Netinkamai atliktas darbas gali pavirsti tikru anekdotu
Kai kalba pasisuka apie darbą, daugelis iš mūsų turi svajonių pareigas, kurias mielai dirbtų, jei tik atsirastų tokia galimybė. Tačiau gali prireikti daug metų ir daug pastangų, kol galiausiai pavyksta gauti svajonių darbą arba tai taip ir lieka tik svajonė. O iki tol tenka dirbti įvairius anaiptol ne idealius, o dažnai netgi erzinančius ir jokio džiaugsmo neteikiančius darbus.
Veikiausiai didžioji dalis žmonių yra susidūrę su tokiais gyvenimo momentais, kai teko užimti nemalonias pareigas. Vieni darbai nervina dėl jame dirbančių kolegų, kiti išsunkia energiją dėl itin griežtų ar net žiaurių viršininkų, o treti pasižymi tokia specifika, jog dažnai tenka svajoti, kad geriau būtų tiesiog viską mesti.
Bet dienos pabaigoje daugelis vis tiek niekur nepabėga ir žino, jog kitą dieną ir vėl ateis į darbą, nes jame gaunami pinigai padeda apmokėti sąskaitas ir turėti maisto. Tik niekas nesako, kad atliktas darbas privalo būti itin geras, tiesa? Na, bent jau taip nutiko ne vienam darbuotojui, kuris, regis, pernelyg pavargo vidury užduoties ar tiesiog pagalvojo, kad bus gerai ir taip. Tad kviečiame pasižiūrėti, kokios juokingos situacijos nutiko kitiems. Galbūt ir patys kažkada taip netinkamai atlikote darbą arba su tuo susidūrėte kaip klientas?
Kai kurie darbuotojai nesivargina atlikti darbą iki galo
Daugelis žmonių mėgsta laisvalaikį praleisti žiūrėdami įdomius filmus ar serialus. Tiesa, dažnai tenka nuspręsti, ar žiūrėsite tik jums pažįstama kalba įgarsintus filmus, ar visgi tiks ir tie kūriniai, kuriuose tėra tik subtitrai. Juk tokiu atveju apsunkinamas žiūrėjimas, nes tenka nuolat skaityti, kad suprastumėte, kas vyksta. Tačiau kartais subtitrus turintys išversti žmonės tiesiog pernelyg nesivargina. Pavyzdžiui, štai viename animaciniame filme buvo paliktas pusiau išverstas sakinys, o jo pabaigoje atsirado paaiškinimas, kad vertėjas tiesiog nesuprato, ką pasakė veikėja.
Kai kurie darbai reikalauja meninių gabumų, bet anaiptol ne visi juos turi. Na, arba nesugalvoja kaip tinkamai nukopijuoti sudėtingas vėliavas… Štai vienas darbuotojas vietoj to, kad nupieštų drakoną, tiesiog užrašė ant vėliavos „drakonas“ ir tikėjosi, kad niekas to nepastebės.
Daugelis iš mūsų mėgsta nors retkarčiais užsisakyti maistą į namus, kad nereikėtų jo gaminti patiems. Tačiau vargu ar apsidžiaugtumėte gavę tokį sumuštinį. Darbuotojas net nesivargino supjaustyti kiaušinį ir tiesiog įdėjo jį visą. Galbūt ir jis šiandien nenorėjo gaminti?
Jei galvojate, jog savo darbo tinkamai neatlieka tik kokias nors paprastas, daugelio nepastebimas užduotis turintys padaryti asmenys, tuomet smarkiai klystate. Štai kažkas, kas turėjo apsispręsti dėl gatvių pavadinimų, tikrai nepersidirbo. Jas pavadino tiesiog Šita gatvė, Ta gatvė, Kita gatvė. Įdomu, ar daug žmonių lengvai orientuojasi aplinkoje, kai visos šios trys gatvės kertasi viena su kita?
