Atėjus ilgosioms atostogoms klesti vasaros stovyklos vaikams
Prasidėjus vasaros atostogoms daugelis tėvų susiduria su itin svarbiu klausimu – kuo vasaros laikotarpiu užimti savo atžalas. Juk palikti vaikus sėdėti prie kompiuterio ar išmaniojo telefono ir visus tris mėnesius jiems neduoti jokios protinės bei fizinės veiklos nėra pati geriausia išeitis.
Nemažai tėvų nusprendžia savo vaikus patikėti seneliams ar patys imti atostogas darbe ir užsiimti jų priežiūra. Tačiau norint, kad vaikai patirtų kuo daugiau įdomių įspūdžių, užsiimtų sportine veikla, išmoktų naujų dalykų ar pagerintų jau turimas žinias, daugelis tėvų nusprendžia išleisti atžalas į vasaros stovyklas.
Jų visoje Lietuvoje yra daugybė ir pasirinkimas toks didelis, jog sunku nepasiklysti tarp visų pasiūlymų. Tad šį sykį rekomenduojame penkias stovyklas mokyklinio amžiaus vaikams, kuriose netrūksta sportinių užsiėmimų, gryno oro bei protinių gabumų puoselėjimo.
Buriavimo stovykla – puikus pasirinkimas aktyvaus laisvalaikio ir vandens pramogų mėgėjams
Vaikams, kurie nebijo vandens sporto ir mėgsta aktyvų laisvalaikį, turėtų patikti buriavimo stovykla[1]. Joje 8-18 metų vaikai išmoksta ne tik buriavimo pagrindų, bet ir lanko teorinius užsiėmimus, gauna įvairių praktinių užduočių. Be to, jiems atsiveria ne tik su buriavimu susijusios veiklos: čia galima žaisti futbolą ar krepšinį, maudytis ežere, smagiai vakaroti su kitais stovyklautojais prie laužo. Į užsiėmimų sąrašą taip pat įtraukta išvyka į Trakų pilį su jachta.
Po stovyklos mokyklinukai jau moka atpažinti pagrindines laivo dalis ir paaiškinti, kam jos reikalingos, žino kaip rišti pagrindinius mazgus, paruošti jachtą plaukimui ir savarankiškai ne tik išplaukti, bet ir sugrįžti į krantą. Savo sugebėjimus jie parodo ir tėvams – tam stovyklos pabaigoje suorganizuojamas papildomas plaukimas.
Mokyklinio amžiaus vaikai stovykloje mokomi buriuoti su RS TERA ir RS FEVA tipo laivais, kurie pritaikyti net ir jokių buriavimo įgūdžių neturintiems asmenims. Šie laivai lengvai valdomi, jais paprasta mokytis buriavimo subtilybių, o galiausiai netgi dalyvauti pasaulinio lygio varžybose.
Stovykla organizuojama laisvalaikio ir verslo centre „Slėnis“, įsikūrusiame Galvės ežero pusiasalyje, buvusioje Totoriškių dvaro sodyboje. 5,6 ha teritorija plyti savo nuostabiu kraštovaizdžiu stebinančiame Trakų istoriniame nacionaliniame parke. Vos 30 km nuo Vilniaus nutolęs kompleksas yra puikiai pritaikytas patogiam vaikų apgyvendinimui: keturių kambarių kotedže yra dušas bei wc, vaikai apgyvendinami po penkis arba šešis kambaryje, o valgyti gauna tris kartus per dieną.
Gintaro poilsiavietės vaikų vasaros stovykla leis atitrūkti nuo miesto šurmulio
Trokštantiems, kad vaikai pailsėtų nuo miesto dulkių ir nors kuriam laikui atsidurtų gamtos apsuptyje, taip pat turėtų patikti Gintaro poilsiavietės vaikų vasaros stovykla. Gintaro poilsiavietės stovykla įsikūrusi Jurgežeriuose, Kalvarijos savivaldybėje.
Stovyklautojai tyrinėja gamtą, dalyvauja orientaciniuose žaidimuose, žvejoja ir maudosi ežere[2]. Kiekvienas gali rasti sau patinkančias veiklas: šokius, dainavimą, žygius, įvairias komandines rungtis, įskaitant ir protmūšius, estafetes bei psichologinius žaidimus. Mokyklinukai kasdien užsiima vis kitomis veiklomis, mokosi naujų dalykų, plečia savo akiratį ir ugdo sveikos gyvensenos įpročius. Čia stovyklaujantys vaikai dieną užbaigia vakarodami prie laužo su muzika ir įdomiais pasakojimais.
Jaukus gamtos kampelis, apsuptas pušyno, driekiasi per 7,5 ha teritoriją, kurioje vasarą kartu praleidžia vaikai ir neįgalieji nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Vienoje 10 dienų trunkančioje pamainoje gali stovyklauti iki 170 vaikų, kurie maitinami 4 kartus per dieną. Visas veiklas ir vaikų užimtumą koordinuoja 17 vadovų komanda, taip pat yra budintis sveikatos priežiūros darbuotojas.
