propaguoti.
Projekto „American Principles Project“ (AAP) peržiūrėtos lėšos buvo paskirstytos per pastaruosius ketverius metus J. Bideno valdymo laikotarpiu. Vieną didžiausių dotacijų, įtrauktų į AAP duomenų bazę, skyrė JAV Tarptautinės plėtros agentūra (USAID), kuri Amerikos advokatų asociacijai skyrė 1 929 783 JAV dolerius projektui, kurio tikslas yra „apsaugoti“ LGBTQI+ asmenis Vakarų Balkanuose skatinant „žmogaus teises, informacijos vientisumą, lygybę ir demokratiją“.
Ši iniciatyva apima tokias šalis kaip Kroatija, Serbija, Juodkalnija ir Albanija. Nors Balkanų regione apskritai nepripažįstamos homoseksualų santuokos, kai kurios valstybės, pavyzdžiui, Juodkalnija, pripažįsta tos pačios lyties porų „gyvenimo partnerystę“. Subsidija pradėta teikti 2024 m. spalio 1 d. ir turėjo baigtis rugsėjo 30 d. Tačiau D. Trumpo administracija sausį sustabdė užsienio paramą, o USAID šiuo metu yra restruktūrizuojama pagal Vyriausybės efektyvumo departamento nurodymą[2].
JAV federalinės įstaigos, mokesčių mokėtojų pinigais remia „progresyvią“ lyčių politiką kitose šalyse
Kitas pavyzdys šioje duomenų bazėje: Žemės ūkio departamentas skyrė 600 000 JAV dolerių Pietų A&M universitetui Luizianoje menstruacinių ciklų, įskaitant transseksualių vyrų ir nebinarinių asmenų, tyrimui. Dotacijos aprašyme teigiama: „Pirmą kartą menstruacijos atsiranda maždaug 12 metų ir baigiasi su menopauze maždaug sulaukus 51 metų“ ir „moteris mėnesinį menstruacijų ciklą turės maždaug 40 gyvenimo metų, vidutiniškai 450 menstruacijų per gyvenimą“.
Toliau pažymima, kad transseksualūs vyrai, interseksualūs ir nebinariniai asmenys taip pat gali turėti mėnesines, ir priduriama: „Bet kuriuo metu mėnesines patiria apie 26 % pasaulio gyventojų.“ 2024 m. balandį pradėta dotacija siekiama spręsti „didėjantį susirūpinimą ir problemas, susijusias su menstruacijomis“, įskaitant natūralaus pluošto, pavyzdžiui, kanapių, panaudojimo moteriškos higienos priemonėse galimybių tyrimą.
Fox News Digital dėl šių dotacijų susisiekė ir su universitetu, ir su Amerikos teisininkų asociacija, tačiau greitų atsakymų negavo.
Remiantis duomenų bazės duomenimis, Žemės ūkio departamentas gamtos išteklių valdymo įmonei skyrė dar 229 637 JAV dolerių sutartims, susijusioms su „Brazilijos miškų ir lyčių konsultantų paslaugomis“. Lyčių konsultantų miškininkystės paslaugų srityje tikslas skatinti lyčių lygybę ir įgalinti moteris šioje pramonės šakoje. Ši sutartis prasidėjo 2024 m. sausio 15 d. ir baigėsi šių metų sausio mėnesį, teigiama sutarties skyrimo aprašyme.
Projektai skatinantys lyčių lygybę: milijonas JAV dolerių Bangladešui
Paaiškėjo ir tai, kad Valstybės departamentas išleido beveik 25 000 JAV dolerių užsienio organizacijoms, kurios Indijoje surengė „The Vagina Monologues“ pastatymo gudžarati kalba premjerą. Dotacijos aprašyme rašoma: „Remti socialinius pokyčius siekiant moterų įgalinimo per teatrą, pasaulinę „The Vagina Monologues“ premjerą gudžaratų kalba Mumbajuje ir Ahmedabade.“
Spektaklyje, feministiniame kūrinyje, kurio premjera JAV įvyko 1996 m., nagrinėjami asmeniniai monologai tokiomis temomis kaip išprievartavimas, smurtas pagrįstas diskriminacija dėl lyties, menstruacijos, lytinių organų žalojimas ir prostitucija. Didesne dotacija USAID skyrė 1 065 702 JAV dolerius Bangladešo gerovės grupei, kuri remia „skirtingų lyčių žmones (BVP)“, įgyvendindama projektą „Shomota“, kas bangla kalba reiškia „lygybė“.