Žinoma, sugalvoti naujus pavadinimus gali būti gan kebli užduotis. Tačiau ką sakyti apie tuos atvejus, kai pavadinimai jau egzistuoja tūkstančiais metų, o darbuotojai vis tiek nesivargina juos užrašyti teisingai? Taip bananai virsta tiesiog ilgais geltonais daiktais…
Kai kurie darbuotojai palieka broką arba normaliai nepataiso daiktų
Tikriausiai visiems nors sykį pasitaikė akimirkų, kai namuose kažkas sugedo ir reikėjo tai kuo greičiau pataisyti. Deja, daugelis iš mūsų neturime tam pakankamų žinių, priemonių ar tiesiog laiko, todėl sugalvojame laikinus sprendimo būdus. Panašu, kad vienoje JAV mokykloje dirbantys žmonės irgi pernelyg nesivargino taisydami sulūžusį laikrodį. Jie tiesiog apklijavo laikrodį lipnia juosta. Toks laikrodžių taisymo būdas sulaukė pašaipų, o kažkas net pakomentavo, jog jis yra puiki JAV švietimo sistemos reprezentacija.
Sugalvojus atnaujinti namus, daugelis kreipiasi į specialistus. Tiesa, be rekomendacijų iš pažįstamų žmonių kartais gali tekti smarkiai nusivilti. Pavyzdžiui, šis dažytojas taip nemėgsta savo darbo arba nesuvokia, kaip jį reikėtų padaryti, kad nudažyta tvora atrodo klaikiai. Panašiai ji atrodytų ir tuo atveju, jei dažymas būtų patikėtas darželinukams.
Kai kurie darbai atliekami taip nepastebimai ir yra tokie įprasti, kad apie juos niekad nesusimąstome. Pavyzdžiui, ar kada galvojote, kas keičia gatvių apšvietimą, kada tai vyksta ir kokius mokslus jie turi būti baigę? Na, jei pamatytumėte štai tokią ne į gatvę, o į dangų šviečiančią lempą, tikriausiai kaip mat susimąstytumėte, kas atliko tokį darbą.
Panašiai keistai atrodo ir štai toks atvirkščiai parašytas numeris. Akivaizdu, jog darbuotojas uždėjo trafaretą aukštyn kojomis ir jam buvo taip nesvarbu, ar teisingai atliks savo darbą, jog prieš purkšdamas dažus net nepasižiūrėjo į sieną.
O pasitaiko atvejų, kai net paveikslai ar fotografijos yra pakabinamos bet kaip. Tuomet belieka tik pakraipyti galvą ir susimąstyti, ką bekabindamas sienos papuošimą galvojo darbuotojas. Pavyzdžiui, šiuo atveju tiek kūdikis, tiek moteris atrodo skrendantys ore!
Tikriausiai sunku būtų rasti namus, kuriuose nėra viryklės. Tai yra vienas būtiniausių buitinės technikos daiktų, kuriuos daugelis naudoja kiekvieną dieną po kelis kartus. Tačiau ką darytumėte, jei gautumėte štai tokią viryklę, kurios visos kaitinimo vietos akivaizdžiai įmontuotos ne ten, kur turėtų būti? Techniškai jos visos veikia ir vis tiek galima naudotis tokia kaitlente, tačiau tai neatrodoo ypač saugu ar patogu.
Netinkamose vietose atsidūrė ir šiame laikrodyje esantys skaičiai. Veikiausiai žmonės, kurie bando naudotis tokiu laikrodžiu, ne sykį ne taip suprato kiek dabar valandų… Keista, kad jis išvis buvo sėkmingai parduotas ir pakabintas ant sienos.
Visi užaugome su įvairiais superherojais, animaciniais personažais, aktoriais ir muzikantais, kuriuos mėgome. O supermenas bei žmogus-voras yra tie herojai, kuriuos žino tiek seni, tiek jauni. Tačiau kartais pasitaiko tokių klaidų, kaip ši. O darbuotojams akivaizdžiai visiškai nerūpėjo, ką paleidžia į prekybą. Tad supermeno ženklas staiga tapo žmogaus-voro ženklu!
Tas pats nutiko ir su puikiai žinomu Mario. Staiga parduotuvėse atsirado Mario žaislai, ant kurių užrašyta „Kapitonas Amerika“. Galbūt darbuotojas tiesiog nežinojo šių dviejų visiškai skirtingų herojų? Arba Mario nusprendė apsimesti Kapitonu Amerika.
