Netolimoje ateityje mūsų technologiniai įrenginiai bus tiesiog nematomi
Buvęs „Apple“ dizaineris ir vienas iš „Humane“ įkūrėjų Imranas Chaudhri neseniai prakalbo apie netolimą ateitį, kai dirbtinis intelektas (DI) leis mūsų prietaisams tiesiog išnykti mūsų kasdieniuose gyvenimuose.
Technologijų ekspertas prasitarė, kad vienas iš pirmųjų tokių įrenginių, kuriuos kuria jo įkurta kompanija „Humane“ turėtų pasirodyti rinkoje jau 2023-ųjų pabaigoje[1].
„Humane“ tikisi, kad jos pavyzdinis kompiuterinis įrenginys – dėvimas ekrano projektorius, kuris veikia kaip holograma, padės žmonėms neatsilikti nuo informacijos srauto, tačiau kartu, nepasiduoti technologijų priklausomybei.
Pamirškime kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranus: ateities įrenginiai bus nematomi
Savo TED kalboje I. Chaudhri išsamiai pasakojo apie pirmąjį „Humane“ prietaisą, visiškai grįstą dirbtinio intelekto technologija, sukurtą taip, kad veiktų savarankiškai ir nereikalautų papildomo išmaniojo telefono ar kito įrenginio[2].
Įdomiausia, kad įrenginys pasižymės išskirtine savybe garantuojančia privatumą ir galės savaime „išnykti“: žinutės ar pranešimai galės pasirodyti hologramos pavidalu tiesiog ant žmogaus delno.
Be to, įrenginys galės versti kalbas pagal paties naudotojo balsą ir emocijas, taip pat, galės pateikti kontekstinius atsakymus, siūlyti sveikatos patarimus pagal naudotojo sveikatos būklę ir net parodyti svarbius pranešimus iš vartotojo kalendoriaus, žinučių bei el. pašto paskyrų.
2023 m. TED paskaitoje I. Chaudhri jau net pademonstravo pirmąjį savo bendrovės produktą pavadintą „Humane Ai Pin“.
Prie marškinėlių prisegtas ženkliukas atsakė į žodines įkūrėjo užklausas, kur rasti dovaną žmonai, pateikė iš elektroninio pašto ir kalendoriaus sudarytą dienos užduočių suvestinę. Vienu metu įrenginys net išvertė frazę iš anglų į prancūzų kalbą, naudodamas paties I. Chaudhri balsą.
„Humane Ai Pin“ technologinės galimybės apims indukcinį akumuliatorių, kurį galima magnetu pritvirtinti prie naudotojo drabužių.
Bendrovė teigia, kad prietaisas nuo pat pradžių kuriamas dirbtinio intelekto pritaikymui, naudojant mašininį mokymąsi, kad galėtų vystytis kartu su naudotoju.
Tam „Humane“ bendradarbiauja su „Qualcomm“, naudojančia „Snapdragon“ lustą dirbtinio intelekto apdorojimui, „Microsoft“ – debesies paslaugoms, „SK Networks“ – logistikai ir platinimui, ir „OpenAI“ – kalbų modeliavimo technologijai.
I. Chaudhri teigia, kad toks prietaisas sukurtas remiantis įsitikinimu, kad technologijų ateitis slypi nematomoje sąveikoje aplink mus.
Taip jis įsivaizduoja ateitį, kurioje dirbtinis intelektas bus visur, o technologijos sustiprins mūsų gebėjimą būti šalia ir dalyvauti mus supančioje aplinkoje.
Remiantis I. Chaudhri vizija, ateities planuose – planas padaryti technologijas ne tik labiau orientuotas į žmogų, bet ir paversti jas beveik nematomomis
„Technologijų ateitis gali būti beveik nematoma“, – sako jis.
Pasak startuolio „Humane“ įkūrėjo, tam ateityje itin pasitarnaus ir DI, kuris gali padėti mums visiems iš naujo įsivaizduoti žmogaus ir technologijų santykį, paremtą tuo, kad mažesni ir menkiau matomi prietaisai gali sklandžiau integruotis į sparčiai kintančią žmogaus kasdienybę.
„Humane“ jau pritraukė milijonus investicijų ir gali tapti sekančiu technologijų mados hitu
Kelerius metus tyliai kūręs komandą, rinkdamas lėšas ir mezgęs ryšius su technologijų partneriais, startuolis „Humane“ neseniai paskelbė, kad pirmasis jų produktas bus I. Chaudhri jau pristatytas „išnykstantis kompiuteris“„Humane Ai Pin“.
„Humane“ dar 2017 m. įkūrė buvę „Apple“ darbuotojai, sutuoktiniai I. Chaudhri ir Bethany Bongiorno. I. Chaudhri daugiau nei 20 metų dirbo „Apple“ bendrovėje kaip dizaineris, kūręs įvairius produktus, nuo „Macintosh“ iki „Apple Watch“, o B. Bongiorno per savo karjerą užėmė keletą skirtingų pareigų, vienu metu buvo programinės įrangos inžinerijos direktorė. Pora ir susipažino dirbdami prie „iPad“[3].
Tačiau neseniai jie ėmėsi savo idėjų įgyvendinimo. 2020 m. „Humane“ pritraukė 30 mln. dolerių A serijos finansavimo, 2021 m. rugsėjį, dar 100 mln. dolerių B serijos finansavimo, o 2023 m. kovą startuolis užsitikrino dar 100 mln. dolerių C serijos finansavimo. Tarp startuolio investuotojų yra tokios kompanijos kaip „Qualcomm Ventures“, „SK Networks“, „Microsoft“, „LG Technology Ventures“.
„Humane“ tikslas šiuo metu yra vienas ir nekintantis: „sukurti vientisas technologijas be ekrano“ tam, kad žmonės galėtų labiau dalyvauti savo kasdieniame gyvenime ir sutelkti dėmesį į žmogiškuosius santykius, o ne į įrenginius ir jų ekranus. Startuolio įkūrėjai teigia, kad tai yra kompiuterijos evoliucija.
„Mūsų „Ai Pin“ suteikia galimybę žmonėms visur su savimi pasiimti dirbtinį intelektą ir atverti naują asmeninių mobiliųjų kompiuterių erą, kuri yra vientisa, be ekrano ir jutiminė“, – bendrame pareiškime sako „Humane“ įkūrėjai.
Startuolis tikisi, kad oficialus pristatymas įvyks vėliau šiais metais, ir yra sudaręs laukiančiųjų sąrašą pirmumo teisei gauti.