Valstybės departamentas taip pat skyrė 2 315 JAV dolerių nevyriausybinei agentūrai Nepale, kad ši mokytų anglų kalbos „profesionalias transseksualių moterų makiažo verslininkes“. T. Schilling pareiškime „Fox Digital“ kritikavo federalinės vyriausybės mokesčių mokėtojų lėšų naudojimą kairiųjų iniciatyvoms ir pavadino tai „korupcija“, kuriai, jo nuomone, „pagaliau ateina galas“.
T. Schillingas pridūrė: „2024 m. lapkritį Amerikos žmonės suteikė D. Trumpui aiškų mandatą ištuštinti pelkę, ir nuo pat atėjimo į valdžią jis kartu su E. Musku ir naujai įsteigtu Vyriausybės efektyvumo departamentu (DOGE) ėmėsi ryžtingų veiksmų, kad tai padarytų. Tikimės, kad prezidentui ir DOGE ši informacija bus naudinga, nes jie siekia išrauti ideologinį švaistymą ir sugrąžinti mūsų vyriausybei jos tikrąją paskirtį, tarnauti visų amerikiečių labui.“
D. Trumpo administracija atsisakė 83 proc. USAID programų
Valstybės sekretorius Marco Rubio, kuris buvo paskirtas eiti USAID direktoriaus pareigas, pareiškė, kad agentūra turi derintis prie D. Trumpo „Pirmiausia Amerika“ politikos, įskaitant griežtesnę mokesčių mokėtojų lėšų, skirstomų užsienyje, kontrolę. D. Trumpo administracija smarkiai sumažino JAV užsienio pagalbą, teikiama per USAID[3].
Per šešias savaites trukusį plataus masto valymą, kurio metu buvo panaikintos ištisos dešimtmečius kurtos vystymosi veiklos kategorijos, buvo sumažinta 83 % JAV Tarptautinės plėtros agentūros (USAID) valdomų programų. Valstybės sekretorius M. Rubio pirmadienį paskelbė apie apkarpymus, atskleisdamas, kad buvo nutraukta apie 5 200 iš 6 200 USAID vykdomų pasaulinių programų.
Likusias programas, mažiau nei 20 proc. ankstesnio pagalbos portfelio, nuo šiol prižiūrės Valstybės departamentas. M. Rubio gyrė darbuotojų, dirbančių kartu su E. Musko „Valdžios efektyvumo departamento“ (DOGE) komanda, pastangas, o savo asmeninėje socialinės žiniasklaidos paskyroje X paskelbtame pranešime reformas pavadino „pavėluotomis ir istorinėmis“.
Šie drastiški apkarpymai buvo atlikti po to, kai sausio 20 d. D. Trumpas išleido įsaką, kuriuo buvo įšaldyta užsienio parama, kad būtų galima ją peržiūrėti, nes, jo teigimu, tai buvo būtina siekiant sustabdyti liberalios pasaulinės darbotvarkės plitimą. Šis sprendimas žymi reikšmingą atotrūkį nuo dešimtmečius trukusio abiejų partijų sutarimo, kad humanitarinė pagalba ir parama vystymuisi remia Amerikos saugumą, nes stabilizuoja nestabilius regionus, skatina ekonomikos augimą ir puoselėja diplomatinius santykius.
Pirmadienį paskelbtame M. Rubio pranešime skelbiama, kad peržiūros procesas „oficialiai baigtas“, panaikinus maždaug 5 200 USAID programų. Jis teigė, kad šioms programoms „išleista dešimtys milijardų dolerių, o jos netenkino ir kai kuriais atvejais net kenkė pagrindiniams Jungtinių Valstijų nacionaliniams interesams“.
Demokratų įstatymų leidėjai ir kiti teigė, kad Kongreso finansuojamų programų uždarymas be Kongreso pritarimo yra neteisėtas. Valstybės departamentas neatsakė į prašymus pakomentuoti, kokiais kriterijais remiantis buvo nustatyta, kurios programos lieka, ir kokios teisinės problemos kyla dėl mažinimo.