Ką daryti, jeigu nori pakabinti savo verslo iškabą, kad suprastų ir anglakalbiai, tačiau pats nemoki anglų kalbos? Na, daugelis tokiu atveju samdosi vertėjus. Tačiau kai kurie bando sutaupyti ir tiesiog naudoti internete randamus kompiuterinius vertėjus, o ne gyvus žmones. Deja, tai gali baigtis tikru anekdotu, kaip kad nutiko ir šiuo atveju.
Mandagumo taisyklės kažkur išnyksta, kai nemėgsti savo darbo
Svetingumas ir mandagumas yra puikiai žinomos gero elgesio savybės, kai kalba pasisuka apie su klientais tiesiogiai dirbančiais žmonėmis. Tiesa, anaiptol ne visi varginasi būti itin mandagūs arba dėl klientų nertis iš kailio, kad nuo jų veido niekada nedingtų šypsena. Kartais netgi pasitaiko tokių, kurie elgiasi kiek agresyviai ar tiesiog atlieka savo pareigas kaip robotai, kuriems nerūpi, ką pagalvos klientai. Pavyzdžiui, štai ant uždarytų durų vieni darbuotojai paliko užrašą: „Terasa šiuo metu neatidaryta, nes ji uždaryta“. Su tuo nepasiginčysime, tiesa?
O šiam darbuotojui, regis įgriso šv. Valentino diena ir bandymas visur iškabinti romantiškus papuošimus. Galbūt jam tiesiog nepatinka tokia šventė, o galbūt neseniai išsiskyrė, todėl nejautė jokio džiaugsmo, puošdamas parduotuvę? O gal tiesiog elementariai sugalvojo pajuokauti, palikdamas šv. Valentino dienos sveikinimą šalia augurkų? Kad ir kokia priežastis bebūtų, net neabejojame, jog ne vienas žmogus nusijuokė ar pakėlė iš nuostabos antakius, kai pamatė tokią originalią idėją.
Tikriausiai visi norime jaustis gerbiami ir mylimi savo darbe. Būtent todėl yra malonu sulaukti pagyrimų, papildomo dėmesio, algos pakėlimo ir panašių gestų, rodančių, kad rūpime savo darbdaviams. Tačiau kartais noras pasirodyti gerais prieš savo žemesnio rango darbuotojus nelabai pavyksta. Pavyzdžiui, šiuo atveju parduotuvė net nepasivargino įrašyti darbuotojų vardų, nors norėjo pasireklamuoti, kad jai rūpi čia dirbantys žmonės.
Keliaujant po kitas šalis dažnai tenka susidurti su nepažįstamomis kalbomis. Daugelyje restoranų ir užkandinių galima rasti angliškus meniu ar trumpus angliškus paaiškinimus, todėl vis tiek išeina užsisakyti norimus patiekalus. Be to, darbuotojai būna labai paslaugūs ir stengiasi padėti. Tačiau panašu, kad šis darbuotojas arba pats nemokėjo anglų kalbos, arba jam visiškai nerūpėjo kitataučiai lankytojai, nes vietoj patiekalo pavadinimo paliko tik raidžių kratinį.
Kalbant apie įvairias maitinimo įstaigas, daugelis jų stengiasi pasiūlyti kuo įvairesnį meniu, todėl jame atsiduria ir patiekalai veganams. Tačiau reikia pripažinti, kad kai kurios vietos tik apsimeta, jog joms rūpi skirtingi klientai ir jų mitybos planai. Štai viena užkandinė reklamavosi, jog turi veganiškų patiekalų, o kai vienas iš klientų pataisė, jog sūris anaiptol nėra veganiškas, jam tiesiog buvo nemandagiai atsakyta, kad jiems tai nerūpi.
Panašiai apie kitus žmones veikiausiai nė kiek nepagalvojo tie, kas statė štai tokia rampą neįgaliesiems ir tėvams, vežantiems vaikus su vežimėliais. Juk akivaizdu, kad joks neįgalius asmuo tikrai savo jėgomis neužvažiuos tokia stačia rampa. Tačiau tokį pravažiavimą sugalvojusiems darbuotojams, regis, terūpėjo tik kuo greičiau atlikti darbą, o ne realus erdvių pritaikymas neįgaliesiems.