Stovykla „Išlikimas“ išmokys vaikus pirmosios pagalbos ir išgyvenimo pagrindų
Vaikų stovykla „Išlikimas“, kaip jau sufleruoja pavadinimas, yra smarkiai susijusi su išgyvenimo pagrindų mokymu, todėl turėtų patikti tuo besidomintiems vaikams. 7 dienų turistinės stovyklos metu vaikai praleidžia laiką miške prie ežero, kur mokosi išgyvenimo pagrindų, pirmosios pagalbos įgūdžių, sužino kaip rišti mazgus, užkurti laužą ir daug kitų svarbių dalykų. Jie taip pat dalyvauja lobio paieškoje, mėgaujasi lauko kinu bei žygiais tiek dieną, tiek naktį[3]. Jų užsiėmimai priklauso nuo to, kiek žinių jau turi, mat organizuojamos net trys skirtingo lygio stovyklos.
Įdomu tai, kad šios stovyklos metu vaikai iš tikrųjų atitrūksta nuo šiuolaikinių patogumų, nes stovyklos organizatoriai neorganizuoja apgyvendinimo patogiuose nameliuose su lovomis. Visi dalyviai renginio metu miega savo atsivežtose arba organizatorių išnuomotose palapinėse. Be to, visiems vaikams suteikiamas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, specialūs stovyklos marškinėliai kiekvienam dalyviui, sertifikatas įveikusiems iššūkius ir išlikimo ženklelis.
Vienoje pamainoje būna apie 50 vaikų, kurių amžius svyruoja tarp 8-15 metų. Juos prižiūri jauni, entuziastingi vadovai, kurie pasistengia, kad vaikai būtų saugūs bestovyklaudami Asvejos regioniniame parke. Tuo tarpu smalsūs tėvai, nerimaujantys, ar atžaloms gerai sekasi savaitės trukmės išvyka į mišką, vaikų veiklą gali stebėti socialiniuose tinkluose.
Aktyvuko sporto ir sveikatingumo stovykla pagerins fizinę sveikatą, atmintį ir bendravimo įgūdžius
Nors daugeliui tėvų svarbu, kad vaikai vasarą praleistų sportuodami ir stiprindami savo fizinę sveikatą, Aktyvuko sporto ir sveikatingumo stovykla gali pasiūlyti dar daugiau. Šios stovyklos programa sudaryta remiantis neuropedagogika – vaiko atminties ir dėmesio sutelkimo ugdymu[4].
Tad šioje stovykloje 6-14 metų amžiaus vaikai skatinami užsiimti aktyviu sportu ir žaidimais, kurie gerina jų vikrumą, koordinaciją, fizinę sveikatą ir drauge stiprina trumpalaikę bei ilgalaikę atmintį, bendravimo komandoje įgūdžius. Vaikai mokomi kaip įveikti įvairias kliūtis, ieškoti išeičių skirtingose situacijose ir dirbti komandiškai.
Aktyvuko stovykla skatina vaikus sveikai maitintis, todėl tris kartus per dieną duoda subalansuotą maitinimą ir du kartus – sveikus užkandžius. Ji įsikūrusi Krivasalio kaime, Ignalinos rajone.
Verta paminėti, kad čia rengiama ir atskira stovykla šeimoms su vaikais, tad panašių veiklų išsiilgę tėvai gali dalyvauti šeimos renginyje drauge su savo atžalomis. Jos metu į sportines veiklas įtraukiami ir tėvai, taip pat rengiamos paskaitos, edukacinė veikla. Tiesa, ši šeimos stovykla yra vienadienė, nakvynė neorganizuojama.
Talentų vasaros stovykla puikiai tiks šokėjams, dainininkams, aktoriams bei video ir dailės kūrėjams
Talentų vasaros stovykla turėtų atrodyti kaip tikra svajonė visiems 7-17 metų vaikams, besidomintiems šokiais, dainavimu, aktoryste, daile ar video kūrimu. Čia kiekvienas talentas puoselėjamas su žinomų profesionalų pagalba[5]:
- veiklas dainininkams organizuoja vokalo mokytojai Violeta ir Vilius Tarasovai bei Latvijos Eurovizijos nugalėtoja, vokalo mokytoja Samanta Tina,
- šokėjus prižiūri choreografas, renginių vedėjas, buvęs „Žuvėdros“ šokėjas Ernestas Monginas,
- su mažaisiais aktoriais dirba Lietuvos kino ir teatro aktorius, kino mokyklos „Actors gym“ įkūrėjas Edgar Bechter,
- video kūrėjų užsiėmimus veda TV laidų vedėjas, influenceris Antanas Jakimavičius,
- dailės kūrėjams skirtas veiklas organizuoja dailininkas, žurnalistas Gediminas Beržinis.
Be darbo savo veiklos grupėse vaikai tris sykius lankosi „Atostogų parko“ baseinuose. Be to, jie dalyvauja bendrame šokyje-mankštoje, vakariniuose reginiuose su vakaro svečiais ir netgi grupės „Hypocrite“ muzikinio klipo filmavime.
„Atostogų parke“ organizuojama stovykla vyksta 8 dienas, tačiau norintiems čia pakliūti reikėtų paskubėti, nes šiais metais organizuojama vos viena pamaina. „Atostogų parko“ vilos stovi Žibininkuose, maždaug 10 km nuo Palangos. Vaikai miega patogiuose kambariuose, kur apgyvendinama iki 6 vaikų viename kambaryje, tačiau galima rinktis ir dienos stovyklą be apgyvendinimo.