JAV respublikonai siekia atskleisti Baltųjų rūmų ir technologijų kompanijų vykdytos cenzūros mastus
Paskutinieji JAV paviešinti dokumentai atskleidžia Baltųjų rūmų vaidmenį cenzūruojant amerikiečių nuomonę ir mintis socialinėje žiniasklaidoje.
Baltųjų rūmų skaitmeninės žiniasklaidos direktoriaus Robo Flaherty įtaka socialinių tinklų platformų vadovams įrodo, kad bendrovės įvedė skirtingą COVID-19 cenzūros politiką, reaguodamos būtent į nesiliaujantį Baltųjų rūmų spaudimą.
Viešumą pasiekiant vis daugiau detalių apie Baltųjų rūmų ir technologijų kompanijų cenzūros pinkles, Atstovų Rūmų respublikonai planuoja įsteigti naują komitetą, kuris tirs didžiųjų technologijų bendrovių ir prezidento Joe Bideno administracijos ryšius.
Baltieji rūmai didžiausią spaudimą darė feisbuko atstovams
2021 m. kovą Baltųjų rūmų skaitmeninės žiniasklaidos direktoriaus R. Flaherty elektroniniu paštu vienam neįvardintam feisbuko vadovui išsiuntė elektroninį laišką, kuriame užsimenama, kad feisbukas yra viena iš pagrindinių vietų tariamai dezinformacijai vakcinų klausimu plisti.
„Esame rimtai susirūpinę, kad jūsų platforma yra viena iš pagrindinių vakcinų nepopuliarumo priežasčių. Norime žinoti, kad stengiatės, norime žinoti, kaip galime padėti ir norime žinoti, kad nežaidžiate apsimestinio žaidimo. Visa tai būtų daug lengviau, jei būtumėte su mumis atviri“, – į feisbuko vadovus kreipėsi R. Flaherty[1].
Būtent tuomet prasidėjo ilgai trukusi komunikacija tarp feisbuko atstovų ir Baltųjų rūmų pareigūno. Technologijų milžinei nesėkmingai bandant nuraminti J. Flaherty, feisbuko vadovas išsiuntė jam elektroninį laišką, kuriame išsamiai išdėstė planuojamus bendrovės politikos pakeitimus.
Tarp jų buvo „dezinformacijos apie skiepus pašalinimas“ ir „vakcinacijos neskatinančio turinio mažinimas“.
To J. Flaherty nepakako, nes neilgai trukus jis vėl susisiekė su feisbuko vadovais klausdamas, kokių veiksmų platforma imasi siekiant nepabloginti požiūrio į vakcinaciją. Tuomet J. Flaherty net priekaištavo bendrovei dėl nepakankamo uolumo anksčiau kontroliuoti politinius pasisakymus vakcinacijos tema.
„Tačiau tai padarėte tik po rinkimų, kuriuose padėjote padidinti skepticizmą ir po riaušių, kurias didele dalimi suplanavo jūsų platforma“, – rašė J. Flaherty.
Misūrio prokuroras žada ginti amerikiečių teises į žodžio laisvę
Tokius susirašinėjimus paviešino Misūrio generalinis prokuroras Andrew Bailey, kuris, siekdamas apsaugoti visų amerikiečių konstitucines laisves, tęsia bylinėjimąsi civilinėje byloje „Misūris prieš Bideną“, kurioje siekiama įrodyti, kad aukščiausi federalinės vyriausybės pareigūnai susitarė su didžiosiomis technologijų socialinės žiniasklaidos bendrovėmis pažeisti amerikiečių teisę į žodžio laisvę[2].
Kaip teigia Misūrio generalinis prokuroras A. Bailey, paskelbtuose dokumentuose matyti ne tik Baltųjų rūmų skaitmeninių technologijų direktoriaus R. Flaherty ir jo komandos pastangos cenzūruoti nepageidaujamas nuomones pagrindinėse socialinės žiniasklaidos platformose, tačiau ir kitos cenzūros apraiškos.
„Noriu apsaugoti Misūrio gyventojus ir jų turimas laisves, todėl būdamas generalinis prokuroras visada ginsiu Konstituciją. Šioje byloje kalbama apie akivaizdų Bideno administracijos Pirmosios pataisos nepaisymą ir jo sąmokslą su didžiųjų technologijų socialinės žiniasklaidos bendrovėmis, siekiant užgniaužti kalbą, su kuria ji nesutinka. Visada kovosiu prieš nerinktus biurokratus, kurie siekia indoktrinuoti šios valstijos žmones, pažeisdami mūsų konstitucinę teisę į laisvą ir atvirą diskusiją“, – sako generalinis prokuroras, pateikdamas dar daugiau cenzūros pavyzdžių.
Misūrio generalinio prokuroro duomenimis, Baltieji rūmai prašė tviterį cenzūruoti ir Robertą Kenedį jaunesnįjį, žinomą Baltųjų rūmų COVID-19 politikos kritiką. Taip pat siekta užblokuoti konservatyvius visuomenės veikėjus, tokius kaip Tuckerį Carlsoną ir Tomi Lahren.
Į viešumą iškelti bus ir dar labiau kompromituojantys J. Bideno ir technologijų kompanijų saitai
Atstovų Rūmų respublikonai artimiausiu metu planuoja įsteigti naują komitetą, kuris tirs didžiųjų technologijų bendrovių ir J. Bideno administracijos ryšius.
Numatomo atskiro komiteto steigimui vadovaus Atstovų Rūmų teismų pirmininkas Jimas Jordanas. Ši komisija tirs technologijų bendrovių ir vykdomosios valdžios ryšius ir ieškos spaudimo požymių, dėl kurių viešojoje erdvėje buvo pradėta tokio masto cenzūra konservatyvių pažiūrų asmenų atžvilgiu[3].
J. Jordanas jau praėjusį mėnesį laiškais kreipėsi į „Apple“, „Amazon“, „Alphabet“, „Meta“ ir „Microsoft“ vadovus, reikalaudamas pateikti informaciją apie „technologijų bendrovių sąmokslo su J. Bideno administracija pobūdį ir mastus“.
J. Jordan bendrovėms nurodė, kad jos turėtų išsaugoti visus esamus ar būsimus įrašus, susijusius su informacija apie bendravimą su vykdomąja valdžia dėl turinio moderavimo, slopinimo ar ribojimo.
Sprendimas sukurti tokią tiriamąją komisiją priimtas po to, kai naujasis tviterio savininkas Elonas Muskas drauge su nepriklausomais žurnalistais paskelbė tviterio dokumentus, leidusius visuomenei susipažinti su vidiniais ankstesnės platformos valdžios sprendimais dėl informacijos slopinimo.
Reklaminė kampanija vakcinacijai ir toliau nesiliauja
Tačiau net ir dabar, kai vakcinų tema visuomenėje tampa vis labiau kritiškai aptariama ir diskutuojama, JAV ir toliau nesiliauja reklaminė kampanija, kuria siekiama manipuliuoti ir paveikti gyventojus.
Neseniai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tviteryje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame teigiama, kad „antivakcininis aktyvizmas“ yra mirtingesnis už pasaulinį terorizmą, branduolinių ginklų platinimą ir šaudomųjų ginklų naudojimą[4].
Šiame vaizdo įraše cituojamas Bayloro medicinos koledžo daktaras Peteris Hotezas, kuris teigia, kad „turime pripažinti, kad antivakcininis aktyvizmas, kurį aš iš tikrųjų vadinu antivakcinine agresija, dabar tapo pagrindine žudančia jėga visame pasaulyje“.